Rodinná dovolená v Emirátech s německými CK

Rodinná dovolená v Emirátech s německými CK
 

Na dovolenou v Emirátech vám nebudete stačit týden. Budete tu chtít strávit tisíc a jednu noc! A nebudete k tomu potřebovat ani příběhy krásné tanečnice. Návštěva tady je totiž sama o sobě úžasná. Vyražte na nezapomenutelnou dovolenou do emirátů s německou cestovní kanceláří!

 

Doporučujeme námi osobně prověřené hotely v Emirátech

Detail hotelu
 
Rixos Bab Al Bahr
Ras Al Khaimah, Emiráty
6 dní all Inclusive,
odlet z Vídně s německou FTI

star star star star 
od 24 800 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 5/5 
Luxusní hotel s krásně a účelově vybavenými pokoji, výborná kuchyně, skvělé zázemí pro menší i větší děti
Vhodné pro rodiny s dětmi
Detail hotelu
 
Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa
Ras Al Khaimah, Emiráty
8 dní se snídaní,
odlet z Prahy / Drážďan s německou FTI

star star star star star  
od 21 000 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 5/5 
Fantastické jídlo, krásné teplé moře, přátelský personál, dobrá dostupnost z letiště a hlavně prostor a soukromí
Vhodné pro rodiny s dětmi
 
 

Tato země není jenom Dubaj a Abú Dhabí. I ostatní ostrovy jsou úžasné. Na těchto dvou ale naleznete hned několik nej. Na první pohled vás musí zaujmout obrovské mrakodrapy. Muslimové chtějí být blíže bohu, a proto jejich budovy sahají do samých nebes. Pod něčím tak neuvěřitelně vysokým si budete připadat, že vaše problémy nemají žádnou váhu. Ale jsou tu i další raritky jako hotel, který je replikou Tádž Mahalu nebo letovisko v podobě plachetnice. Ubytování je tu tak luxusní, že si budete připadat jako jeden ze vznešených sultánů. Veškeré starosti z vás spadnou a budete si jen užívat zasloužený klid a mír. Projděte se po obchodech s nádherným zbožím, nakupte suvenýry pro rodinu a dejte si kávu v některé z příjemných kaváren. Pokud toužíte spíš po tradičnějších toulkách po městě, doporučujeme navštívit dubajskou čtvrť Bastákíja nebo Dejra. Tady jako byste se vrátili v čase do doby, kdy bylo postavení mrakodrapů ještě nemyslitelné.

Spojené arabské emiráty

Odpočinek, jak se patří

Ale na dovolené nejste jen kvůli tomu, abyste se courali po obchodech a restauracích. Jste tu hlavně kvůli parádnímu koupání a polehávání na pláži. A to jste tu skutečně správně. Písek zdejších pláží je úžasně jemný a čistě bílý. Pokud toužíte po soukromí, je možné si zaplatit vstup na některou ze soukromých pláží. Ale i ty veřejné stojí za to. Pokud by vás náhodou odpočinek omrzel, dopřejte si některou z oblíbených přímořských aktivit. Vyplatí se s sebou šnorchl, jestli si to ale chcete užít na maximum, raději si připlaťte za potopení s bombou. Super zážitkem bude i rybaření s místními. A opravdovým dobrodruhům doporučujeme vodní lyže.

Co by to za dovolenou, kdybyste neochutnali tajemství místní kuchyně. V hotelech vás ráno pohostí snídaní o několika chodech. Ochutnejte každý druh ovoce, který jste nikdy v životě neviděli. Nejrůznější druhy sýrů taky stojí zato. Nechte si na jazyku rozplynout taky pravý hummus, ne tu náhražku, co znáte z domoviny.

Zastavte se i u některého fastfoodového stánku. Že jich máte dost v ČR? Ale určitě ne takových. Speciality, které tu ochutnáte, na českých ulicích nenajdete. Nezapomeňte navštívit i některou z restaurací. Místní kuchaři jsou mistry svého řemesla. Skvěle zacházet umějí především s kořením. Nebojte se toho a objednejte něco, do čeho byste normálně nešli.

Spojené arabské emiráty

Jestli jedete na dovolenou s dětmi? Zamiřte so dubajské podvodní ZOO. Největší akvárium na světě zabere projít celý den, ale zážitek je to skutečně nevídaný. Čtyřicet osm metrů dlouhý tunel vás přiměje nahlédnout na svět s rybí perspektivy. Společnost vám bude dělat více než sto čtyřicet různých druhů podmořských živočichů.  

Místní čas je
+3
O 3 hodiny více jako v České republice
 

Měna

V SAE můžete platit místní měnou, kterou je emirátský dirham (AED). Jeden dirham odpovídá 100 filsům. Výměnu peněz umožňují směnárny bez poplatků, banky i většina hotelů. Běžně můžete platit kartami MasterCard a Visa.
 

Kdy navštívit

Ideální dobou pro návštěvu SAE jsou zimní měsíce, kdy zde panuje příznivé počasí na koupání i večerní procházky. V létě je země určena pro skutečné milovníky horka, minimální vlhkost vzduchu a teploty stoupající ke 41°C nesnese každý.
 

Doba letu

Přímým letem z Prahy můžete být v Dubaji už za 5 až 6 hodin. Zajímavé je, že let zpět do České republiky trvá o něco déle, protože průměrný vítr působí proti směru letu a letadlo tak ve vzduchu stráví delší dobu.
 

Český delegát

Pro pohodový průběh vaší dovolené je v emirátech přítomen také český delegát, jehož kontaktní údaje obdržíte spolu s dalšími informacemi o vašem pobytu.