Francouzská Polynésie

Detail státu

Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie - transparent

Nabízíme 33 ubytovacích kapacit za cenu 73 190 Kč - 544 990 Kč.

Pohádková atmosféra ráje na Zemi

Francouzská Polynésie je více než 100 ostrůvků v šesti souostrovích v Tichém Oceánu rozesetých po obrovské vodní ploše. Každý pohled je jako fotografie z kalendáře, divoká příroda, útesy, bělostné pláže z korálového písku a černé pláže z čediče, palmy, blankytně modré moře, malá přístavní městečka s malými loďkami, romantické na vodě stavěné domky a mola. Pohádkové ostrůvky Francouzské Polynésie vás uchvátí na první pohled a připraví na dokonalý odpočinek, túry do nepoznamenané přírody, potápění, šnorchlování, rybaření a mnohé další aktivity. O masové turistice zde zatím mluvit nemůžeme, ač turistů přibývá zachovává si tato lokalita divoký punc. Francouzská Polynésie je jedním z posledních míst planety, které bylo osídleno.

Doporučujeme vždy ověřit požadavky na cestovní doklad zejména při přestupu v USA, obecné požadavky mezi ČR a Francouzskou Polynésií jsou pas platný min. 6 měsíců po skončení dovolené, žádná povinná očkování předepsána nejsou. Dvěma nejznámějšími skupinami ostrůvků jsou Společenské Ostrovy a Souostroví Markézy.

Oblíbené lokality pro dovolenou ve Francouzké Polynesii

SPOLEČENSKÉ OSTROVY

byly osídleny jako jedny prvních z celé skupiny což vedlo k rozsáhlejší infrastruktuře ostrovů. Skupinu tvoří Tahiti, Bora-Bora, Moorea, Huahine a další.

Tahiti

Největší a nejlidnatější ostrov celé oblasti je přezdíván Ostrov Lásky. Ostrov je dělen na dvě části Tahiti Nui s rozsáhlými zelenými údolími a Tahiti Iti malý hornatý soused. Tahitské pohoří vybízí k procházkám a reliéf vytváří hru světla a stínů divoké přírody. Hlavní město Papeete se rozkládá na pobřeží, je lemováno pláží a malými ostrůvky plnými luxusních rezidencí. Tahiti je pulsující ozdobou Pacifiku s bílými plážemi a palmovými háji.

Bora- Bora

Pacifická perla, sopka na jedné z nejkrásnějších lagun světa – mnohými je považován za vůbec nejkrásnější ostrov na světě. Příroda se vyznamenala a obdařila tento ostrov nesčetně zátočin a průzračnou vodou. Srdce ostrova tvoří zbytek vyhaslé sopky. K dispozici jsou zde pohádkové resorty i bungalovy na vodě, které jsou považovány za nejromantičtější. Je možné si domluvit panoramatický výlet kolem ostrova, nebo si domluvit krmení s rejnoky.

Ostrov Moorea

Jeden z vysokých ostrovů nedaleko od Tahiti, je vyhledáván právě pro tuto krátkou vzdálenost kdy se lodí dají podniknout různé výlety do okolí. Ostrov je známý svou pohodou a bělostnými plážemi, panenskou přírodou je ideálním místem pro rybaření, aktivní odpočinek ve formě procházek po zdejších horách. Ostrov je také známý ananasovými plantážemi.

Ostrov Huahine

Je tvořen dvěma ostrovy obklopenými korálovým útesem. Ostrov býval známým centrem rebelů, je to díky pouhým dvěma hotelům velmi klidné místo uprostřed bujaré vegetace. Je ideálním místem pro rybaření, oblíbenou zábavou je také krmení úhořů.

SOUOSTROVÍ MARKÉZY

Markézy jsou vulkanickým souostrovím 14 ostrovů Francouzské Polynésie, jako všechny zdejší ostrůvky nabízí bohatou exotickou přírodu, lákavé vnitrozemí s možností výšlapů a jsou známé pro možnosti potápění v jejich okolí. Nenajdete zde ale laguny a až na jednu výjimku ani útesy podobně jako v jiných částech Francouzské Polynésie. Z turistického hlediska jsou Markézy atraktivní i tím, že se jim vyhýbají cyklony a nabízí po celý rok stabilní a příjemné počasí. Hlubokou tradici zde má tetování a kamenné skulptury.

Zažijte s námi pohádkovou atmosféru ráje na zemi, navštivte Francouzskou Polynésii a nechte se uchvátit. Podívejte se také na další destinace Kapverdské ostrovy, Seychely a Mauricius, které by vás mohly zajímat.