Mexický ráj Playa Del Carmen

Aktuality
Mexický ráj Playa Del Carmen

Mexický ráj Playa Del Carmen

4.1.2018

Playa Del Carmen se nachází v mexické provincii Quintana. Je jedním z prominentních turistických center na karibském pobřeží, pouhých 70 km od Cancúnu.

Pobřeží mezi Cancun a Tulum - mezi nimi leží Playa Del Carmen - nazývají i Mayské riviéře.

Město se proslavilo i nejrychlejším růstem populace v posledních třech desetiletích. V roce 1970 zde byla rybářská vesnice s 200 obyvateli, do roku 2010 se počet obyvatel zvýšil 750-násobně, čili dnes zde žije více než 150.000 lidí.

Před dobytím Španěly na území Playa Del Carmen bylo mayské město zvané Xaman Há. Španělé město několikrát dobyli a během španělské kolonizace oblast Playa Del Carmen byla neobydlená. První usedlíci přišli v 20. století a byli to pravděpodobně váleční uprchlíci. Až do 60-tých letech Playa Del Carmen byla malá rybářská vesnice. Jedinou významnou funkcí ostrova byla lodní doprava na ostrov Cozumel. V následujících letech díky turistickému boomu význam města rostl a tak se stalo centrem nové správní oblasti.

Mayská riviéra se pyšní nádhernými plážemi ale je také ideálním výchozím bodem pro aktivní dovolenou. Můžete organizovat výlety do cenotes, Tulum, Cobá nebo do eco parku Xcaret.

Samotné město nabízí množství zábavních příležitostí. Souběžně s pláží se táhne Quinta Avenida, která návštěvníkům nabízí nespočet restaurací, barů a obchodů se suvenýry, samozřejmě i noční život města je pozoruhodný.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Vynikající hotely a plážové kluby slouží k uspokojení luxusních potřeb. Nevynechejte návštěvu karibského ostrova Cozumel, na který se dostanete trajektem. V Playa Del Carmen si přijdou na své i milovníci potápění.

V blízkosti se nachází největší přírodní rezervace v Mexiku - Sian Ka'an, která se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Sian Ka'an v překladu znamená "místo, kde začíná nebe". Milovníci aktivního odpočinku mohou objevit přírodní krásy, vylézt na pyramidy, rybařit, potápět, pozorovat fascinující faunu tropických lesů nebo obdivovat východ slunce. V této oblasti se nachází více než 20 mayských osad. Nejstarší v 5. století už byla obydlena. Milovníci přírody mohou pronajmout stan nebo chatu, takže nemusíte brát s sebou stan.

Playa Del Carmen je známá pro své krásné pláže, ale i Tulum stojí za návštěvu. Tulum je jedním z center mayské kultury s mnoha památkami.

Můžete potápět po stopách Ramóna Brava a Jacquese Cousteaua. Vyplatí se vyzkoušet šnorchlování, zkušenější čeká národní park Arrecife Puerto Morelos, kde mohou prozkoumat mnohé jeskyně. Pro ty, co touží po pohybu, džungle nabízí magické zážitky, jedinečné dobrodružství je zaručeno.

Zábavní park Xplor nabízí aktivní trávení volného času - o dávku adrenalinu se postará 13 lanových drah. Klidnější zábavu poskytují golfová hřiště, wellness centra a lázně, o kulinářské zážitky se postarají vybrané restaurace.

Město neustále pulzuje hudbou, hosté se mohou nechat unášet rytmem reggae, rocku, jazzu a salsy. Na každoročně se konajícím festivalu vystupují mexičtí a mezinárodní jazzoví hudebníci, ale i na karnevalu se výborně zabavíte. Karibská atmosféra charakterizuje i aktuální svátky Día de Muertos (Dušičky), Fiesta de la Virgen del Carmen je oslavou ochránkyně všech rybářů a námořníků.