Dovolená na Kubě? Poleťte s námí na Varadero!

Aktuality
Dovolená na Kubě? Poleťte s námí na Varadero!

Dovolená na Kubě? Poleťte s námí na Varadero!

26.6.2017

Varadero patří mezi nejkrásnější kubánské pláže, je nejpopulárnějším letoviskem na Kubě.

Na pláži Vás čeká sametově hebký písek, se zavřenýma očima si můžete užívat jemné vlnění moře, nebo se můžete vybrat na dlouhou procházku po pláži.

Teplé, blankytně modré moře Vás láká ke koupání. Téměř na dosah ruky plavou delfíni a pelikáni chytají sardinky. Kdysi piráti skrývali svou kořist v jeskyních. Díky tomu místo dostalo přezdívku "kotviště", protože tu kotvily dokud si opravili své poškozené lodi.

Celé místo obklopuje ošumělý šarm americké zlaté éry. První vily na haciendě bohatých majitelů byly postaveny koncem 19. Století. Američtí magnáti si toto místo oblíbili v 1920-tých letech. Majitel mezinárodně proslulého chemického koncernu, T. Coleman du Pont si tu postavil dům s golfovým hřištěm, Al Capone se zde také často objevil, ale říkalo se, že mu šlo zejména o obchodování se šperky, než o dovolenou.

Pozdější diktátor Fulgencio Batista zde také rád trávil svůj volný čas. Po revoluci bylo zpřístupněno i pro Kubánce a postavili park "8000 Taquillas" (Taquile = skříň). Staré domy přestavěli na muzea, které se věnují místní historii. Hudební život a hudební programy jsou také pozoruhodné. Okolní pralesy, korálové útesy a zátoky lákají na výlety. Díky výborné poloze západ slunce je dechberoucí.

Milovníci potápění se mohou zúčastnit organizovaných výletů lodí. K dispozici máte i rybolov na otevřeném moři. Hlavní město Kuby, Havana je atraktivní destinací, ale nezapomeňme ani na Trinidad a Cienfuegos.

Turistické ubytování vybírejte pečlivě, protože se stává, že kvalita služeb neodpovídá očekáváním. V tomto komunistickém státě jsou často problémy se zásobováním, ale ve Varaderu je to sotva patrné, protože většina hotelů poskytuje all-inclusive služby.

Hledáte fantastickou kubánskou dovolenou za výjimečnou cenu s odletem z Budapešti nebo Vídně? Už jste pobalený na dovolenou ve Varaderu, Saniago de Cuba nebo v Havaně?