Seychely: světové dědictví

Aktuality
Seychely: světové dědictví

Seychely: světové dědictví

22.5.2017

Jemný bílý písek, průzračně modré moře, lehká dekadence, exotická atmosféra a jedinečný svět rostlin a živočichů. Co tu ještě chybí? Vítejte v Ráji!


115 menších žulových a korálových ostrovů v blízkosti Afriky a Madagaskaru - na druhém konci světa-, v Indickém oceánu, s 3 hodinovým časovým posunem v zimním, a 2 hodinovým v letním období. Seychely pojmenovali podle francouzského ministra financí Jeana Moreau de Séchelles za vlády Ludvíka XV. a jsou skutečným rájem pro páry, rodiny, novomanžele a milovníky potápění.
Pláže a scenérie najdeme na seznamu 100 nejoblíbenějších. Člověka hned napadne okouzlující "Modrá laguna", to vše bez povinného očkování.
Překročení hranice je bezproblémové, nemusíte žádat o vízum, ale cestovní pas musí být platný 6 měsíců ode dne vstupu do země.
Nejmenší stát světa má vlastní měnu, kterou je seychelská rupie (SRC). Na důležitějších místech akceptují i ​​kreditní karty, na větších ostrovech jsou banky s automaty. V směnárně si od Vás mohou ptát i cestovní pas.


Kreolská kuchyně používá čerstvě ulovené ryby, plody moře, rýži, hodně ovoce a zeleniny. Jejich jídla jsou kořeněné a pikantní. Voda z kohoutku a pitná voda jsou silně chlorované a splňují kritéria WHO.


Na ostrovy se z několika evropských zemí dostanete přímým letem. Co se týče dopravy, můžete si půjčit auto (pozor, jezdí se po levé straně!), Nebo vyzkoušejte místní autobusovou dopravu. Splývat s domorodci je skvělé dobrodružství, neboť jsou otevření, pohostinní a dobře mluví anglicky. Mezi většími ostrovy jezdí trajekty, mezi menšími se pohybujete na lodích.


Kriminalita je nízká, pouze běžná bezpečnostní opatření jsou nezbytná: dávejte pozor na osobní doklady, hotovost, kreditní kartu a nedržte u sebe větší částku.


Ostrovy mají příjemné klima po celý rok, duben a listopad jsou nejteplejší. Vlhkost vzduchu je vyšší než 80%, což se Vám nejprve může zdát hodně, ale rychle si na to zvyknete. Od listopadu do února prší nejvíce. Jelikož se nacházíme v blízkosti rovníku, na sluneční záření musíme dávat obzvlášť pozor, doporučujeme vhodné oblečení a ochranu proti slunci i pro osoby s méně citlivou pokožkou.
Hlavními atrakcemi jsou přírodní jevy, sněhobílé pláže, exotická flóra a fauna, národní parky.


Tento ráj potápěčů je vhodný i pro méně zkušené, potápět a šnorchlovat můžete celý rok. Vyplatí se zajistit vlastní šnorchlovací set, neboť pronájem výbavy je občas obtížný, ale stojí to za to vyzkoušet, protože moře není příliš hluboké a odhalí velmi pestrý podmořský svět.
Při výběru ubytování kromě levnějších soukromých ubytováni máte k dispozici i nádherné a jedinečné eko-přátelské hotely. V luxusním prostředí i lenošení je na vysoké úrovni. Seychely jsou ideálním místem pro ničím nerušený odpočinek a relaxaci v rajském prostředí.