Brazílie

Detail státu

Brazílie Brazílie - transparent

Nabízíme 75 ubytovacích kapacit za cenu 22 250 Kč - 350 990 Kč.

Dovolená pod horkým brazilským sluncem v rytmu samby

Temperamentní země v Jižní Americe vlnící se v rytmu samby a jiných latinskoamerických tanců, hýřící barvami, vonící kořením a fandící fotbalu. Na každém rohu na vás dýchne kultura a tradice, rozhýbe vás všudypřítomná hudba, ohromí zajímavá města, nezkažená příroda, hory, řeky, vodopády a zvířata, která jsou pro nás přinejmenším exotická. Brazílie má co nabídnout a je vyhledávanou oblastí pro turisty z celého světa. Velkorysí Brazilci jsou velmi pohostinným národem a tak budete na svou návštěvu dlouho vzpomínat.

Ač Brazilská hora dosahuje téměř 3 000 metrů nad mořem, Brazílie není příliš hornatou zemí, takže vysokohorští turisté se zapotí spíš ve vysokých teplotách než v zápolení s převýšením. Rozkládá se tu největší tropický deštný les ukrývající nejrůznější domorodé osady a ukryté památky, dobrodruhové si tak přijdou na své. Nezapomenutelný zážitek poskytnou vodopády Iguacu ležící na hranicích.

Pobřeží Brazílie omývá Atlantský oceán, patří k nim i několik ostrůvků vše lemováno exotickými plážemi kam až oko dohlédne jako vystřižené z kalendáře. Díky slunnému podnebí se na návštěvu můžete vypravit po celý rok, bude vás čekat výborný servis, stín palmových hájů, krásné bílé pláže, vodní sporty všeho druhu, potápění a šnorchlování. Exotické místo v pravém smyslu slova. Brazilská kuchyně je rovněž vyhlášená a nemusíte se bát, že vaše peněženka příliš utrpí. Hlavními surovinami jsou rýže, černé fazole a manioková mouka. Národní jídlo Feijoada z fazolí, hovězího a vepřového masa je k dostání ideálně ve specializovaných restauracích churrascarias. Brazilci milují ovoce a přírodní ovocné šťávy jsou oblíbeným nápojem. Ve výčtu z tradiční gastronomie nesmíme zapomenout na kávu, brazilská káva má být po čertech silná, horká jako láva a sladká jako láska.

Rio de Janeiro je mnohými označováno za nejkrásnější město na světě. Své návštěvníky láká na tradiční karneval, noční ruch a záliv s rozmanitými ostrůvky. Mezi nejznámější atrakce města se řadí proslulá pláž Copacabana se širokou promenádou, hora Corcovado se sochou Krista Vykupitele či tzv. Homole cukru. Rio nadchne jak dovolenkáře dychtivé po odpočinku, tak po aktivní dovolené. Rio ale umí být také nebezpečné, takže po překročení prahu hotelových komplexů je dobré mít se na pozoru před krádežemi a výtržnostmi.

Oblíbenou destinací je též Sao Paulo, multikulturní velkoměsto, největší v Brazílii a někdy nazýváno tropickým New Yorkem. Amazonie uchvátí metropolí Manaus, pokud toužíte po pralesních toulkách, nezapomeňte si přibalit antimalarika. Brasília jakoby do Brazílie ani nepatřila, architekturou a atmosférou připomíná spíše města Evropská, brazilský temperament se ale nezapře ani v ulicích této metropole.

Chcete si užít dovolenou ve svižném rytmu? Objevte s námi kouzlo Brazílie. Nebo se inspirujte v jiných destinacích Mexiko, Francouzská Polynésie a Venezuela, které by vás mohly zaujmout.

 

 

Kdy vyrazit na dovolenou do Brazílie

Hlavní turistická a dovolenková sezóna v Brazílii trvá od prosince do března. Toto je období, kdy se v Brazílii setká největší množství zahraničních návštěvníků a brazilských rodin trávících svou dovolenou (školní prázdniny probíhají od poloviny prosince do času Karnevalu- se koná v únoru). V tomto čase v Brazílii očekávejte vyšší ceny a větší zástupy či davy, nicméně je to také zároveň období, kdy je Brazílie nejživější s nejslavnostnější atmosférou. Nižší turistická sezóna v Brazílie probíhá od května do září.

Zvolené místo Vaší dovolené v Brazílii je rozhodující pro volbu vhodného času. V Riu de Janeiru může být vlhkost vzduchu vysoká v létě s teplotami okolo 28 ° C. Četnost srážek je dalším faktorem, měsíce od října do ledna přinášejí nejvíce deště. V zimě se v Riu de Janeiru pohybují teploty kolem 23 ° C s kombinací slunečných i deštivých dnů.

Na severovýchodním pobřeží, od města Bahia do Maranhão, jsou teploty celoročně o něco vyšší než v oblasti Rio de Janeira - ve dnech dosahují 31 ° C, ale vzhledem k příjemnému tropickému větru a nižší vlhkosti vzduchu, je subjektivní pocit z klimatu lepší.

Amazonii (sever Brazílie) je jedním z nejdeštivějších míst na světě a období dešťů je nejčastěji od prosince do května, což jsou pro dobrodužnou dovolenou v Brazílii nejméně vhodné měsíce. Zbytek roku v tomto regionu je sice stále poměrně deštivý, ovšem jedná se spíše o přeháňky trvající hodinu nebo dvě.

Jih Brazílie je oblastí nejextrémnějších teplotních změn a během nejchladnějších zimních měsíců (červen až srpen) mohou Rio Grande do Sul, Santa Catarina, Paraná a Sao Paulo teploty spadnout až na 13 ° C. Stejně jako jinde na pobřeží, je i v této části Brazílie v létě je velmi horko a pláže jsou obležené rekreanty trávícími zde svou dovolenou.

Oblíbené lokality pro dovolenou v Brazílii

Rio de Janeiro

Pár výstižnými slovy je Rio okouzlující město plné samba tanečních klubů, legendárního karnevalu, malebných pláží s bílým pískem, městem fotbalových fanoušků a centrem uměleckých bohémů. Je to pravděpodobně nejznámější město Latinské Ameriky nacházející se mezi mořem a horami, které tepe životem a je snovou destinací pro mnohé dovolené v Brazílii.

Rio de Janeiro nabízí nespočet míst k navštívení a zážitků k prožití. Mezi nejvyhledávanější patří 710 metrů vysoký vrch Corcovado se světoznámou 38 metrů vysokou sochou Krista. Z dalších turistických míst je třeba zmínit fotbalový stadión Maracaná, legendární pláže Copacabana a Ipanema známé svou atraktivitou, živostí a místním oblíbeným drinkem caipirinha. V neposlední řadě je třeba zmínit i vrch Pao de Acucar (jinak zvaný jako Homole cukru), ze kterého je nádherný výhled na panorama Rio de Janeira a kam se dá dostat lanovkou.

Pro spoustu lidí je Rio de Janeiro synonymem pro taneční karneval, který se zde každoročně koná zpravidla v únoru a kde v reji barve a fantastických kostýmů a alegorických vozů defilují jednotlivé školy samby.

 

Sao Paulo

Jedna z největších světových metropolí, Sao Paulo se vznáší nad Jižní Amerikou. Zatímco město postrádá přirozenou krásu Ria, Sampa - jak mu láskyplně říkají místní obyvatelé – nabízí neskutečné množsví tipů, jak strávit Vaši dovolenou v Brazílii. Sao Paulo je totiž hlavním kulturním městem Brazílie se závratnou řadou zajímavostí, včetně prvotřídních muzeí, večerních koncertů, experimentálního divadla a tance – je to ráj pro dovolenou v Brazílii zaměřenou na poznání. Nočních kluby, bary a restaurace v Sao Paulu se řadí mezi nejlepší v Latinské Americe. Na plážích v Sao Paulu se často setkáte i s atraktivní podívanou v podobě nácviků brazilského bojového tance zvaného capoeira.

 

Vodopády Iguacu

Vodopády Iguaçu (španělsky Cataratas del Iguazú, portugalsky Cataratas do Iguaçu) představují největší systém vodopádů na Zemi. Leží na řece Iguaçu na hranicích mezi Argentinou a Brazílií. Voda se zde v přepadu dlouhém asi 2,7 km řítí přes okraj lávové plošiny do hloubky asi 70 metrů. V období dešťů je zde asi 270 samostatných vodopádů, v období sucha klesá průtok a vodopádů je asi 150. Největším vodopádem jsou Ďáblova ústa a přímý pohled do jícnu této masy vody je nezapomenutelným zážitkem během Vaší dovolené v Brazílii.

Státy, na jejichž hranicích vodopády leží, okolo nich vytyčily rozsáhlé národní parky (Parque Nacional Iguazú na argentinské straně a Parque Nacional do Iguaçu na brazilské straně) chránící jak vodopády tak okolí tvořené z velké části zachovaným pralesem.

Vodopády jsou hojně navštěvovány turisty, pro něž byly pod vodopády zbudovány speciální lávky a pozorovatelny. Vodopády a oba přilehlé parky byly zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO

 

Ilha de Marajó

Se svou rozlohou 50,000 km2 je ostrov Ilha de Marajó mírně větší než Švýcarsko a nachází se v ústí řek Amazonas a Tocantins. Byl domovem starověkého kmene Marajoaras, domorodé kultury známé pro své velké keramické pohřební urny. Dnes na ostrově Marajó žijí obyvatelé v několika městech a vesnicích a na mnohých fazendas (rančích) šíří po celém ostrově. Je to část Brazílie, kde převažují jízdní kola nad automobily a vodní buvoli se pasou kolem města. Legenda říká, že buvoli na tomto ostrově jsou potomky zvířat, která doplavala na ostrov z francouzské lodi, která se potopila při cestě z Indie do Francouzské Guyany. Tento brazilský ostrov je dobře známý pro svůj buvolí sýr, buvolí steaky a policii jezdící rovněž na buvolech.

 

Fortaleza

Fortaleza je město na severovýchodě Brazílie, hlavní město státu Ceará. Ve městě se nachází mezinárodní letiště a díky zdejšímu teplému klimatu (v průměru 240 slunečných dnů v roce) a 24 km písečných pláží (nejznámější a nejoblíbenější jsou Praia de Morro Branco,Praia de Cumbuco, a Praia de Canoa Quebrada) je Fortaleza turisticky velmi populární destinací pro dovolenou v Brazílii.

Pláže v okolí Fortalezy jsou ideálním místem pro dovolenou ve spojení s vodními sporty – zejména windsurfing a vodní lyže. Přímo ve městě se také nachází vodní park se spoustou atrakcí, za zmínku stojí zejména skluzavka z výšky cca 40 metrů- adrenalinový zážitek!

 

Recife

Toto město se nachází na severovýchodě Brazílie a je ideálním místem pro někoho, kde chce svou dovolenou strávit nejen na pláži, ale cestuje i za poznáním. Město samotné se rozkládá na 3 velkých ostrovech a je někdy nazýváno brazilskými Benátkami.

Zhruba 540 km od Recife se nachází souostroví Fernando de Noronha skládající se z 21 vulkanických ostrovů, které bylo roku 1988 prohlášeno za národní mořský park za účelem ochrany půdy,vegetace a mořských i pozemních živočichů. Ve skutečnosti se v této oblasti Brazílie nachází jedny z nejlepších pláží a je to jednoznačná destinace pro milovníky romantických dovolených a spíše individuálního cestování.