Kdy jindy do Dubaje než nyní!

Aktuality
Kdy jindy do Dubaje než nyní!

Kdy jindy do Dubaje než nyní!

1.10.2016

Dubaj byla postavena na pobřeží a před našima očima se stala nejživějším místem světa. Má 15 milionů obyvatel a její charakteristickým rysem je uměle vytvořený ostrov ve tvaru palmy - Palm Jumeirah. Stavba impozantních budov stále probíhá - přitahuje to množství lidí a firem. Příjmy pocházející z ropy a obchodu v posledních 20 letech investovaly do vývoje nemovitosti. Centrem východního emirátu je Dubaj, která je také nazýván Benátkami arabského světa. Po dnešních luxusních budovách v předchozích desetiletích nebylo ani stopy.

V Dubaji díky nízkým daním jsou nákupy jednou z největších turistických atrakcí. Obchody nabízejí celou řadu předních světových značek bez zdanění - máme přístup k luxusním zbožím za bezvadné ceny. Doporučujeme nechat hodně místa v kufru na cestu domů. Nejlepší místo pro nakupování je největší nákupní centrum světa: Mall of the Emirates. Obchodní centrum otevřelo své brány v roce 2005. Procházky, prohlídky a nakupování se v Dubaji považuje za společenskou událost a nákupní centra mimojiné představují spolehlivý úkryte před horkem.ů

Pokud dáváte přednost bazarům před uzavřenými nákupními centry, navštivte městskou část Deira, kde se můžete toulat bazary, které připomínají labyrint. V okolí Bur Dubaj se nachází nejvíce mešit, muzeí a starých budov. Kromě mnoha atrakcí je dobré vědět i to, že zde bydlí většina imigrantů, čili je to nejchudší čtvrť v Dubaji. Nenechte si ujít rybí trh a trh zlata (Gold Souk) - kde najdete stovky zlatníckých obchodů. Během prohlídky starého města se vyplatí navštívit i staré tržiště (Old Souk). Na druhé straně laguny Creek se nachází trh s textilem. O skutečných tradicích se dozvíte více pokud navštívíte trh s kořením - není nejjednodušší nahlédnout do místní kultury. Pokud jste v Dubaji, určitě si najděte čas na návštěvu čtvrti Bastakiah, kde byly postaveny větrné věže, které slouží k chlazení obytných domů.

Luxusní hotel Burj Al Arab hotel ve tvaru plachetnice si nenechte určitě ujít - vyplatí prohlédnout alespoň zvenčí. Když cestujete s dětmi nenechte si ujít fantastický vodní park Wild Wadi, který se nachází mezi hotely Burj Al Arab a Jumeirah Beach Hotel. V zábavním parku je k dispozici množství vodních skluzavek.

V centru města se nachází skutečná turistická atrakce - fontána v jezeře Burj Khalifa, jejíž délka dosahuje 250 m a voda stříká do výšky 150 m. Největší fontána světa, Dubai Fountain byla slavnostně otevřena v roce 2009 a každý den odehraje kompletní program, nabízí výbornou zábavu pro mladé i staré.

Dubaj je městem kontrastů, kromě moderních budov součástí města je i nekonečná poušť, stejně i hory a pláže. Nejpříjemnější klima je od listopadu do března - na koupání se v moři a slunění na pláži si vyberte podzimní období.