Omán - Sultanát plný pokroku

Aktuality
Omán - Sultanát plný pokroku

Omán - Sultanát plný pokroku

28.2.2018

Zemička, tedy abychom byli přesní sultanát, žijící tak nějak zastíněn Spojenými Arabskými Emiráty okouzlí každého cestovatele od baťůžkáře po náročného hledače pohodlí a full servisu. Ropné bohatství přetavené do té nejpřívětivější praxe najdete právě tady.

Rozpálená krajina ochlazovaná mořskými přívaly, které, pokud máte štěstí vytvářejí originální vodní gejzíry jsou jen jedním z lákadel. Imponující je také to, že je zde oproti slavnějším sousedům daleko méně turistů. No a taky mají Zanzibar! Ostrov s krvavou historií plnou otroctví, kolonizace a válečných sporů se do dnešní doby proměnil v rozkvetlé místo ideální pro ničím nerušený odpočinek a opravdu neskutečnou dovolenou. Ománci vlastně už Zanzibar ani tak nemají, ale jsou s ním velmi úzce spjati, a to dobrým dopravním spojením a dalšími pro dovolenou nedůležitými faktory.

Oman
Oman
Oman

 

Omán byl dlouho pro cestovatele nedostupnou, nebo aspoň zdánlivě nedostupnou lokalitou, nicméně touha objevovat svět vede do Ománu každoročně více a více turistů různého ražení. Ománci jsou díky ropě bohatým národem a také velmi pohostinným. Cestovatelé jsou vítáni s otevřenou náručí. Orientální kuchyně je jednou z mnoha místních předností a služby kolem cestování jsou na opravdu dobré úrovni. Není problém si vypůjčit auto a projet blízké okolí, nebo i celou zem.

Můžete se vydat po stopách historie, proroka, vydat se objevovat kadidlovníkové plantáže, za velbloudy k napajedlům, a dokonce i za Baobaby, které mimo svůj obvyklý výskyt najdete i tady.

Omán nepodlehl moderním trendům a vysokému tempu jako v sousedních Emirátech, naopak si zakládají na tom, že máte prostor se nadechnout a rozhlédnout se kolem sebe. Moderní technologie a architektura je používána jen když opravdu slouží svému účelu, nenajdete tu výškové budovy a nejmodernější materiály, ale vysoce funkční prostory i technologie respektující charakter krajiny či prostředí. Omán nereaguje na poptávku zahraničních turistů, naopak nabízí pohled na Omán jako takový, nepodbízí se, ale slibuje autentický zážitek.

Užijte si tradičně netradiční zážitek, který pro vás tato země připravovala po staletí.