Maledivská republika, kouzelné souostroví

Aktuality
Maledivská republika, kouzelné souostroví

Maledivská republika, kouzelné souostroví

9.7.2017

Slavný cestovatel Marco Polo nazval maledivské souostroví "květem v Indickém oceánu". Tyto ostrovy jsou opravdu nejkrásnější perly Indického oceánu. Celkem jich je 1192 a jen 200 z nich je obydlených, resp. 87 ostrovů obyvatelé "udržují" pro cestovní ruch.

Nádherné ubytování, bílé písečné pláže, romantické laguny a vynikající pohoštění zajistí nezapomenutelný zážitek, díky čemuž se na Maledivy hosté neustále vracejí. Není to jen ideální letovisko, ale i ráj pro milovníky potápění, pro zamilované páry či novomanželé. Mnoho zamilovaných párů se rozhodne vstoupit do manželství právě na Maledivách. Ideální místo pro milovníky slunce a plavání.

Určitá část obyvatel se živí ze zemědělství a rybolovu, zbytek zejména z turismu, proto vynikající pohostinnost je jejich hlavní zásadou. Cestovní ruch je hlavním zdrojem příjmů. Hlavní město Malediv, Malé se nachází na jednom z největších ostrovů v Indickém oceánu, na atolu Malé, 650 km jihozápadně od Srí Lanky. Malé je zároveň největším městem ostrova a leží v nadmořské výšce 24 metrů.

Zajímavostí je, že povrch maledivských ostrovů je plochý, nenajdete zde řeky ani hory. Většina ostrovů se dá projít během jedné hodiny. Všechny výlety a procházky jsou omezeny na daný ostrov. Samozřejmě můžete navštívit i jiné ostrovy, ale nadmořská výška nikde nepřesahuje 2,4 metrů.

Malé má i vlastní letiště, což umožňuje udržovat kontakt se Srí Lankou a Indií. Město je živé a vzrušující. Kulturních památek není mnoho, ale díky muslimské populaci zde najdete více mešit a minaretů. To zanechává své stopy i na budovách, které tak získaly nádech arabské architektury. Mezi budovy nejokázalejší patří Páteční mešita.

Maledivy jsou vhodné pro každého, kdo chce uniknout z každodenní rutiny a zregenerovat své síly. Zde můžete relaxovat, pokud toužíte po aktivním odpočinku máte k dispozici různé vodní sporty. Klidná atmosféra a relaxace Vás dokáží nabít na dlouhou dobu, po skončení dovolené návrat do každodenního shonu hravě zvládnete.