Kuba, země slunce a obrovských doutníků

Aktuality
 Kuba, země slunce a obrovských doutníků

Kuba, země slunce a obrovských doutníků

9.10.2017

Když zavítáte na Kubu, budete se cítit jako byste se vrátili v čase. Životní prostředí stále připomíná 50. léta, i když v posledních letech se situace rychle mění, zlepšuje.


Kuba se ve velké míře spoléhá na výnosy z cestovního ruchu, proto klade stále větší důraz na splnění požadavků turistů, ale viditelně přítomnost jde ruku v ruce s minulostí. Staré americké limuzíny propůjčují hlavnímu městu, Havaně klasický vzhled. Kuba je mimo jiné známá pro své doutníky, podle odborníků nejkvalitnější seženete jedině na Kubě.

Mezi největší kuriozity patří Cohiba nebo Montecristo, které nemůžete odnést ze země ve velkých množstvích, a které Vám budou závidět i nekuřáci. Na Kubě jsou lidé velmi milí a přátelští. Je to španělsky mluvící země, ale téměř s každým se domluvíte i anglicky.

Kuba
Kuba
Kuba


Už se staví stále luxusnější hotely, které v porovnání s evropskými mají příznivé ceny, ale splňují všechna očekávání, které si pod slovem luxus umíte představit. Ideální volbou je ubytovat se v hotelu přímo u moře, v pokoji s balkonem a výhledem na moře. Průměrná teplota se pohybuje okolo 25-28 ° C, takže svou dovolenou můžete strávit ve velmi příjemném prostředí.

V posledních letech na Kubě stát povolil vytvoření soukromých restaurací. Tyto tzv. "Paladar" nabízejí místní speciality a zajišťují živobytí pro mnohé rodiny. Pokud milujete kubánskou kuchyni, určitě vyzkoušejte. Ideálním místem pro večerní zábavu jsou hudebně-taneční bary, které jsou otevřené i přes noc. Živá hudba a v neposlední řadě známý koktejl - Cuba Libre garantují skvělou náladu až do rána, pak se můžete oddat relaxu na nádherných plážích.