Bahamy

Detail státu

Bahamy Bahamy - transparent

Nabízíme 15 ubytovacích kapacit za cenu 38 990 Kč - 180 990 Kč.

Ostrovní ráj

Zavítejte na jednu z nejluxusnějších lokalit na planetě. Ráj jak daňový tak turistický najdete mezi Floridou a Kubou. Historicky oblíbená destinace pirátů kvůli pašování rumu se brzy stala oblíbenou dovolenkovou destinací. Není divu, Bahamy se jako perličky rozprostírají na tisících malých ostrůvků a korálových útesů.

Panenská příroda je díky častým návštěvám a rozsáhlým stavbám a komplexům na ústupu i tak tu naleznete nezapomenutelná zákoutí. Na kopcovitý terén se tu těšit nemůžete, to ovšem přispívá rozsáhlosti pláží. Z přírodních krás objevte třeba unikátní jeskynní systémy v Blue Holes National Park, hejna exotického ptactva v Harrold and Wilson Ponds National Park, nebo se vydejte na golf, protože i zdejší hřiště jsou vyhlášeným zážitkem v místní přírodě.

Jemný písek, udržované pobřeží, všudypřítomné bary a prvotřídní servis přispívají k dokonalému odpočinku. Bahamy se pyšní průzračnou tyrkysovou vodou, příjemné je také mělké svažování pláže do moře. Množství atolů láká k potápění a šnorchlování. Rozeseté ostrůvky se dělí do pásů, bahamských oblastí. Jedny z nejznámějších jsou Nassau s blízkým Paradise Islandem, Long Island, San Salvador a Bimini.

Pokud máte rádi tajemno, určitě nevynechejte Cat Island, kde se místní věnují čarodějnictví a je to bezesporu to nejzvláštnější místo na Bahamách protkané sítí jeskyní, které v případě že ústí do místních jezer mohou být až životu nebezpečné víry a proudy, které vytváří. Jezero Big Blue Hole je takovými jeskyněmi protkáno a v jejích útrobách můžete nalézt kostry zvířat, která nezvládla vodním vírům uplavat.

Hlavní sezóna je na Bahamách od prosince do dubna, ale horko je tu prakticky celoročně. Ochutnat můžete vynikající kreolskou kuchyni. Možná tu i narazíte na nějakou hvězdu, umělci a celebrity všeho druhu si toto souostroví také oblíbily.

Objevte s námi snovou destinaci Bahamy a pak také další místa Maledivy, Kuba, Jamaica, která by vás mohly zajímat.

Kdy vyrazit na dovolenou na Bahamy

Nejvyšší turistická sezóna na Bahamách je každoročně od půlky prosince do půlky dubna, kdy jsou denní teploty velmi příjemné, moře má teplotu v průměru 23 °C, je nižší výskyt dešťů a již skončila sezóna hurikánů.

Oblíbené lokality pro dovolenou na Bahamách

Obecně jsou Bahamy díky svým mělkým vodám v okolí ostrovů a ostrůvků rájem pro všechny vyznavače potápění, šnorchlování a rybaření. Díky svému slunečnému podnebí nazval George Washington Bahamy “ostrovy věčného června”. Na Bahamách Vás přivítá i bujná vegetace - daří se zde stále zelenému rostlinstvu, kokosovým palmám, piniovým a mangrovníkovým lesům, po celý rok tu kvetou divukrásné květiny. V druhé polovině 20. století byla na Bahamách vyhlášena síť pobřežních a mořských národních parků. To vše předurčuje Bahamy ke krásné a romantické dovolené v tropickém ráji.

Nassau

Hlavní město Baham je svým ruchem a koncepcí nejvíce podobné velkoměstům v USA, byť je i zde samozřejmě patrný vliv karibské kultury. Díky politice tzv. daňového ráje mají v Nassau své sídlo mnohé banky, investiční fondy a pojišťovny. Nassau je propojeno s ostrovem Paradise, na kterém se nachází krásné pláže s bílým pískem a moderní turistická letoviska.

Nassau je velmi oblíbenou destinací pro celebrity světového filmového a módního průmyslu.

 

Grand Bahama

Toto je dlouhodobě druhá v pořadí nejoblíbenějších turistických oblastí na Bahamách, která se pyšní neporušenou přírodou, pohádkovými bílými plážemi a hustými piniovými háji. Nejoblíbenější oblastí ostrova je Freeport/Lucaya, což je moderní letovisko, kde kromě muzea Grand Bahama naleznete Lucayan National Park, ve kterém si můžete zpestřit svou dovolenou na Bahamách. Park samotný má rozlohu zhruba 16 hektarů průchozích na dřevěných můstcích a kromě bohaté tropické vegetace a ptactva se zde také nachází největší podvodní jeskynní systém na světě (dlouhý přes 6 mil) s netopýry a jeskyněmi zbarvenými domodra. Na ostrově jsou řeky sjízdné na kajacích a odpočinout si pak můžete na nádherných plážích.

 

Long Island

Tento ostrov je prozatím velmi málo zasažen turistickým ruchem a máte možnost se zde setkat s čarokrásnými přírodními scenériemi. Pravděpodobně nejmagičtějším místem je Cape Santa Maria na severu ostrova, kde se dlouhá bílá pláž svažuje do tyrkysového moře s korálovými útesy.

 

 

Cat Island

Panenský ostrov s mangrovníkovými a mahagonovými lesy ve vnitrozemí. Podél atlantického pobřeží se nachází pláže s růžově zbarvenými pískem, v moři lze spatřit malé žraloky a rejnoky. Na ostrově je také stále patrná jeho historie s otroky pracujícími na plantážích a tajemným voodoo.