Lyžování v Itálii - lyžařská střediska v malebném prostředí

Aktuality
Lyžování v Itálii - lyžařská střediska v malebném prostředí

Lyžování v Itálii - lyžařská střediska v malebném prostředí

25.1.2018

Pokud toužíte po autentickém evropském lyžování s vynikajícím poměrem cena / kvalita, doporučujeme Italské lyžařská střediska, kde si každý najde vhodné ubytování. Ať už je to Vaše první cesta, nebo jste zkušení lyžaři, vroucí italská pohostinnost a dráhy různé obtížnosti každého okouzlí.

Italské lyžařská střediska charakterizují profesionální vybudované sjezdovky a turistické stezky. Téměř všechna střediska jsou vhodné i pro děti: mají k dispozici hřiště a přizpůsobené vleky. 

Pokud máte rádi strmé svahy a větší výzvy, vyberte si středisko Selva di Val Gardena, Arabba nebo Marmolada (zde funguje i lyžařská škola Rocca Marmolada) - zkušení lyžaři si tu užijí skvělou zábavu. V těchto italských střediscích kromě nádherné scenérie se stále větší důraz klade na funkcionalitu. Na ledovec Marmolada jezdí kabinková lanovka do výšky 3270 metrů.

V tomto středisku se nachází jedna z nejkrásnějších lyžařských drah. Zmíněné střediska splňují všechny požadavky lyžařů, ale pokud se chcete zabavit a užívat noční život, navštivte Sauze d'Oulx nebo Cervino. Pokud plánujete zimní dovolenou s dětmi, nejideálnější destinací je Claviere a Cal di Fassa, kde i Vaše ratolesti se mohou zúčastnit lyžařského výcviku.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Když už mluvíme o italských lyžařských střediscích, nemůžeme vynechat populární a malebné Dolomity, které se nacházejí na severovýchodě a jsou vybaveny nejmodernějšími sjezdovkami. Pohled na hory je okouzlující, kdo zde už jednou byl určitě se chce vrátit, aby mohl opět obdivovat pohoří táhnoucí se napříč regionem.

Dolomity se pyšní i optimální polohou a jsou zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO. Na ledovec tyčící se do 3000 metrů se dostanete lanovkou. Chcete-li prozkoumat Dolomity, doporučujeme skipas "Dolomiti Superski", který zpřístupňuje 12 lyžařských oblastí a celkově 1200 km sjezdovek.

Mezi další doporučené destinace patří Cortina d'Ampezzo, Kronplatz, Selva Val Gardena, Ortisei, Val di Fassa, Arabba a Corvara. Lyžování v Sella Ronda je nezapomenutelným zážitkem.

K dolomit se nejjednodušeji dostanete z milánského letiště. Ve velkolepém lyžařském středisku Cortina d'Ampezzo se každoročně konají závody FIS, takže i ti, kteří se na lyžování rádi dívají se určitě výborně zabaví. O zábavu a pohodlný pobyt návštěvníků se postarají různé zábavné zařízení, bazén, sauna a zimní stadion.

Oblíbenou lyžařskou oblastí je Livigno, která se nachází blízko švýcarské hranice v bezcelní zóně, takže máte k dispozici i výhodné nákupy. Kromě rozmanitých drah, saun a barů můžete vyzkoušet i jízdu na saních s koňským spřežením.

Pokud se rozhodnete pro zimní dovolenou v Itálie, můžete očekávat uvolněnou atmosféru, gurmánské speciality a již zmíněnou italskou pohostinnost. Kromě nádherné přírodní scenérie Vás čekají prodloužené večery a různé kávové speciality. Vzhledem k skvělý poměr cena / kvalita výhodnější nabídku určitě nenajdete.

Italské lyžařská střediska každého srdečně vítají, ať už cestujete s rodinou, přáteli, zda jste pokročilí nebo začátečníci, milovníci extrémních sportů nebo turistiky - čeká Vás skvělá atmosféra a fantastické zážitky.