Chorvatsko, ideální místo na odpočinek

Aktuality
Chorvatsko, ideální místo na odpočinek

Chorvatsko, ideální místo na odpočinek

12.7.2017

V Chorvatsku se nachází pro českého turistu nejbližší dostupná pláž. Pokud toužíte po dovolené na pláži, zvažte chorvatskou pláž, která je nejen dobře dostupná, ale podle mnohých je jedním z nejkrásnějších pláží světa.

Je pravdou, že v Chorvatsku najdete většinou kamenité pláže, ale co se týče scenérie, barev a čistoty vody jednoznačně vede a svou atmosférou Vás jistě okouzlí. V posledních letech se Chorvatsko stalo velmi oblíbeným letoviskem. Každý rok stále více Čechů se rozhodne zde strávit svou dovolenou, protože pokaždé odcházejí s nezapomenutelnými zážitky.

Jaderské moře je neuvěřitelně krásné. V pobřežní části země se nachází tisíce malých ostrovů, které na rozdíl od větších ostrovů v blízkosti pobřeží jsou většinou neobydlené. Na těch větších ostrovech vznikly menší města a vesnice. Ostrov Istrie je velmi populární, v podstatě je to poloostrov, který je skvělým prázdninovým rájem již celá desetiletí. Průmyslově a zemědělský je méně rozvinutý, hlavním zdrojem financí v této oblasti je cestovní ruch.

Mezi populární volnočasové aktivity patří pronájem lodí. Pro ty, co touží po aktivním odpočinku je ideální plavba lodí nebo motorovou jachtou. Plachtění a potápění se můžete věnovat celoročně.

Mezi známé města patří Trogir, Split, Zadar, Primošten, Dubrovník, Umag, Rovinj, Pula, Opatija, Rijeka a Porec. Porec je oblíbeným letoviskem. Během dovolené si nenechte ujít návštěvu baziliky svatého Eufrazia, která byla postavena v 6. století. Zmíněné města jsou bohaté na památky. Není divu, protože v průběhu staletí zde zavítalo mnoho národů a každý z nich zde nechal kousek ze sebe, ze své kultury. Pokud chcete vidět nejstarší chorvatský rybí trh nevynechejte prohlídku Trogiru. Na tomto stále fungujícím trhu najdete i takové "klenoty", jaké jste v životě asi ještě neviděli.

Chorvatsko je známé i pro své zábavní parky s fantastickými tobogány a bazény. Pokud chcete zažít gastronomické dobrodružství určitě vyzkoušejte místní kuchyni, která mezi jinými nabízí i plody moře. Rybáři jdou na lov v časných ranních hodinách, díky tomu jsou suroviny vždy čerstvé. Chorvatská kuchyně je fantastická.

Ceny jsou na naše poměry přijatelné. Některé restaurace vyšší kategorie jsou finančně náročnější, ale není těžké najít ani takové, kde si můžete vychutnat nejen dobrou večeři ale i západ slunce, navíc za jídlo nezaplatíte více než doma.

V posledních letech se v Chorvatsku vybudovala dálnice, díky čemuž se zkrátila cestovní doba mezi jednotlivými atrakcemi a samotné cestování je příjemnější.