Indonésie

Detail státu

Indonésie Indonésie - transparent

Nabízíme 192 ubytovacích kapacit za cenu 23 390 Kč - 312 590 Kč.

Ostrovní království a jeho kouzlo

Největší souostroví na světě to je Indonésie. Svou rozmanitostí a krásou splní sny i nejnáročnějších cestovatelů. Ostrovy pojí dohromady postava prezidenta, tropické podnebí, měnová jednotka rupie a vůně hřebíčkových cigaret. Tak velkou rozmanitost krajiny nenajdete téměř nikde na světě. Ale není to jen krajina co je zde rozmanité, svou rozlohou se mění také další aspekty života napříč Indonésií. K poznání celého souostroví jedna návštěva rozhodně nestačí, vždyť obyvatelé mluví více než čtyřmi sty jazyků. Pokud propadnete jejímu kouzlu, budete se rozhodně chtít vrátit.

Země s bohatou historií nabízí celou řadu památek a to ať už historických, nebo náboženských zejména hinduistických chrámů. Najdete tu celou řadu přírodních parků oddechových míst a promenád a můžete se vypravit na výlety do hor, mezi lány rýžových polí. Krajinný ráz je ve vnitrozemí zvlněn deštnými pralesy, činnými sopkami, horami a divokou panenskou přírodou

Pusťte se do poutě po hlavním městě Jakarta, ostrovech Borneo, Sumatra, Suwalesi, Jáva a turisticky velmi atraktivní Bali, na těchto i dalších ostrovech můžete zažít Indonésii na vlastní kůži. Rovníkové počasí láká na nádherné písečné pláže, všechny vodní sporty, které si jen vzpomenete, deštníčky a stín palem poskytují tolik potřebný stín v horkých dnech.¨

Na co si dát v Indonésii pozor? Pro oblékání platí v Indonésii určitá pravidla a pokud se vydáváte mimo svůj hotelový komplex, raději se informujte, i koupání v Evropském typu plavek by na některých místech mimo Bali a turistická střediska mohlo být problém. Při vstupu do Hinduistických svatyní a chrámů vám bude za úplatu zapůjčen tradiční Sarong, do mešity se zase budete muset zout a zakrýt si hlavu. V budhistických chrámech je neslušné sedět s nohama nataženýma proti Budhovi, nebo jimi ukazovat do jiných směrů.

Důležitá je řeč těla, levá ruka je považována za nečistou a tak se pro podávání čehokoliv používá pravá, hlava je posvátná a je tak hrubé se dotýkat hlavy jiných a to i dětí, nohy se skládají pod sebe, protože jsou také považovány za nečisté. Ač mají Indonésané s rostoucím turistickým ruchem větší pochopení pro západní zvyklosti ocitnete se v opravdu multikulturním prostředí a náklonnost je dobré si nechat do soukromí.

Pro milovníky kulinářských zážitků připraví Indonésie opravdu pestrou paletu chutí, všudypřítomné koření, hojné užití rýže, mořských plodů a ryb, často v dost ostrém provedení, malé stánky nabízející místní čerstvé speciality a všude vonící káva a čaj.

Indonésie je místo kde se můžete cítit jako dobrodruh, nebo si dopřát pravý odpočinek a vydávat se objevovat místní krásy s průvodcem. Pokud jste ovšem chtěli někdy být milionářem, v Indonésii se vám sen splní, místní měna má tolik nul, že až nebudete věřit vlastním očím.

Bali

Je nejnavštěvovanější ostrov Indonésie, kde jsou turisté součástí života místních. Ostrov, kterému vévodí posvátný třítisícový vulkán je úrodnou kolébkou rýžových polí, palmových hájů, hinduistických a budhistických svatyň a chrámů. Bali umí být jak rušné s celou řadou bar a nočních podniků, kulturních veselic s tradičními tanci a chrámovými slavnostmi hinduistů. Místní pláže jsou cílem jak odpočinku chtivých turistů, tak sportovců vyznávajících surfing a další vodní sporty. Objevte tradice v hudbě, tanci, výtvarného umění a architektury na takzvaném ostrově bohů.

Podívejte se s námi na místa, která můžete navštívit v Indonésii a na Bali, objevte i další destinace Thajsko, nebo Vietnam, které by vás mohly zajímat.

Kdy vyrazit na dovolenou na Bali

Nejlepší čas pro dovolenou v Indonésii je během tzv. suché sezóny (tj. květen až září), i když ani během období dešťů není úplně špatné vzhledem k jejich krátkosti a obecně menšímu počtu turistů. V období dešťů dejte spíše pozor na praktické problémy při cestování mezi resorty nebo při cestování mezi ostrovy v rámci Indonésie – cesty mohou být rozmočené a trajekty nemusí vzhledem k počasí jezdit.

Na rozdíl od ostatních míst v Indonésii má Bali stabilní klima a je vhodné pro strávení dovolené nejen během suchého, ale i během deštivého období. U evropských a australských turistů se těší velké oblibě zejména měsíce prosinec a leden, kdy je možné na Bali prožít nezapomenutelné oslavy Vánoc a Nového roku.

Velkým zážitkem na dovolené na Bali nebo obecně v celé Indonésii jsou místní svátky a festivaly. Daní za nádhernou podívanou jsou ovšem vyšší ceny hotelů na Bali v době jejich konání a větší počet zahraničních i domácích turistů.

Oblíbené lokality pro dovolenou na Bali

Densapar

Denpasar je hlavním městem provincie Bali a leží v jižní části ostrova. Jako každé z větších měst v Asii je i Densapar dopravní tepnou s na první pohled nepřehlednou a přeplněnou dopravou. Z turistických atrakcí Densaparu je nutní zmínit především Museum Bali, kde máte možnost na své dovolené na Bali poznat jeho historií a také balijský tradiční i současný život, umění, folklor a řemesla.

V těsné blízkosti muzea se nachází hinduistický chrám Pura Agung Jagatan s nádhernými detailními reliéfy zobrazujícími výjevy z indonéských eposů Ramayana a Mahábhárata. Dvakrát měsíčně (při úplňku a novu) se tu konají slavnosti, při kterých lidé přinášejí do chrámu oběti. Slavnosti bývají doprovázeny představením tradičního indonéského stínového divadla zvaného wayang kulit.

 

Ubud

Město Ubud leží na kopcích, které postupně přecházejí do hor v centrální části Bali. Ubud je známo jako město chrámů, kde se velmi často konají spektakulární obřady. Je také kulturním střediskem Bali, kde máte možnost shlédnout pestrobarevné a energií nabité taneční představení.

 

 

Chrám Pura Besakih

Tento chrámový komplex ve vesnici Besakih na úpatí vulkánu Gunung Agung, jehož jméno znamená Chrám Matka, je nejposvátnější místo ostrova Bali. Chrám Pura Besakih byl údajně založen hinduistickými kněží v 8. století našeho letopočtu. Do dnešních dnů se do vzdálenosti cca 3 km od chrámu Pura Besakih dochovalo dalších přibližně 200 chrámů a budov, z nichž 3 nejznámější jsou Pura Penataran Agung, Pura Kiduling Kreteg a Pura Batu Madeg. V jejich základech jsou použity kameny staré až 2000 let.

 

Letovisko Kuta

Pravděpodobně turisticky nejznámějším a nejfrekventovanějším letoviskem na Bali je Kuta, která se nachází jižně od hlavního města Densapar. Kuta se táhne podél pobřeží v délce 10-18km a po celé délce jí protíná centrální třída Jalan Legian. Tato turistická tepna na Bali nabízí vše, co vyžaduje dovolená orientovaná na rušnější letoviska –hotely zde najdete od základních až po luxusní, stejný výběr máte i s ohledem na restaurace, máte zde také možnost si přes místní cestovní kanceláře zajistit výlet po Bali, nakoupit v mnohým obchodech nebo si zamluvit některý z vodních sportů. Noční život je v Kutě velmi intenzivní, počínaje bary a konče nočními kluby s elektronickou hudbou.

Samotná pláž v Kutě je označována jako nejkrásnější na celém Bali, kromě lenošení je zde díky příboji možnost i surfovat. Na svém jižním konci se pláž Kuta mění na pláž Tuban, která je na rozdíl od ní mnohem klidnější a je tak romantičtější alternativou pro dovolenou na Bali.

 

Letovisko Sanur

Toto letovisko se nachází na jihovýchod od Kuty a má krásnou pláž s jemným bílým pískem. Sanut je rovněž velmi dobře připraven nabídnout turistům na jejich dovolené na Bali veškerý komfort a zázemí, na který jsou uvyklí, ovšem na rozdíl od Kuty postrádá živé a hlučné noční kluby. Proto je Sanur vhodnějším letoviskem pro dovolenou na Bali s dětmi.

 

Safari se slony

Tato turisticky vděčná atrakce se nachází přibližně 20 km severně od města Ubudu. V rámci tohoto safari máte na své dovolené na Bali možnost se slony seznámit zblízka, pozorovat jejich krmení a show a také se na slonech svézt. Do safari se můžete dostat vlastní dopravou, ale nejpohodlnější je využít služeb některé z místních cestovních kanceláří.

 

Hora a jezero Batur

Tento nádherný přírodní úkaz se nachází v severovýchodní oblasti Bali. Jedná se vlastně o 2 krátery vybuchlých sopek, kdy na dně jednoho z nich se vytvořilo jezero, ke kterému je možné se dostat po silnici u stěny kráteru. U jezera samotného sídlí v několika vesnicích původní obyvatelé Bali, kteří si díky relativní ochraně a izolaci ponechali své původní kulturní a obřadní zvyky. U vesnice Tirta Sanjiwani vytékají termální prameny, je zde možnost příjemného a léčivého koupání – ze své dovolené na Bali tak můžete přijet osvěženi a v dobré kondici.