Kréta – tak trochu jiné Řecko

Aktuality
Kréta – tak trochu jiné Řecko

Kréta – tak trochu jiné Řecko

6.6.2018

Největší řecký ostrov a předpokládané místo zrození nejvyššího z řeckých bohů Dia je oblíbeným cílem turistů. Je součástí Řecka, ale přesto je to i takový vlastní svět, kde mnoho místních, mimo Krétu nikdy nezavítalo, proč taky …mají tam přece vše…

Když se tím člověk nezabývá příliš do detailu, je to vlastně pravda. Krásné pláže a opravdu malebné scenérie zálivů, průsmyků a přírodních parků jako Paleochora, Elafonisi, Samaria apod. přímo vyzývají k procházce i větším turistickým výkonům za místními krásami. Hory sahající do výše nad 2 000 metrů pak představují opravdovou výzvu, nejen proto, že často stoupáte opravdu z bodu 0 metrů nad mořem, ale také díky nevyzpytatelnému počasí, které zde často vládne.

Kreta
Kréta
Kréta

 

Luxus, komfort a kvalita služeb v letoviscích stejně jako infrastruktury v okolí zajišťuje příjemný zážitek z dovolené a řecká pohostinnost, která je i na Krétě velice zřejmá pak zajistí tu správnou atmosféru. Navíc mořské plody začerstva připravené na váš talíř si zde můžete užít do sytosti, zvykem je často objednávat v tavernách ve velkém a všichni pak jedí všechno, na jídlo a kávu si zde opravdu potrpí.

Pokud neradi čekáte, doporučujeme pronajmout si auto, místní doprava může být bez nadsázky označena za nespolehlivou, a to včetně hlavního města. Na zastávkách často nenajdete jízdní řády, a tak prostě čekáte.

Hlavní město Heraklion je častým výchozím bodem a hlavním dopravním uzlem ostrova. V malých roztomilých a zapadlých uličkách se snadno a rádi ztratíte, malé kavárničky a taverny lákají k návštěvě a úslužní obsluhující vás mile překvapí. Antické prvky nenajdete jen v hlavním městě, ale napříč celým ostrovem.

Ostrov můžeme s nadsázkou označit za lehce schizofrenní, každá část ostrova je něčím specifická a má jisté kouzlo a přidanou hodnotu. Ať už se ale vypravíte na západ, východ či do středu ostrova či se rozhodnete cestovat do všech částí, jedna návštěva nejspíš stačit nebude. Pojeďte s námi se přesvědčit o kouzlu tohoto řeckého ostrava.