Mallorca: ostrov plný moderních i přírodních divů

Aktuality
Mallorca: ostrov plný moderních i přírodních divů

Mallorca: ostrov plný moderních i přírodních divů

19.3.2018

Vysněný španělský ostrov je oddělen od veškerého ruchu hektického světa. Moře, které ji chrání smyje stres a obavy i z vás a vy si tak naplno užijete úžasnou dovolenou.

Přestože na Mallorce svítí sluníčko více než 300 dní v roce, ostrov nepatří k vyprahlým ani suchým. Teplota vody tu neklesne pod 19 stupňů a v letní sezóně dosahuje 25. Zůstává tak neustále svěží a připravená nabídnout svým návštěvníkům průzračné a klidné moře. Pořádně se rozhlédněte. Uvidíte tu růst pomerančovníky, fíkovníky, olivovníky a další rostliny, které jsou pro nás Evropany vítaným exotickým pozdvižením. Domluvíte se anglicky i německy, pokud jste však studovali španělštinu, pobavte se s místními v jejich rodném jazyce. Ať už na ně budete hovořit jakkoliv, s přátelským úsměvem se postarají o cokoliv je požádáte. Její obyvatelé jsou totiž až nebývale milí, tolerantní pohostinní.

Mallorca
Mallorca
Mallorca

 

Myslíte si, že se na tomto ostrově musíte jen válet na široké písčité pláži a cachtat v průzračném moři? Nenechte se zmást. Popojeďte kousek vypůjčeným autem a jeďte si udělat pořádný výšlap do hor. Narazíte na četné geografické zajímavosti, jako třeba mořem vymleté útesy, jeskynní jezera nebo nejrozmanitější vápencové útvary. Římani tu po sobě zanechali dost stop, proto i zdejší architektura působí majestátně a rozhodně je při každé procházce městem co obdivovat.

Mladí Mallorcu milují! Jsou tu totiž nejrůznější bary, noční kluby, kavárny, diskotéky a nepřeberné množství obchůdků. Co se denní zábavy týče, každý den si můžete užít jinak. Půjčte si šlapadlo, zahrajte si tenis, naučte se surfovat nebo zkuste vodní lyže! Ale ani rodiny dětmi tu nepřijdou zkrátka. Sestup do moře je tu dlouhý a velice pozvolný, takže ani malé děti se tu neutopí.

Mallorca se čím dál tím víc přizpůsobuje požadavkům svých milovaných turistů. Proto tady rostou nejnovější nákupní střediska a kluby. Starobylá architektura tak v turistických centrech ustupuje do pozadí. Ale narazíte tu i na ni.

A co kuchyně typická pro Mallorku? Samozřejmě očekávejte širokou nabídku mořských tvorů. Pronikla sem i divokost španělské kuchyně, a především ochutnáte ty nejlepší olivy a mandle. Za zmínku jistě stojí i cukrovinka ensaimada nebo uzenina sobrasada. Pokud vám tu některou z těchto pochoutek nabídnou, určitě neodmítejte.

Už když vyslovíte jméno ostrova, zacítíte vůni čerstvého kokosu a dostupného luxusu. Má jakési zvláštní tajemství, které sice neprozradí, ale nechá vás v jeho vleku prožít se zatajeným dechem celou dovolenou.