Zanzibar: pestrobarevná přehlídka kultury i přírodních krás

Aktuality
Zanzibar: pestrobarevná přehlídka kultury i přírodních krás

Zanzibar: pestrobarevná přehlídka kultury i přírodních krás

29.11.2017

Země, která je od středověku po celém světě známá výrobou koření s vůní nejtajemnějších dálek, si vás jednoduše omotá kolem prstu. Indický oceán omývá překrásné pláže z jemného korálového písku. Nezapomeňte se rozhlížet kolem sebe: příroda je tu opravdu skvostná. Uvidíte háje plné muškátovníku, vanilkovníku nebo pepřovníku. To je Zanzibar.


Obyvatelé, jež se živí jen pěstováním koření, rybolovem a ubytováváním cizinců snad ani nemohou být vypočítaví nebo nepříjemní. Ptejte se na všechno okolo jejich koření a oni budou vaším zájmem více než poctěni. Dovolenou je proto lepší strávit nejenom válením na pláži, ale i výpravami za poznáním tohoto exotického vývozního artiklu. Navíc nemusíte složitě vymýšlet, co z dovolené přivezete rodině – každý pravé zanzibarské koření ocení. Za poznáním se nevydávejte sami. Pronajměte si průvodce, buďte časově flexibilní a výlet si moc užijete. Nedoporučujeme vydávat se po Zanzibaru na vlastní pěst.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 


Pokud volíte dovolenou s dětmi, vydejte se na východ a jihovýchod. Vstup do moře je tu příjemně mírný. Ale pokud vám v hrudi bije srdce dobrodruha, určitě zamiřte na sever. Pobřeží tu lemují úžasné korálové útesy, které jsou většinu času pod náporem divokých vlnobití. Pokud si pro dovolenou vybíráte raději chladnější měsíce a letní prázdniny trávíte v Česku, je Zanzibar trefou do černého. Nejtepleji tu je od ledna do března, kdy teploty neklesají pod 32 stupňů. Největší „zimu“ tu zažijete právě v letních měsících, kdy je tu okolo 28 stupňů. Za sluncem sem nejezděte od dubna do května, protože byste strávili dovolenou s deštníkem v ruce.


O zážitky rozhodně nebude nouze. Tak například už jenom vyjít na trh nebo do centra města je exkurze do pestrého mixu nejrůznějších etnik. Díky zajímavé a rozmanité historii jsou tu lidé nejrůznějších vyznání. To, že spolu všichni dokáží v poklidu koexistovat je jen důkazem toho, jak tolerantní a milí místní lidé jsou. Přestože oficiální jazyky vám budou vzdálené jako japonština, domluvíte se tu pohodlně anglicky. Země si totiž čím dál tím víc získává přízeň turistů. Proto většina místních mluví dobře anglicky. Jestli toho chcete vidět co nejvíce, zvolte přepravu taxíkem. Je to nejlevnější a nejrychlejší způsob.


Vydejte se na Zanzibar, než jeho krásu odhalí všichni. Je často označován jako jeden z posledních přírodních Rájů na zemi a toho přízvisko není vůbec přemrštěné. Podívejte se mezi jiné lidi, nasajte vůni vzdálených kultur a potykejte si za jeden den s tolika etniky, které jste nepotkali za celý život.