Pojeďte s námi na lyže do Rakouska!

Aktuality
Pojeďte s námi na lyže do Rakouska!

Pojeďte s námi na lyže do Rakouska!

15.10.2016

 Qaboos mecset

Když napadne první sníh, každý přemýšlí kde strávit pár dní v příjemném prostředí, na čerstvém vzduchu. Pokud toužíte po zimním relaxu a turistice, nebo jste milovníkem zimních sportů, srdečně Vám doporučujeme rakouské lyžařská střediska, které Vám nabízejí řadu příležitostí. Pokud plánujete navštívit Rakousko v rámci krátkého výletu, Innsbruck je nejlepší volbou. Do hodiny po příjezdu na letiště můžete být na svazích.

Pro začátečníky doporučujeme lyžařské středisko Alpbach s příjemnou atmosférou. Leží 40 km od Innsbrucku letiště a pravidelně získává cenu "nejkrásnější město". V tomto tyrolském městečku máte k dispozici vše, co k lyžování potřebujete. Pokročilé lyžaře čeká Saalbach a Hinterglemm, kde se o spokojenost hostů pečují tradiční kavárny, bary a 4 hvězdičkové hotely s vynikajícími službami. Hinterglemm je oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi. Na 200 km dlouhé trati funguje 55 vleků. Ze střediska se snadno dostanete i do Leogang.Pokročilí lyžaři si mohou vybírat z různých skvělých tratí, ale nemusí projít celou dráhu, bezplatný skibus jezdí po několika trasách.

Sněhové podmínky nás vůbec nemusí trápit v případě Söldenu. Sjezdovky pro pokročilé jsou vzdáleny pouze hodinu jízdy od Innsbrucku. I když Sölden není vysloveně lyžařský ráj, kvalita a provedení sjezdovek je vynikající, navíc 8-místná kabinová lanovka Vás odveze na Gaislachkogl, do výšky až 3 km. Zásobování Söldenu zajišťují ledovce Rettenbach a Tiefenbach. Bezstarostné lyžování si můžete užívat až do května

Pokud toužíte po romantických chvílích, určitě navštivte Kitzbühel. Na slavném strmém sjezdu Hahnenkamm se každoročně koná Světový pohár, ale to zdaleka není všechno. Návštěvníky zde čekají příjemné svahy, malebná krajina a ulice, které lákají na procházku. Město má co nabídnout i těm, kteří neholdují lyžování.

Stejně tak doporučujeme Hochkar v podhůří Alp, které patří k sněhově nejspolehlivějším střediskům vůbec. Naleznete se celkem dvacet kilometrů sjedzdovek a zejména pro Jiočechy a Jihomoraváky je to jasný tip na prodloužený víkend na horách. Vyzkoušet můžete například oblíbený penzion Lobkowitz.

Milovníci nočního života si určitě přijdou na své ve městě Ischgl. Vystupoval zde už Robbie Williams, James Blunt a jiné světové hýězdy. Sérii vystoupení nejznámějších interpretů odstartoval koncert Eltona Johna v roce 1994. Městečko Ischgl se časem stalo sofistikovaným turistickým centrem. V důsledku toho rostly i ceny ubytování. Pokud máte raději klidnou atmosféru a příjemné konverzace u piva, není to místo pro Vás, totiž město o 4 odpoledne začíná žít.

Pokud plánujete rodinnou dovolenou, ideální volbou je Obergurgl. Najdete zde kvalitní sníh po celou sezónu, od vánočního období až po Velikonocích. V Obergurlgu tranzitní doprava nejede, svou dovolenou můžete strávit v příjemné, rodinné atmosféře. Děti a zájemci se mohou zúčastnit lyžařského kurzu.

Rakouské lyžařská střediska vřele doporučujeme všem. Ať už toužíte po dlouhém relaxačním víkendu, nebo jste profesionální lyžaři, každý najde středisko, které splní všechny vaše potřeby, navíc za příznivé ceny.