Dominikánská republika

Detail státu

Dominikánská republika Dominikánská republika - transparent

Nabízíme 132 ubytovacích kapacit za cenu 14 490 Kč - 371 290 Kč.

 

Tropický ráj v Karibiku

 

V Karibských vodách na ostrově Hispaniola najdeme Dominikánskou republiku a jejího souseda Haiti. Dominikánská republika je symbolem pro skutečný tropický ráj, většina návštěvníků se shoduje na tom, že budou-li mít příležitost, rozhodně se sem jednou vrátí. Plná památek na koloniální dobu je Dominikánská republika krásným odkazem minulosti a lákadlem jak pro odpočinek, tak pro aktivní dovolenou.

Tropické podnebí přeje celoroční návštěvě a tato země rozhodně umí překvapit tím, co nabízí. Vždyť tu na vás čekají nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Hory a lesy ve vnitrozemí pak na pobřeží střídají běloskvoucí pláže a nekonečné palmové háje. Lenošení na pláži si užijete stejně jako rybářské výpravy, nepřeberné množství vodních sportů a hlavně to potápění.

Kus historie na vás dýchne v hlavním městě Santo Domingo, městské opevnění a koloniální jádro města vás zavedou do dob dávno minulých. Krápníková jeskyně a botanická zahrada jsou zase jedním z přírodních krás, které dává hlavní město chráněné UNESCO na odiv.

Z oblíbených míst této země se můžete těšit na rušnou Punta Cana a světoznámou pláží Baváro. Pokud toužíte po klidu, vypravte se na poloostrov Samaná, nebo jihovýchod země. V těchto lokalitách najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje.

Vyberte si s námi vaši snovou karibskou dovolenou v Dominikánské republice, nebo se podívejte na další místa Francouzskou Polynésii, Mauricius a Maledivy, která by vás mohla zaujmout.

Kdy vyrazit na dovolenou do Dominikánské republiky

Hlavní turistická sezóna pro dovolenou v Karibiku a tedy i v Dominikánské republice je od prosince do února a pak od července do srpna. Během těchto měsíců lze očekávat vyšší ceny a zaplněnější pláže. V únoru bývá v Dominikánské republice obzvláště skvělé počasí a můžete se také těšit na místní karneval a na možnost pozorovat velryby – keporkaky v oblasti Samaná. Listopad je taktéž vhodným měsícem k návštěvě Dominikánské republiky- sice pravděpodobně neuvidíte velryby, ale zato stihnete místní baseballovou sezónu v plném proudu.

Oblíbené lokality pro dovolenou v Dominikánské republice

Punta Cana

Jedním z nejznámějších regionů pro dovolenou v Dominikánské republice je oblast Punta Cana, která se nachází na východním pobřeží ostrova. Svoji oblíbenost si Punta Cana rozhodně zaslouží, skýtá totiž jedny z nejhezčích pláží v Karibiku, průzračné moře a aleje palmových hájů. Písek zdejších pláží je bílý a jemný. Oblast Punta Cana je centrem turistického ruchu, kromě romantických zákoutí a nádherných pláží zde také najdete velká nákupní centra, noční život a sportovní vyžití, zejména golf. Světoznámá je luxusní pláž Baváro. Vaše dovolená v Punta Caně v Dominikánské republice tak může být velmi rozmanitá. Zastoupení resortů v Punta Caně je velké, máte tedy velkou pravděpodobnost pořídit dovolenou na last minute za skvělé ceny.

 

Boca Chica

Dalším z oblíbených letovisek Dominikánské republiky je oblast Boca Chica, která se nachází nedaleko od hlavního města Santo Dominga příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Pláže v oblasti Boca Chica mají pozvolný vstup do moře, jsou proto vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Tato oblast je také oblíbena mezi místními obyvateli, na své dovolené tak máte možnost přímého kontaktu s místní kulturou a všudypřítomným rytmem merengue Letovisko Boca Chica rovněž nabízí bohaté vyžití s ohledem na noční život.

 

Samaná

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. Jedná se o méně rušnou oblast Dominikánské republiky, až do roku 1985 to byla v podstatě izolovaná rybářská vesnice. Turistický ruch se do oblasti Samaná dostal zejména s expedicemi na pozorování velryb. Oblast Samaná je klidnější, bez intenzivního turistického ruchu a velkých resortů, je to místo ideální na poklidnější dovolenou v Dominikánské republice.

 

Bayahibe

Letovisko Bayahibe leží na jihovýchodě Dominikánské republiky v blízkosti národního parku se zachovalou původní přírodou. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou, jednotlivé resorty jsou od sebe odděleny pouze parkem. Zároveň je zde možnost krásného potápění a šnorchlování na korálovém útesu. V oblasti Bayahibe se nachází několik kvalitních 18 jamkových hřišť.

 

Juan Dolio

Letovisko Juan Dolio se nachází cca 45 min východně od hlavního města Santo Domingo a naleznete zde rozsáhlé korálové útesy. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona vhodný pro milovníky potápění. Poblíž lokality se také nachází kvalitní 18 jamkové golfové hřiště.

 

Dominikai Köztársaság tengerpart
Dominikai Köztársaság utazás
Dominikai Köztársaság üdülés