Ostrov vůní – Zakynthos

Aktuality
Ostrov vůní – Zakynthos

Ostrov vůní – Zakynthos

18.5.2018

Největší řecký ostrov v Jónském moři se pyšní hned několika přednostmi, které lákají turisty z celého světa. Máte rádi historii, hory, květiny, tajemství, vodní sporty? Pak budete Zakynthos milovat.

Mytologií opředený ostrov, který, jako celé Řecko provází historické kouzlo jak dob Antických, tak současnosti, je opravdu ideálním místem pro dovolenou. Kombinace skvělých povětrnostních podmínek, které zde pamatují přes sezónu, malebné zálivy s průzračnou vodou a krásnými písečnými plážemi, špičková letoviska… to vše vyloženě křičí skvělý odpočinek.

Výše uvedené klasické předpoklady pro letní dovolenou jsou zde ještě doplněny o špetku tajemství např. krásné modré jeskyně kam lze pouze lodí, další řada jeskyní kde si můžete zaplavat a také vraky lodí na západním pobřeží v takzvané zátoce ztroskotání, nebo zapomenuté vesnice, jejichž návštěva je velice populární u milovníků tajemství.

Zakynthos
Zakynthos
Zakynthos

 

Umístění ostrova a klimatické podmínky prospívají vodním sportům, šnorchlování, surfování, jachting a windsurfing a další sporty tu mají velké zázemí a pokud nemáte své, vybavení si zde jednoduše půjčíte. Oblíbené je také potápění s mořskými želvami, Karetami Obecnými, které jsou zde doma.

Ne nadarmo se ostrovu přezdívá ostrov vůní, nebo ostrov květin. Všudypřítomná pestrá flora potěší jak oko tak i další smysly. Hyacinty, ibišky, orchideje a mnoho dalších květin a bylin najdete na každém kroku.

Pokud vám začne být ostrov malý, věřte, že se nacházíte v ideálním místě pro objevování okolních ostrovů a ostrůvků, ale i pevninské části Řecka, výlet lodí bude jistě vítaným zpestřením odpočinkových chvil.

Ověřte si, že řecká pohostinnost platí v tomto koutě světa opravdu všude včetně ostrovních částí. Zakynthos je správnou volbou pro rodiny, romantiku i poznání.