Dovolená v Thajsku: království slunných pláží

Aktuality
Dovolená v Thajsku: království slunných pláží

Dovolená v Thajsku: království slunných pláží

23.6.2017

Thajsko patří mezi nejoblíbenější turistické destinace jihovýchodní Asie. Je to nádherná země, která si zaslouží delší pobyt, pokud máte takovou možnost.

Hlavní turistická sezóna trvá od října do dubna. Letní období charakterizuje hodně deště a tepla. Těm, kteří nesnášejí takové počasí nedoporučujeme cestovat v tomto období. Naštěstí počasí je velmi příjemné po celý rok, takže se nemusíte teple oblékat. Výjimkou jsou kostely, kam podle místního zvyku se nepatří vstoupit s odhalenými rameny a koleny.

Pokud v Thajsku strávíte pouze 1-2 týdny určitě navštivte nádherné pláže, ale předtím v rámci aktivního odpočinku si nenechte ujít prohlídku Bangkoku. Hlavní město Thajska nabízí památky a služby na světové úrovni.

Bangkok je skutečně moderní město. Má výborně organizovanou veřejnou dopravu, množství podzemních a nadzemních drah, autobusových linek, nebo můžete cestovat i lodí. Populární jsou cyklotaxíky a tuk-tuky (motorizovaná tříkolka). V posledním případě se vyplatí předem dohodnout cenu.

Pokud toužíte po kulturním zážitku, zúčastněte se známého festivalu světel - Loi Krathong, který se koná v listopadu.

Nevynechejte ani slavný buddhistický chrám Wat Pho s ležícím Buddhou. Další oblíbenou turistickou atrakcí je Grand Palace. Jelikož zmíněné místa jsou relativně blízko sebe, stihnete je za jedno odpoledne, nebo pokud nemáte dost času, upřednostněte návštěvu chrámu.

Pokud zavítáte do Bangkoku, nenechte si ujít víkendový trh Chatuchak. Budete mít pocit, že jste na největším trhu na světě.

Můžete si vybírat z velkého množství dárkových předmětů, ale prodávají i exotická zvířata, oblečení, technické věci atd., Pokud vyhládne máte k dispozici široký výběr čerstvých jídel. Nejideálnější je navštívit trh až ke konci výletu, aby zakoupené věci nezabíraly zbytečně místo v kufříku. Protože pokud tu jednou vstoupíte, určitě neodejdete s prázdnou.