Poznejte přírodní krásy a kulturní dědictví Mexika

Aktuality
Poznejte přírodní krásy a kulturní dědictví Mexika

Poznejte přírodní krásy a kulturní dědictví Mexika

25.8.2017

Proč bychom se měli rozhodnout pro Spojené státy mexické? Protože nám odhalí nový a krásný svět. Vše, co k dobré dovolené patří, je zde dáno: pláž, vzácné živočichy, kulturní dědictví, půvabné města, přírodní rezervace.

Domorodci, jakož i dobyvatelé zanechali úžasné hodnoty. Různé stavby a starobylá města se staly součástí světového dědictví UNESCO. Samozřejmě, většina z nás navštíví Mexiko zejména kvůli nádherným karibským plážím, avšak líheň obřích želv a přezimování plameňáků je stejně působivé. V pralese máte možnost pozorovat exotické ptáky v jejich přirozeném prostředí, nebo můžete obdivovat krásu korálových útesů.

Mexiko
Mexiko
Mexiko

Navíc v Mexiku více velkých měst je součástí světového dědictví. Starověké chrámy a starobylá města mayské civilizace jsou hlavním lákadlem turistů a odrážejí i bohatý styl španělských dobyvatelů. Zajímavostí je, že na původ Aztéků na erbu poukazuje orel sedící na opuncií, který drží v zobáku hada.

Klima ovlivňuje obratník Raka, který dělí zemi na mírné a tropické podnebí, proto teplotní rozdíl mezi některými městy může být až 10 ° C. Průměrná denní teplota se pohybuje okolo 27-28 ° C.

Povrch země je rozmanitý: jsou tu planiny, bažiny, hory, aktivní sopky, laguny, korálové útesy a pouště. Flóra je také pestrá: prérie a pouště, na jihu tropické deštné pralesy. Kdo by uhodl, že domorodým mexickým plemenem je čivava a xoloitzcuintle (mexický naháč). Jejich původ je dodnes záhadou.

Mexická kuchyně spojuje americké, evropské a indické chutě. Nejdůležitějším jídlem dne je oběd, národním nápojem je tequila, mezcal a pulque. Kdo by nechtěl vyzkoušet tyto autentické chutě, které známe z filmů. Další pozitivum je to, že nepotřebujete vízum, ale cestovní pas musí být platný 6 měsíců ode dne vstupu. Nedoporučuje se pít vodu z kohoutku, očkování není povinné, ale doporučuje se vakcína proti hepatitidě A a B, proti tyfu a tabletky proti malárii.

Kromě oficiální měny (mexické peso, MXN) můžete platit i americkým dolarem a v některých případech i kreditní kartou (např. Půjčení auta), která slouží jako záruka, proto se vyplatí vzít s sebou.