Nejkrásnější pláže Vietnamu

Aktuality
Nejkrásnější pláže Vietnamu

Nejkrásnější pláže Vietnamu

10.9.2018

Slovo tajemné berte s velkou nadsázkou. Ono pláž není zrovna ta první asociace, co vás ve spojení s Vietnamem napadne, nebo ano? Vsázím spíš na negativní odpověď. Vietnam je ale okouzlující a rozmanitá země, která člověka ráda překvapuje. Nejinak je tomu také s možností relaxace na pláži, s čímž rozhodně chybu neuděláte!

Místní pláže mají v sobě velké kouzlo, jsou často skryté v zátočinách, obklopené horami a vybrat ty nejlepší je tak opravdu oříšek. Pár doporučení pro vás ale samozřejmě máme.

Začneme s dobrou dostupností. Písečné pláže Da Nang, nebo také My Khe a Non Nuoc .

Všechny ležící u městečka Da Nang jsou vzdáleny jen hodinu letadlem od Hanoje či Saigonu. Je to oblíbené místa pro vodní sporty a šnorchlování, samozřejmostí je lokální kuchyně a jen kousek autobusem jsou k vidění památná místa jako starobylé město Hoi An, císařské město Hue, nebo jeskyně Phing Nga. Kouzlo pláže My Khe představuje také výhled na horský Masiv vzpínající se nad mořem.

My khe city beach

I v samotném Hoi An najdeme krásné a oblíbené písečné pláže, a tudíž ideální kombinaci pro návštěvu památek a následné zchlazení v průzračném moři. An Bang jen 10 minut autem od starého města a relativně nepostižená místním rozvojem. Pláž Cua Dai, která je oblíbeným cílem cestujících na kolech a skútrech, poskytuje úchvatný pohled na místní kopce, které v západu slunce umí vytvořit paletu barev od modré po růžovou. A je vyhlášená jednou z TOP Vietnamských pláží na oblíbených turistických serverech. Krásné a méně turistické pláže najdete i u městečka Hue, navštívit tu můžete i původní rybářské vesnice.

Další místo obdařené hned několika vyzdvihovanými plážemi je Nha Trang. Tak trochu jinou pláž naleznete na ostrově Hon Tam krátce střižený a udržovaný trávník v kombinaci s písečným sestupem do vody vytváří neobvyklou přímořskou scenérii. Samotné město Nha Trang a jeho pláž bude vyhovovat milovníkům slunění v kombinaci s rušným nočním životem. Pláž Hon Chong s oblými kamenitými útvary zasahujícími jako útesy do moře, po kterých se často můžete projít pouze za úplatu. Stojí to, ale rozhodně za to, protože panoramatický výjev, který se před vámi otevře je k nezaplacení.

Bai dai beach

Vlajkovými „loděmi“ jsou pak pláže Bai Trong na ostrově Phu Quoc přezdívaná jako Long Beach, Mui Ne a Quy Nhon. Pokud máte, nebo jste někdy měli plakát bělostné, zářivé pláže s vysokými palmami, může to být vyobrazení právě odtud. Long Beach nedostala svůj název jen tak, jde o cca 20 kilometrů dlouhý pás rezortního království, kde však najdete i divočejší pasáže. Rozhodně je tu však veškeré zázemí pro snad opravdu každou aktivitu, která se k pobytu u moře hodí. Pláž Mui Ne v provincii Binh Thuan je krásný písečným pásem a o kámen zde zakopnete opravdu jen stěží. Ač podmínky nahrávají různým vodním sportům, oblíbenou aktivitou je tu kitesurfing. Quy Nhon v provincii Binh Dinh je pláž, na které se to turisty hemží jen okrajově, pronajmout si tu můžete třeba roztomilou kulatou loďku, ve které si budete připadat jako v hrnku odlehlá zátoka určitě stojí za návštěvu, zejména pokud nemáte v oblibě davy.

Vietnamské pobřeží je plné ať už vyhlášených tak neznámých skrytých pláží a plážiček, a vzhledem k délce pobřeží a množství ostrovů, je zde neustále co objevovat a třeba najdete právě tu svou nejkrásnější…