Koh Samui – na chvíli na vše zapomenout

Aktuality
Koh Samui – na chvíli na vše zapomenout

Koh Samui – na chvíli na vše zapomenout

21.6.2018

Thajsko se rok od roku stává populárnějším také pro české turisty a cestovatele. Ostrov Koh Samui se pak těší zvláštní oblibě a je to na něm znát. Divočina se za pár posledních let proměnila v plně vybavenou infrastrukturu, která si však na mnohých místech zachovala svůj divoký ráz a jedinečnou tropickou atmosféru ztraceného ostrova, člověk jen dnes musí o něco více hledat.

Je souostrovím tvořeným více než 80. ostrovy a ostrůvky. Na hlavní ostrov Koh Samui se bez problémů dopravíte letadlem na zdejší mezinárodní letiště. Místní střediska si zakládají na dokonalém komfortu, proklientském přístupu a službách nejvyšší kvality. Také si zakládají na tom abyste se necítili „ohraničení“, ale mohli vychutnat krásy ostrova do sytosti.

Ostrov i přes příliv turistů z celého světa zůstává krásně zelený, typickým znakem jsou všudypřítomné kokosové palmy. Najdete zde i celou řadu pralesů, do kterých se můžete vypravit a vyhledat v horkém počasí alespoň trochu stínu.

Koh Samui
Koh Samui
Koh Samui

 

Pozorovat z bělostných pláží vlny narážející na skaliska a zalesněné vnitrozemské kopce je příjemným doplňkem dokonalé relaxace, kterou si zde můžete dopřát. Mezi nejznámější pláže patří Chaweng a Lamai, pokud se však chcete vyhnout místům kam míří většina turistů, zkuste menší Mae Nam, kde si zaplavete poměrně v klidu.

Svou polohou je ostrov samozřejmě hojně navštěvovaný milovníky vodních sportů. Ideální podmínky pro surfování a také široké místní zázemí tohoto sportu přímo vybízí to vyzkoušet. Korálové útesy zase poskytují jedinečnou příležitost pro šnorchlování a potápění. Vzhledem k turistickému ruchu se zde daří také barům, restauracím, wellness zařízením anebo třeba golfu. Samozřejmostí jsou také tradiční thajské masáže, poskytované rodilými thajci a tudíž nejlepší na světě.

V thajské, tolik typické kuchyni je také stále co objevovat a její rozmanitost si zde můžete dopřát plnými doušky, ne všechno jídlo je nutně pálivé, ale určitě doporučujeme se na to vždy zeptat, zejména pokud cestujete s dětmi. S thajskou kuchyní je to často tak, že ji buďto milujete, nebo nenávidíte.

Pokud toužíte po opravdovém odpočinku ať už pasivním nebo aktivním způsobem je Thajsko a Koh Samui opravdu dobrou volbou.