Keňa

Detail státu

Keňa Keňa - transparent

Nabízíme 99 ubytovacích kapacit za cenu 20 990 Kč - 174 990 Kč.

Dovolená pod horkým africkým nebem

Keňa, nespoutaná a jedinečná země obrovských možností, kontrastů a jevů. Tato země je často označována za kolébku civilizace a historie zde sahá do nepředstavitelných dálek. Jako celá Afrika, umí i Keňa v mnohých ohledech překvapit. Vzrůstající turistický ruch posiluje místní ekonomiku a služby jsou na vzrůstající úrovni, naleznete zde časté závany minulosti i turistické komplexy s plným servisem. Bezesporu patří k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím „černého kontinentu“

Jižní pobřeží Keni to jsou pláže, palmy a koupání v Indickém oceánu s korálovými útesy, jemný bílý písek a vodní sporty. Krásné upravené a udržované prostředí místních pobřeží jsou tahounem turismu v letních měsících, korálové útesy vybízí k návštěvě rozmanitého podmořského světa.

A když se Vám lenošení na pláži omrzí, můžete vyrazit na oblíbené safari to jednoho z místních unikátních Národních parků. Velmi oblíbené jsou lety balonem v období migrace zvěře, kdy se obrovské množství zvěře stěhuje mezi Tanzanským parkem Serengeti a Keňskou rezervací. Maasai Mara. V 56 národních parcích a rezervacích žijí majestátní zvířata a takzvanou metou safari je „velká pětka“ buvol, lev slon levhart a nosorožec, k vidění jsou také levharti, žirafy, hyeny a další místní zvířecí obyvatelé. Pozorování zvěře v jejím přirozeném prostředí je zážitkem na celý život. Mezi nejznámější národní parky patří Mount Kenya, Tsavo, velmi oblíbené je Nairobi, kde můžete obdivovat místní safari v kombinaci s reliéfem hlavního města a národní park Amboseli, který se pyšní horou Kilimandžáro.

Oblíbenou destinací pro návštěvu Keni je Mombasa, město ležící na pobřeží. Z velké většiny se rozkládá na ostrově, se kterým je spojen několika mosty. Jako na dlani tu máte možnost užít si dovolené u oceánu vydat se do nedalekých rezervací a parků, do hor. Další oblíbeným místem pro dovolenou je Diani Beach kde se otevřený oceán tříští o korálový útes při přílivu a vytváří krásnou scenérii a lagunu při odlivu.

Zajímají vás tradice a místní umění? Pak nesmíte vynechat návštěvu Masajské vesnice, jejich zvyky a životní styl jsou zachovávány jak pro turistické účely, tak je zde i boj za co největší zachování původního způsobu života a jazyka této etnické skupiny. Ochutnejte typickou kaši Ugali z kukuřičné mouky a vody, často se podává jako přílohy k masu, nebo rybám, nebo kuřeti na ohni. Z nápojů doporučujeme chai, banánové pivo a kokosové víno.

Důležitou součástí pobytu v Keni jsou suvenýry, které živí celé vesnice a najdete je na každém kroku. Najdete zde množství dřevěných sošek, šátků, Masajských výrobků, proutěných košíků a jiných. Pozor si dávejte na zboží nelegální na vývoz.

Neváhejte a zažijte divokost a pohostinnost Africké Keni. Podívejte se i na další destinace Kapverdské ostrovy, Egypt a Tunis, které by vás mohly zajímat

 

 

Kdy a proč vyrazit na dovolenou do Keni

Hlavní turistická sezóna je v lednu a únoru, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. V těchto měsících se divoká zvířata v národních parcích houfně shromažďují kolem napajedel a je tak nejpříznivější doba pro jejich pozorování při safari.

Od června do října probíhá každoroční masivní migrace pakoňů, kdy tisíce zvířat proudí do rezervace Masai Mara ze Serengeti, největšího národního parku v Tanzánii.

Během dlouhých období dešťů (od března do května) je celkově i turismus v Keni daleko klidnější. Voda není tak vzácná a pozorování zvířat v parcích není tak snadné a navíc se ve velkém objeví moskyti, kteří dokáží safari velmi znepříjemnit.

Pokud máte zájem o bližší informace ještě před návštěvem Keni doporučujeme zakoupit turistického průvodce na DVD.

 

 

 

Oblíbené lokality pro zájezdy do Keni

Mombasa

Mombasa je letoviskem na východě Keni, je vstupní branou do země pro naprostou většinu turistů trávících zde své pobytové zájezdy. Samotné město se pyšní dlouhou historií a rozkládá se převážně na ostrově, který je s pevninou ve své severní části spojen několika mosty. Dominantou města je pevnost Fort Jesus, kterou pro své mocenské plány v Indickém oceánu vybudovali v 16. století Portugalci. Mombasa je jinak typickým africkým městem se směsicí exotických vůní, pouličního shonu, chudinských čtvrtí a pouličního prodeje.

Severně i jižně od Mombasy se nachází luxusní hotelové resorty lemující dlouhé pláže s bílým pískem. Nejlepší resorty najdete v letoviscích Diani Beach, Tiwi Beach a Malindi. V každém z těchto resortů se můžete i potápět a obdovivat tak krásy korálových útesů. Severně od Mombasy se také nachází krásná botanická zahrada - Halerův park.

 

Nairobi

Hlavní město Keni tepe životem velkoměsta, kde se střetává moderní západní způsob života s tradičními africkými hodnotami. Nairobi je administrativním centrem země, v jeho srdci se nachází početné výškové budovy, v předměstích se tísní chýše v chudinských čtvrtích. Město tepe životem, je plné pouličních prodavačů a ruchu, přesto dokáže svou atmosférou okouzlit. Nairobi je ideálním výchozím bodem na Vaší dovolené v Keni pro expedice do národních parků na safari. První doušek safari však můžete zažít i na masajském trhu, kde příslušníci tohoto kočovného kmene prodávají své tradiční výrobky.

 

Masai Mara

Tento národní park je nejznámější a zároveň také nejnavštěvovanějším safari v Keni. Leží v západní části země a nejlepším výchozím bodem tak je Nairobi. Park celosvětově proslavily mnohé dokumenty National Geographic zachycující masivní každoroční migrace pakoňů, zeber a buvolů z tanzánského parku Serengeti do Masai Mara a zpět. Na Vaší dovolené v Keni zde budete mít možnost získat neuvěřitelné zážitky při přímém kontaktu s divokými zvířaty.

 

Amboseli - jedinečné pobyty na safari se slony

Tento národní park se nachází na jihozápadě Keni u hranic s Tanzánií. Je také velmi populární, zejména pro velká stáda slonů a úžasný výhled na zasněžený vrcholek Kilimandžára, nejvyšší hory Afriky. Je velmi pravděpodobné, že ty nejpůsobivější fotky z dovolené v Keni si přivezete právě z tohoto safari.

Vyhledat dovolenou v Keni

Očkování do Keni

Povinné očkování: žádné, ale může být vyžadováno potvrzení o očkování proti žluté zimnici pokud cestovatel přijíždí z rizikových oblastí nebo před vstupem do některých oblastí

Doporučené očkování: žlutá zimnice,hepatitida A; břišní tyfus; tetanus; meningokoková meningitidis (epidemický výskyt) dle uvážení, hepatitida B (osoby v úzkém kontaktu s místním obyvatelstvem, pobyt delší než 3 měsíce, rizikové chování);poliomyelitida (osoby starší 30 let) po zvážení individuál. rizika; vzteklina ( u cestovatelů s dobrodružným charakterem cesty) dle uvážení

Informace: doporučuje se antimalarická chemoprofylaxe, velmi časté jsou infekce přenášené vodou a potravinami - prevencí je důsledná osobní hygiena a dodržování pravidel hygieny stravování; velký epidemiolog. význam mají infekce přenášené hmyzem a členovci (závažná horečnatá onemocnění) - používat repelentní přípravky

Zdroj: Zdravotní ústav se sídlem v Liberci