Jamajka

Detail státu

Jamajka Jamajka - transparent

Nabízíme 44 ubytovacích kapacit za cenu 20 990 Kč - 326 990 Kč.

Ostrovní ráj

Jedním z nejnavštěvovanějších míst Karibiku je Jamajka. Exotický ostrov vlnící se v rytmu reggae je opravdovým skvostem. Je to nejen ráj pro odpočinek ale překvapí také svou rozmanitostí a právem je označována za nejkrásnější ostrov Karibiku.

Hluboká údolí střídají hory rostoucí přes dva tisíce metrů vysoko s nejvyšším vrcholem Blue Mountain Peak. Stále příjemná teplota vyzývá k návštěvě průzračných zátok, bělostných pláží, korálových útesů a obdivu místní podmořské fauny. I vnitrozemská fauna stojí za to a můžete tu zahlédnout třeba největšího motýla světa Otakárka Jamajského.

Vyrazte sem, pokud vás láká lenošení na pláži s prvotřídním servisem ale také pokud se rádi vypravíte do džungle na trek, oblíbili jste si hudbu tolik slavného rodáka Boba Marleyho. Podnikněte od mořských radovánek výlet za golfem, potápěním, raftingem a koupání v místních minerálních pramenech. Vydejte se na rybářskou výpravu, po stopách kolonistů datujících se až do sedmnáctého století. Zážitek z ostrova také umocní místní kuchařské speciality z plodů moře, kuřete, zalité douškem lahodného rumu.

Oblíbenými oblastmi jsou hlavní město Kingston, které je kulturním i historickým centrem, Montego Bay, město Moore s maroonskou kulturou, která je chráněna UNESCO jako duševní dědictví. Kombinací maroonské a africké kultury jsou takzvaní rastafariáni, ke kterým reggae a ska nerozlučně patří. Turistickým cílem je často také Treasure Beach, tedy pláž pokladů sestávající se ze čtyř zátok. Je to klidné místo kde si naplno vychutnáte šumění Karibského moře. Montego Bay je dalším krásným koutem ostrova zvoucí ke koupání blízko chráněným vodním parkem.

Užijte si s námi nespoutanou a rozmanitou Jamajku, nebo objevte kouzlo jiných destinací, které by vás mohly zajímat Seychely, Mauricius, Kubu, nebo Dominikánskou republiku.