Kapverdy

Detail státu

Kapverdy Kapverdy - transparent

Nabízíme 26 ubytovacích kapacit za cenu 13 990 Kč - 140 980 Kč.

Neznámý ráj na dosah ruky

Kapverdské ostrovy překládané z portugalštiny jako zelený mys, jsou ostrovním státem ležícím u afrického pobřeží, Africký nejzápadnější bod. Tato poměrně neznámá lokalita skládající se z deseti větších a několika menších ostrovů je z pohledu Evropanů exotikou na dosah ruky s dobrou dostupností, ztělesňující ideální destinaci pro aktivní i pasivní odpočinek.

Místní stabilní počasí s teplotou mezi dvaceti a třiceti stupni Celsia je velmi příjemné, musíte nicméně počítat s větrem. Vítr však znamená vlny a vlny přejí surfařům a windsurfingu, tyto sporty jsou tu velice oblíbené. Přeprava mezi ostrovy je možná letecky, nebo lodní přepravou, ta je ale poměrně nevyzpytatelná. Turismus je tu častý, ale lokality nejsou přelidněné. Kombinace oázy klidu a průzračného moře se lehce stane místem snů. Na Kapverdách nefunguje Roaming, takže je to ideální místo pro ty z vás, co nechtějí být rušeni.

Mísí se zde Evropská a Africká kultura v minulosti to byla oblíbená destinace pirátů včetně Sira Francise Drakea. Přírodní krásy jsou tu na každém kroku a napříč ostrůvky je reliéf velmi rozmanitý najdeme tu bělostné pláže podobné těm v Tunisu, vulkanické kameny, měsíční krajinu, písečné duny a ztroskotané koráby.

Využijte s námi jedinečné příležitosti užít si svůj kousek ráje na Kapverdech. Podívejte se i na další destinace z naší nabídky KyprKeňaŠpanělské ostrovy a Řecké ostrovy, které by vás mohly zajímat.

 

 

Kdy vyrazit na dovolenou na Kapverdy

Kapverdy jsou příjemnou destinací pro dovolenou po celý rok. Dokonce i během výše zmíněného období dešťů od poloviny srpna do poloviny říjen se mohou vyskytnout týdny, kdy nespadne ani kapka vláhy. Díky chladným oceánským proudům a větru na moři mají Kapverdy nejnižší teploty z kterékoliv země v západní Africe, od v průměru 19 ° C v únoru v noci do maximálních denních teplot 29 ° C od května do listopadu.

Letní teploty, zejména na severních ostrovech, mohou být chladnější než v Evropě, i když jižní ostrovy, zejména Fogo, mohou mít horké a vlhké klima. Od prosince do března se Vám bude ve večerních hodinách hodit lehký svetr, a to zejména ve vyšších nadmořských výškách. Během zimních měsíců se také může objevit nárazový vítr, který s sebou nese prach až ze Sahary.

Oblíbené lokality pro dovolenou na Kapverdách

Ostrov Sal

Tento ostrov, jehož jméno v portugalštině znamená sůl, je turisticky nejfrekventovanější z Kapverd a naprostá většina zájemců o dovolenou na Kapverdách jej volí jako svou destinaci. Proč tomu tak je? Na Salu je slunečné počasí v průměru 350 dnů v roce, resorty a ostatní turistická infrastruktura je patrně na nejvyšší úrovni, je také ideálním místem pro vodní sporty jako je windsurfing či kitesurfing a i noční život koncentrovaný v městečku Santa Maria Vám nabídne bary, restaurace s vynikajícími mořskými plody a dokonce i diskotéky. Zkrátka vše, co je na ostatních kapverdských ostrovech spíše výjimečné.

V městečku Santa Maria se nachází i největší počet hotelových komplexů. Stále je ovšem třeba mít na paměti, že zdejší turistický ruch je v plenkách a i asfaltová silnice (v očích Evropana minimum) zde je spíše luxusním prvkem. Pláž v Santa Marii je dlouhá 8 km a je skutečným rájem milovníků vodních sportů, ke kterým je potřeba vítr. Na Salu můžete podniknout i výlety mimo hotelový komplex, například do mořských lávových jezírek Buracona, kde je možné se i vykoupat nebo výlet do vesničky Pedra de Lume, v jejíž blízkosti jsou bývalé solné doly se solnými jezírky, kde se dá také opatrně koupat.

 

Santo Antao

Tento ostrov je nejzápadnějším z celého souostroví Kapverd a díky své hojné zeleni je často srovnáván s Madeirou. Jih ostrova je suchý, ve střední části vládne díky horskému pásmu studené klima a v severovýchodní části panuje spíše vlhké podnebí, které místní využívají pro pěstování papají a banánů. Skály na ostrově jsou ostré a ve stejném duchu se svažují i k pobřeží. Obecně ostrov Santo Antao není ideálním místem pro opalování na pláži, těch je na ostrově ostatně minimum, ale je vhodným místem pro někoho, kdo hledá dobrodružství.

 

Ostrov Boa Vista

to jsou krásné pláže a nedotčená příroda, z velké části je ostrov pustý, kamenitý a plný písečných dun. Tato měsíční krajina je občas přerušena oázami datlovníků a většinou neosídlená. Ústředním bodem ostrova je vrchol Monte Estancia. Najdete tu nejkrásnější pláže celých Kapverd, z pláže Cabo Santa Maria je vidět vrak španělské lodi. V průzračných vodách se prohání mořské želvy, není tu zdroj pitné vody, ta se buď odsoluje, nebo dováží. Příjemnou atrakcí je také místní karneval.

 

Ostrov Maio

Malinký ostrůvek se pyšní množstvím zeleně s celou řadou datlovníků, fíkovníků a akácií a největším kapverdským lesoparkem. Najdete tu přírodní rezervaci národní park Barreiro e Figueira a čtyři chráněné přírodní rezervace a unikátní fauna– takovým výčtem se nemůže pochlubit žádný jiný ostrov. Nepočítejte s žádnými velkými hotelovými komplexy, ale opravdu s nedotčenou přírodou, krásnými plážemi kde není ani živáčka a možností si opravdu odpočinout. I přes relativní opuštěnost ostrova se setkáte s pohostinností a kvalitním servisem.

 

Sao Vicente

Na tomto ostrově se nachází největší město na Kapverdách, Mindelo. Architektonicky je vystaveno v evropském koloniálním stylu a město jako takové je kulturním centrem s bezpočtem umělců, malířů, muzikantů a pouličních kejklířů. Ve městě také probíhají obrovské pompézní karnevaly ve stylu karnevalů v Riu – jsou to Baía das Gatas v srpnu a Carneval probíhající obvykle na Popeleční středu. Ve městě se také každoročně v září koná velký divadelní festival s mezinárodní účastí z několika desítek zemí.

 

Boa Vista

Tento ostrov, jehož název v portugalštině znamená „dobrý pohled“, se přes svou malou rozlohu pyšní zřejmě nejkrásnějšími plážemi na Kapverdách. Pláže zde mají až neskutečně bílý jemný písek a jsou omývány průzračným mořem. Velmi oblíbenou pro trávení dovolené na Kapverdách je zejména pláž Curralinho často turisty označována jako Santa Monica pro svou podobu s legendární pláží v Kalifornii.

 

Santiago

Je největším ostrovem Kapverd, žije zde většina populace a nachází se zde také hlavní město Praia. Ostrov tepe svým bohatým kulturním životem, atmosféru dokresluje prává živá kapverdská muzika, bezpočet kaváren a barů a také obchůdky a krámky prakticky s veškerým sortimentem. V centru Praie se také nachází impozantní Prezidentský palác vybudovaný v 19. století. Velmi oblíbeným letoviskem pro trávení dovolené na Kapverdách je letovisko Tarrafal, které je sevřeno mezi horami a průzračným mořem.