Turecká riviéra: horká a žhavá jako první láska

Aktuality
Turecká riviéra: horká a žhavá jako první láska

Turecká riviéra: horká a žhavá jako první láska

15.1.2018

Turecká riviéra: Nezní to jako oblíbený dovolenkový cíl mafiánských rodin a zároveň místo splněných snů? To první je nejspíš přemrštěná představa, ale to druhé je rozhodně pravda.

Tato oblast u Středozemního moře je totiž oblíbeným místem všech, kteří na ni zavítali. Nejvíc by vás mělo zajímat pobřeží poloostrova Malá Asie pro Antalyjský záliv. Na pláži budete cobydup z kteréhokoliv hotelu, který si vyberete. Navíc vás dovolená v tomto malém velkém ráji nezruinuje: ceny ubytování jsou až překvapivě nízké. No nezní to úžasně? Dlouhé pláže jsou pokryté pískem tmavě hnědé barvy. Pokud na dovolené hledáte senzace, určitě se vyjdete do letoviska Belek. Na pláži se tu totiž každý rok líhnou malé želvičky! I to svědčí o tom, jak čisté jsou místní pláže i moře. Bojíte se, že otevřené moře bude chladné? Tady ne. V průběhu sezóny má velmi příjemnou teplotu.

Milovníky horkého počasí čeká životní zájezd. Obzvlášť v červenci a srpnu je tu přes den okolo 35 stupňů. Neochladí se ani v noci, ale hotely s tím naštěstí počítají a jejich pokoje jsou opatřené klimatizací.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Pochybujeme, že se vám takovém vedru bude chtít šlapat do kopců za památkami, ale pokud nechcete celou dovolenou proválet pod slunečníkem, máme pro vás pár tipů. Projděte se v uličkách nejbližšího města. Spatříte krásnou antickou architekturu, která se dost liší od toho, co jste do teď z dovolených znali. Pokud raději obdivujete přírodní krásy, navštivte některý z národních parků. Je tu alespoň trochu chládek a odpočinete si od rozpálených uliček, písku i hotelového pokoje.

Nemusíte se bát islámské víry, která tu převládá, nehraje tady tak zásadní roli jako v ostatních arabských zemích. Naopak zdejší orientální nálada na vás zapůsobí jako zaklínadlo a vy budete chtít žít jeden z příběhů Tisíce a jedné noci. Zdejší obyvatelé jsou milí a vítají každého turistu jako oblíbeného člena rodiny, ať už u vás převládají jakékoliv preference. Najde se tu totiž každý. Rodinky s dětmi, které poprvé uvidí moře, cestovatelé samotáři toužící především po klidu, páry, jež sem jedou prožít týden plný romantiky i sportovně založení dobrodruzi. Pláže totiž nabízejí víc než úžasný výhled. Vypůjčte si vodní skútr, projeďte se na vodních lyžích nebo se vraťte do dětských let a zaskákejte si na některé z nafukovacích atrakcích.

I když Turecká riviéra není místo, o němž byste pořád poslouchali od přátel, je to místo, na které by měl člověk alespoň jednou v životě zavítat. A dáme ruku do ohně za to, že jakmile se tu jednou ukážete, nebude to naposled. Je to tou magnetickou orientální atmosférou? Těžko říct. Každopádně to stojí za to.