Sicilské slunce - kdykoliv v roce

Aktuality
Sicilské slunce - kdykoliv v roce

Sicilské slunce - kdykoliv v roce

7.5.2018

Největší ostrov ve Středozemním moři je lákadlem pro turisty z celého světa a má co nabídnout po celý rok. Možná byste to do ní neřekli, ale Sicílie je na „ostrov“ prostředí tak rozmanité, že mnozí propadnou jejímu kouzlu a vrací se sem léta.

Sicílie má rozlohu menšího státu a hlavní město Palermo je často výchozím bodem turistů. Nečekejte ovšem typickou metropoli s turistickými lokalitami, historické jádro a pár zajímavých částí, které rozhodně stojí za vidění tu jistě najdete, ale jsou zde také části evokují spíše dojem, že je člověk na skládce či někde na africkém předměstí.

Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místa patří bezesporu aktivní sopka Etna. S průvodcem se dostanete až nahoru a sestup pak vede „měsíční krajinou“ Můžete zvolit taky alternativní způsoby výstupu pomocí aut či čtyřkolek. Jedná se o jedinečný zážitek.

Sicílie
Sicílie
Sicílie

 

Pokud váháte, zda zůstat na jednom místě, nebo cestovat, odpovědí je jednoznačně cestovat. Navštívit městečka s neopakovatelnou atmosférou za to určitě stojí. Antická historie na vás dýchne v Archimedových Syrakusách, úžasná katedrála vás přivítá v městečku Monreale kousek od Palerma, údolí chrámů nedaleko městečka Agrigerto upoutá komplexem chrámů postavených v dobách před Kristem. A to je pouze výběr, který určitě snadno doplníte dle vlastních zájmů.

Ač ve Středozemním moři, ani sladká voda se nenechá co do významu zahanbit. Těšit se můžete na sladká jezera, četné teplé minerální prameny a vodácká srdce nadchnou také sjízdné řeky. Milovníky přírody čekají národní parky. V Madonii se ocitnete mimo civilizaci a můžete se toulat v místních vinicích, oblíbené jsou také přechody pohoří Nebrodi.

Ano, i na lenošení na pláži má Sicílie velmi příhodná místa, plně vybavená letoviska i malá přímořská městečka s nefalšovanou Středozemní atmosférou. Kompletní servis, skvělá kuchyně a luxusní vybavení vybízejí k návštěvě a lenošení můžete snadno proložit nějakým výletem.

Ať už vás na Sicílii nalákají přírodní krásy, odpočinek, historie, kouzlo mafie či místní kuchyně rozhodně nebudete své návštěvy litovat.