Podvodní svět na Maledivách

Aktuality
Podvodní svět na Maledivách

Podvodní svět na Maledivách

20.8.2018

Jste potápěčským nadšencem, milujete šnorchlování, nebo jste v tomto ohledu nepolíbení a rádi byste si něco z toho vyzkoušeli? Maledivy jsou v TOP 5 potápěčských destinacích světa. Není se čemu divit. Malé ostrůvky roztroušené v korálovém moři a blankytně modrá voda skýtají útočiště mořské fauně i floře.

Zkušení potápěči a šnorchlaři jistě o zdejších vodách a neskutečných zážitcích, které nabízí, minimálně slyšeli. Je to ovšem místo zaslíbené i pro úplné začátečníky, místní podmořští průvodci vás rádi zasvětí do tajů potápění i šnorchlování. S ohledem na svou vlastní bezpečnost volte, zejména pro kurzy potápění, zavedené školy a instituce.

Písečné malé ostrůvky v celkovém počtu 1156 jsou součástí 19-ti atolů. Ale pozor, ne všechny ostrůvky jsou v blízkosti atolů ideálně si tak nechte poradit, který resort je pro potápění a šnorchlování nejlepší. Co se týče období, tak pro šnorchlování je vhodná doba prakticky celoročně. Můžeme ale určitě doporučit období od června do poloviny září, kdy narazíte v místních vodách na Manty a vzácné Velrybí žraloky. Místní lodě vás ochotně vyvezou do žádaných lokalit a ukáží vám to nejkrásnější co lze pod vodou vidět. Tisíce korálových rybek, korálové lesy i predátoři, želvy, vše v duhových barvách.

Období pro potápění je těžké určit, pro každou lokalitu je ta správná doba jindy a rok od roku se to mění a je tak ideální nechat si poradit od místních. Atoly, kterými rozumíme dávné sopečné krátery kruhovitého tvaru se většinou dělí ještě do několika oblastí zájmu. Těchto oblastí je zde celá řada a tak vybereme pouze některé. Kanál Kandu tvořený hlubokými průrvami je ideální pro ranní ponory, narazit tu můžete na žraloky šedé, žraloky korálové, manty, tuňáky, rejnoky, barakudy. Mezi další oblíbené lokality patří kruhovité útesy Faru, Cocoa Thila v oblasti Jižního Male Atolu také plné predátorů, zajímavých průrev a bující podmořským životem. A poslední z našeho výběru Ari Atol vhodný díky své členitosti pro zkušenější potápěče, nebo ponory s doprovodem a který je z velké části chráněnou mořskou rezervací.

 

Co dělá potápění na Maledivách tak skvělým? V první řadě je to průzračná voda, její příjemná teplota a dokonalá viditelnost. Velmi dobře zmapované potápěčské lokality, ale přesto i náročné trasy pro potápěčské matadory. A v neposlední řadě je tu něco taky pro milovníky tajemství a pirátství, a to několik potopených vraků lodí.