Tunisko: nefalšovaná, přitom nedaleká exotika

Aktuality
Tunisko: nefalšovaná, přitom nedaleká exotika

Tunisko: nefalšovaná, přitom nedaleká exotika

20.12.2017

Pokud nechcete cestovat na druhou stranu zeměkoule, zároveň ale toužíte zažít diametrálně jinou dovolenou než v předchozích letech, objednávejte letenky do Tuniska. Není daleko, přesto se vám bude zdát, že jste se museli ocitnout na jiné planetě.

V Tunisku je teplo celý rok. Teploty se tu pohybují mezi 30 a 37 stupni, proto sem nedoporučujeme jezdit nikomu, kdo si rád dovolenou protne deštivými dny prolenošenými na hotelovém pokoji. Pokud však vedro špatně snášíte a stejně Tunisku nemůžete odolat, vypravte se sem v lednu, to je tu „nejchladněji“ a vyloženě příjemně.

Dovolená tady nezruinuje vaši peněženku, a možná právě proto je tato destinace tak oblíbená. Za strávený čas se stravou a ubytováním zaplatíte stejně tolik, jako byste se vypravili na dovolenou na Šumavu. Přemísťujte se z místa na místo taxíkem, nakupte si oblečení nebo ochutnejte z pouličních stánků vše, co byste si jinde dovolit nemohli. Vstupy na památky taky nejsou nijak závratné. Z těch nejznámějších doporučujeme navštívit Kartágo, Douggu nebo koloseum El Jem.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Hlavně nemějte strach z toho, že se vydáváte do arabského státu, tedy jámy lvové. Tunisko je velmi mírumilovné a liberální, proto se tu žádných přehnaných náboženských projevů nedočkáte. Místní jsou naopak velmi zábavní a když najdete společnou řeč (ať už to bude angličtina, francouzština nebo dorozumívání typu „rukanoha“), budou s vámi sdílet spoustu zajímavostí. Z kriminality zde nemusíte mít žádné obavy. Je to ideální země pro rodinnou dovolenou.

Moře v Tunisku není sice průzračné jako na Kanárech, ale vykoupete se tu v příjemně teplé vodě. Pláže nejsou příliš odlišné od těch v jiných destinací, takže si užijete ničím nerušené koupání. Ve většině případů budete mít moře pár metrů od hotelu a skoro každý má i vlastní bazén, takže lenošte, jak je libo, ať už přímo na písčité pláži nebo v hotelovém resortu. Až vás lenošení omrzí, vyzkoušejte let na padáku taženém motorovým člunek. Tento zážitek je poměrně bezpečný a nezapomenutelný!

Milovníci kávy zajásají: je tu totiž nejoblíbenějším nápojem. Na jídelním lístku najdete většinou evropská jídla, protože Tunisko bylo francouzskou kolonií. To dost ovlivnilo jak jazyk, tak kuchyni, ale najdete tu i italské speciality. Takže vyzkoušejte, na co máte chuť! Menší problém je tu s vodou, protože není pitná, takže doporučujeme si ji kupovat. Pokud budete mít hlad a nechcete ztrácet čas vysedáváním v restauraci, stačí vyjít na rušnější ulici. Domorodci tu nabízejí nejrůznější zapečené bagety, chleby, cukrovinky i lívance.

Pro ty, kdo touží po dostupné exotice, je Tunisko učiněným rájem. Zažijete tu absolutně jinou kulturu, než na jakou jste zvyklí, zároveň v letadle nestrávíte víc než dvě hodiny. Vyrazte za sluncem tohoto překrásného arabského ostrova!