Španělsko: kam v Evropě za teplem

Aktuality
Španělsko: kam v Evropě za teplem

Španělsko: kam v Evropě za teplem

6.6.2017

Španělsko je jednou z nejteplejších zemí Evropy. V porovnání se Slovenskem má obrovskou rozlohu a jeho hranice se převážně končí až v moři. Vzhledem k velikosti zde najdeme teplé kontinentální, ale i oceánské, mediteránské podnebí a nechybí ani subtropické. Počasí je nejpříjemnější na podzim a na jaře. Léto je horké a často suché.

Zajímavé nabídky zájezdů do Španělska najdete i zde ..

Kanárské ostrovy jsou nejznámější a nejvyhledávanější souostroví. Počasí je celý rok příjemné a teplé, kdykoliv toužíme po odpočinku můžeme počítat s dobrým počasím.

Ve Španělsku najdete všechny potenciální výletní cíle, které zpříjemní aktivní dovolenou. Můžete se vydat na pěší túru po zasněžených horách, plavat ve vlnící se moři, zúčastnit se lesních či cyklistických túr, prohlídek města, nebo jedné z nejdelších a nejznámějších poutí zvané El Camino, jejíž konečný bod je ve městě Santiago de Compostela. Tuto pouť ročně absolvuje desítky tisíců poutníků z celého světa. Součástí tradice jsou býčí zápasy, jejichž dnešní podoba vznikla v 18. století.

Po celodenních aktivitách určitě vyhládne. To je skvělá příležitost vyzkoušet zázraky španělské kuchyně: churros, tortilla, Španělská bramborová tortilla (španělská omeleta), paella. Určitě ochutnejte i Tinto de verano (červené víno) nebo sangriu. Každý si tu přijde na své.

Kdybyste chtěli cestovat na delší vzdálenosti, můžete navštívit všechny důležité památky vlakem nebo autobusem. Samozřejmě cestování vlastním autem je výbornou alternativou, protože se nemusíte držet jízdního řádu. Cestování autem je lepší volbou pokud chcete navštviť například Toledo, město postavené na skále, nebo Barcelonu, město pyšnící se architektonickými mistrovskými díly. Seznam populárních míst je dlouhý, proto neváhejte a objevte Španělsko!