Skvělá dovolená v Dominikánské republice za super ceny

Dovolená v Dominikánské republice s německými CK
 

Pokud se v létě na dovolenou prostě nedostanete a dáváte přednost volnu do prosince do dubna, vydejte se za čarokrásnou krajinou Dominikánské republiky s německou nebo rakouskou cestovkou. Její úžasné pláže, nádherné prostředí a milé obyvatelstvo si získá jak zamilované páry, tak vyčerpané rodiny s dětmi. Právě tady totiž naleznou zasloužený oddych, a to za luxusní cenu.

Doporučujeme námi osobně prověřené hotely

Detail hotelu
 
Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa
Punta Cana, Dominikánská republika
7 dní, all inclusive
odlet z Vídně s německou 5vF

star star star star star 
od 28 500 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4,5/5
Fantastické jídlo, všímavý personál, wellness, WiFi, sportovní aktivity
Bílá písečná pláž
Detail hotelu
 
IFA Villas Bavaro Resort & Spa
Punta Cana, Dominikánská republika
8 dní, all inclusive
odlet z Prahy s rakouskou FTI

star star star star
od 25 900 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4/5
V nádherné lokalitě, bazén, písečná pláž, dětské hřiště
Vhodné pro rodiny s dětmi
 

Když se v roce 1492 před Kryštofem Kolumbem rozkryl horizont Dominikánské republiky, srdce se mu roztlouklo stejně jako se roztluče vám, až vystoupíte z letadla vstříc tomuto tropickému ráji. Zamiluje si ji každý, kdo má rád relaxační dovolenou zaměřenou především na válení na pláži a ochutnávání místních koktejlů. Velmi rozsáhlé písčité pláže omílané průzračně čistým mořem lákají k dlouhé romantické procházce a třítisícová horská pásma jsou plná nepoznaného dobrodružství.


Pokud máte vznešenější zájmy než se toulat neuvěřitelné krásnou přírodou, vydejte se za koloniálními památkami. Dominikánská republika je málo známá pro svou architekturu, což je velká škoda. Rozejděte se po horkých uličkách souostroví v Karibském moři a odhalte její krásu.

Dominikánská republika


Co podniknout?
Pokud si vyberete některý z dražších hotelů, budete mít k dispozici celou plejádu sportovních aktivit. Vyzkoušejte si windsurfing, projeďte se ve dvou na plachetnici jako vystřižené z kalendáře o ideální letní dovolené nebo se projeďte mezi vlnkami na šlapadle. Až se seznámíte s dalšími dovolenkujícími lidmi, zahrajte si plážový volejbal. Anebo se rozjeďte do kopců na půjčených kolech.


Dominikánská republika je proslulým rájem všech golfistů. Doporučujeme vám navštívit Bayahube, Punta Cana i Juan Dolia, tady všude jsou zelené pahorky kvalitních hřišť povzbuzující k rozmáchnutí paží. Druhý zážitek, kvůli kterému se sem vydávají Evropané a nejen oni, je potápění. Vydejte se se šnorchlem a brýlemi kousek od břehu pláže a uvidíte až na čisté dno skrz průzračnou vodu. Jestli je vám to málo, zavítejte do půjčovny s potápěčským vybavením a ponořte se na samé dno s dostatkem času, který vám poskytne kyslíková bomba.

Dominikánská republika


Kde to stojí za to?
Nejprofláklejším letoviskem je Punta Cana. Tady jsou ty nejluxusnější resorty, vybraná společnost a přátelské golfové turnaje. Pláž Bavaro je snad tím nejkrásnějším místem, které v Dominikáně najdete. Krásná příroda letoviska Samaná vás přiměje ponořit se do oázy klidu. Pod stínem kokosové palmy vás nebudou rušit návaly nenechavých turistů. Je to totiž to nejmírumilovnější místo, jaké jste kdy navštívili. Nebo se nechte hýčkat v La Romana. Právě tady si vyzkoušíte jakýkoliv vodní sport. Jižní letovisko má krásné pláže lákající k zaslouženému odpočinku. Toužíte-li především po dobrodružných výletech, zvolte si jako výchozí bod Juan Dolio. Dostanete se odsud kamkoliv, lidí je tu tak akorát a poznáte tu pravou krásu dlouhých exotických vycházek.

Místní čas je
+5
O 5 hodin více než v České republice
 

Měna

Měnou v Dominikánské republice je dominikánské peso, zkratkou RD, jež se dělí na 100 centavů. Běžně zde akceptují naše platební karty. Měnit peníze lze v hotelích a bankách. Placení v dolarech je také možné. Pozor, vývoz a dovoz dominikánské měny je zakázán.
 

Kdy navštívit

Do Dominikány se můžete vydat kdykoli, teploty a počasí jsou poměrně stálé. Obvyklá denní teplota je okolo 26°C po celý rok. Přestože na přelomu května a června či listopadu a prosince přichází období dešťů, prší jen jednou denně cca půl hodiny. Oblíbené nejen místními je právě koupání v oceánu při děšti.
 

Doba letu

Let bez mezipřistání z tuzemska bohužel neexistuje. Čistý čas letu, když nepočítáme dobu strávenou přestupy na letišti, trvá okolo 11 hodin.
 

Český delegát

Pro pohodový průběh vaší dovolené je v Dominikánské republice přítomen také český delegát, jehož kontaktní údaje obdržíte spolu s dalšími informacemi o vašem pobytu.