Karibská perla – Jamajka

Aktuality
Jamajka - Největší ostrov v Karibiku

Jamajka - Největší ostrov v Karibiku

15.2.2018

Největší ostrov ve slunném Karibiku pamatující kolumbovskou éru nabízí spoustu lákadel. Milovníci pláží, reggae, historie, rumu, obdivovatelé hrdosti a svéhlavosti a odhodlání místních si přijdou na své. Ideální místo pro dovolenou a odpočinek, k čemuž má Jamajka opravdu všechno.

Jamajčané se rádi baví a vybudete taky! Večírky pod širým nebem s horou grilovaného masa a všudypřítomného reggae jsou zde na denním pořádku. Místní pohostinnost vás příjemně překvapí a buďte si jistí, že milý přístup se vám desetkrát vrátí.

Neoblomnost místních je také dobře zdokumentovaným znakem, jak jinak si vysvětlit místní velikány jako Bob Marley, Usain Bolt a jamajské bobisty, kteří dali vzniknout oblíbeným komediím a věřte nebo ne opravdu existují. Dala by se vyjmenovat celá řada historických i současných osobností, ale bude lepší když si ty příběhy poslechnete přímo od místních, rádi vás zasvětí.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Koho by na dovolené nelákalo moře a odpočinek? To jste tu správně, no, teda ještě nejste, ale Jamajka je opravdu to pravé odpočinkové místo. Ať už si vyberete ze známých pláží jako jsou Seven Mile Beach, Bloody Bay, Frenchman´s Cove, nebo Winnifred beach, nebo vyrazíte po vlastních do odlehlejších částí, čeká na vás rozžhavený písek, palmy a scenérie jako z plakátů.

Vůně květin, neprostupná džungle, upravené zahrady, parky a vodopády. I tak může vypadat vnitrozemí Jamajky. Je zde z čeho vybírat. Zejména vodopády jsou oblíbeným lákadlem. Vydejte se objevit krásu i adrenalinovou zábavu vodopádů Blue Hole, nebo můžete strávit celý den v zahradách Martha Brae river. Nemůžete počítat s tím, že na těchto místech budete sami, ochotní průvodci vás všude provedou a mohou z vašeho výletu udělat opravdu nezapomenutelný zážitek, nicméně vybírejte pečlivě je zde spousta rádoby průvodců, kteří naopak váš zážitek okoření úplně jiným způsobem.

Pokud toužíte po rušném zážitku města, vydejte se do Kingstonu. Bývalá pirátská bašta se pyšní mnohými zážitkovými službami a nabízí to, co každé velkoměsto, kulturu, zábavu, noční život, historii a jen kousek za městem se rozpíná pohoří Blue Mountains kam lze uniknout v případě, že se vám město přejí.

Letoviska se nacházejí povětšinou v klidnějších částech Jamajky, kde najdete tu pravou nezapomenutelnou atmosféru místního klidu a svobody. Jaký servis můžete očekávat? Prvotřídní! Jamajka není v turismu žádný nováček, a tak můžete mít jistotu, že se o vás opravdu dobře postarají a nadstandardní služby nejsou žádnou výjimkou.

Ochutnejte Jamajskou verzi Karibiku. Nebudete litovat!