Sardinie – krása, tajemství a odpočinek

Aktuality
Sardinie – krása, tajemství a odpočinek

Sardinie – krása, tajemství a odpočinek

16.7.2018

Místo, které má dvě tváře. Na jednu stranu tu najdete klasickou turistickou zónu, na stranu druhou hornaté vnitrozemí s příchutí tajemství dávné civilizace. Pokud si vyberete Sardinii za svou prázdninovou destinaci, můžete si užít obě tyto části do sytosti.

Italský ostrov Sardinie je vlastně tak trochu Francouz, zejména tedy polohou, kdy sousední francouzskou Korsiku zahlédnete z mnoha míst pouhým okem. Co se však tradiční architektury, kuchyně a jazyka, jste naprosto jasně v Itálii.

Vnitrozemí nadchne všechny, kteří rádi chodí po horách, místní stezky a trasy vybízí k lehké procházce i těžšímu treku. Často se stane, že za celý den nikoho nepotkáte, pokud tedy nepočítáme stáda ovcí, která lemují prakticky každý zelený kousek ostrova a z jejichž mléka se vyrábí typický italský sýr pecorino. Hory a pahorkatiny tvoří prakticky 80% ostrova a není tak těžké se zde toulat celé týdny a užívat si romantické výhledy směrem k moři i do údolí.

Sardinie
Sardinie
Sardinie

 

Ostrov má opravdu bohatou historii a mísí se zde kultury a národy z celé řady míst, tato různorodost zanechala významný otisk v sardinské krajině i kultuře. Najdeme tu třeba prvky portugalské, antické, španělské, severoafrické, … oproti typické italské nátuře jsou místní obyvatelé také trochu uzavřenější.

Pokud máte rádi tajemno, určitě nezapomeňte navštívit Nurangy. Po tzv. Nuraghské civilizaci obývající Sardinii v 19. – 8. století před naším letopočtem zůstaly po celé Sardinii zvláštní až 20 metrů vysoké kuželovité stavby bez oken a dveří - Nurangy. O jejich významu se dodnes pouze polemizuje a můžete si tak vytvářet vlastní teorie a příběhy o dávných dobách.

Co se týče relaxační části, užívat si můžete na mnoha kilometrech pláží s bělostným, nebo zlatavým pískem i oblázky, skály také často lemující pobřeží vytvářejí roztodivné přírodní sochy, které dají průchod vaší fantazii a uvidíte obrazce zvířat i osob. Vytvářejí se tu také pobřežní jeskyně, kterých je tu hned několik. Kousek od města Alghero se nachází jedna z větších zvaná Neptunova, pokud se k ní chcete dostat po souši, připravte se na 650 schodů a není to cesta dolů, která by vás měla trápit.

Asi nejznámější turistickou částí je takzvané Smaragdové pobřeží, kde při troše štěstí narazíte i na nějakou celebritu. Letoviska a služby jsou tu všeobecně na vysoké úrovni a nemusíte tak mít strach, že by o vás a vaše blízké nebylo dobře postaráno.

Válecí odpočinek, nebo aktivní odpočinek, Sardinie Vám přinese jedinečný zážitek a spoustu příjemných chvil v Italském stylu okořeněném celou řadou dalších kultur.