Dominikánská republika: Oceánský střed

Aktuality
Dominikánská republika: Oceánský střed

Dominikánská republika: Oceánský střed

21.11.2017

Dominikánu omývá z jedné strany Karibské moře, z druhé Atlantický oceán. Proto její pláže nemají konec a veselá architektura ve vás dokáže hned po příjezdu navodit perfektní prázdninovou atmosféru.


Do Dominikánské republiky se můžete vydat jak v lednu, tak uprostřed prázdnin. Žádné zimu tady nemají. Teplota zpravidla neklesne pod 23 stupňů. Avšak pozor, během roku jsou tu hned dvě období dešťů. První nastává od května do června, druhé od října do listopadu. Na druhou stranu je výhodou, že tu touto dobou nebývá tolik turistů, takže pokud toužíte po zaslouženém klidu, rozhodně doporučujeme vybrat si právě toto méně populární období.


Úplně v pohodě se tu domluvíte španělsky, protože je to odjakživa jazyk místních. Ale nepohrdnou ani angličtinou, jelikož jde o oblíbenou turistickou destinaci. Snad je to jazykem, možná historií, kdo ví, ale obyvatelé jsou příjemně plni života a pozitivní energie. A to se nikdy neomrzí.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 


Většina obyvatel se hlásí k římskokatolické církvi, to v historickém kontextu není žádné překvapení. Nicméně je tu taky malé temné tajemství. Někteří obyvatelé se odmítli podvolit evropským kolonistům. Proto zde část obyvatelstva inklinuje k afro-americkému mystickému kultu voodoo. Kdybyste na konci pobytu někde zahlédli panenku, která je vám nápadně podobná, raději se místním zdvořile omluvte.


Naprosto průzračně čistá voda je jedním z největších benefitů překrásných pláží. Ty jsou lemované bílým jemným pískem, z něhož rostou palmy jako vystřižené z filmu. Raději byste větší dobrodružství? Rozjeďte se třeba za vodopády. V národních parcích Dominikánské republiky na vás čekají překrásné scenérie utvořené z vysokých i nižších skal a padající vody. Že je to málo? Dobře. Vyzkoušejte windsurfing, kiteboarding nebo jeďte pozorovat velryby. Ale ani pěší turistika nebo cyklistika tu není špatný nápad.


Co se jídla týče, všude budete narážet na typické placky. Typickými dominikánskými pokrmy jsou dále yuca, banány (zapomeňte na chuť tohoto ovoce, kterou znáte z ČR) a především pochoutka v podobě grilovaných žeber. Ačkoliv jde o přímořský stát, ryby tu k největším pochoutkám zrovna nepatří. Garantujeme vám, že tu ochutnáte to nejlepší hovězí ve svém životě. Ochutnejte i místní domácí sýry, banánovou kaši nebo banánové placky. A samozřejmě nemůžete vynechat i pravý dominikánský rum. Mňam.


Dominikána je velmi svérázná a osobitá. Žádné neutrální zážitky, žádná nuda ani všednost. Zároveň tu zvládnete nasát vůni exotiky a přesvědčit se o tom, že na světě ještě zůstal alespoň malý kousek ráje.