Tenerife: sladká krajina přírodních divů

Aktuality
Tenerife: sladká krajina přírodních divů

Tenerife: sladká krajina přírodních divů

2.11.2017

Největší z Kanárských ostrovů je jen kousek od Afriky, což je znát hlavně na horkém počasí, nicméně je tu mnohem příjemněji než ve zmíněné Africe. Ostrovu nechybí španělský temperament ani tolik oslavovaná atmosféra klidu a míru.

Užijete si tu totiž jak zasloužený odpočinek plný koupání v moři a slunečních paprsků, tak zábavu a všechny aspekty aktivně strávené dovolené. Ať už se rozhodnete jakkoliv, užijete si báječné prázdniny. Jste milovníci nočního života? Pak vás musíme informovat o tom, že ten tenerifský je vyhlášený.

Obyvatelé ostrova nejsou nijak nároční. Mluví španělsky a trochu anglicky, ale na své si tu přijdou i ti, kteří se nejraději dorozumívají rukama a nohama.

Představte si Tenerife jako takový jing a jang. Předělovou čárou je pohoří Teide, které z oblasti dělá téměř dva rozdílné ostrovy. Na severu je počasí o poznání vlhčí a často tu prší, zato tu ale krásně panenskou přírodu. Na druhé straně ostrova si sice užijete více tepla, nicméně krajina je tu vysušenější. Ať už pojedete na kteroukoliv z těchto dvou stran, počasí je tu velmi příjemné, stejně jako teplota moře. Ale od ledna do dubna sem moc za koupáním jezdit nedoporučujeme, voda je totiž chladnější.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Příroda ostrova Tenerife je jeden velký zázrak. Nejenom, že tu uvidíte ohrožené, vzácné a téměř zaniklé druhy rostlin, navíc tu můžete údajně zahlédnout i poslední žijící pár mořského orla, který je vzácný stejně jako v České republice třicítky v prosinci. Proto se dobře rozhlížejte a nezapomeňte si udělat výlet do jednoho z národních parků nebo rezervací, které pokrývají více než 36 procent celkové rozlohy tohoto úžasného ostrova.

Jestli toužíte být s přírodou v opravdu těsném kontaktu, zastavte se například do zahrady Loro Parque, kde si zaplavete s delfíny a kosatkami. Pokud před sebou chcete mít vděčné fotografické cíle, doporučujeme vyšplhat do národního parku na nejvyšší hoře Španělska Pico del Teide. Uvidíte tu nezapomenutelnou sopečnou krajinu, za kterou se sem ročně vydávají stovky turistů. Ale samozřejmě ani lenošení na pláži není ztráta času. Jedinečně příjemné podnebí vám bude po návratu domů ještě dlouho chybět.

Pokud jste příznivci divočejší zábavy, navštivte ostrov v období karnevalu. Ten největší je dokonce díky hojné účasti zapsán i do Guinessovi knihy rekordů. Vyrobte na hotelovém pokoji pořádně barevno masku a protančete se městem jako součást energického průvodu.

Co by byla dovolená bez plného bříška. Ale držte si klobouky, vážení, strava na Tenerife je skutečně jízda. Většinu pokrmů tvoří omáčky neboli mojos. Vyzkoušejte třeba Mojo rojo, proslavenou červenou omáčku z feferonek, šafránu, chilli, paprikových lusků a česneku, do které si namočíte pořádný flák masa. Možná vás překvapí rozmanité množství brambor na jídelním lístku. V Tenerife se jich pěstuje celkem 50 druhů. Jestli můžeme doporučit, ochutnejte papas arrugadas. Ty se vaří ve slupce v mořské vodě. Pokud byste rádi něco ostřejšího, doporučujeme přiťuknout si s místními banánovým likérem, což je tak trochu pití pro slečny nebo ochutnat nápoj pro teplé kraje typický, tedy výborný rum s medem.