Kuba

Detail státu

Kuba Kuba - transparent

Nabízíme 255 ubytovacích kapacit za cenu 18 300 Kč - 206 290 Kč.

Dovolená s latinskoamerickou příchutí

Kuba je jednou z nejžádanějších exotických lokalit. Zejména v zimních měsících sem vyrážejí tak trochu zvědaví turisté z celého světa. Všudypřítomná hudba, tanec, usměvaví Kubánci, vůně doutníků, ale také nádherné pláže, oblíbený místní rum jsou místními lákadly.

Hlavní turistická sezóna je shodná s naším zimním obdobím, tak pokud chcete utéct před mrazivým počasím, horké kubánské léto bude pravá volba. Krásné sněhobílé pláže, smaragdové moře, resorty s dobrým servisem to vše na vás na Kubě čeká. Cuba Libre a Mojito si můžete vychutnat pod slunečníky, zaskotačit si na surf, zašnorchlovat, potápět se, nebo si užít jiné sportovní aktivity.

Najdete tu čtrnáct národních parků s jedinečnou faunou a florou typickou pro tento ostrov. Národním stromem je palma královská, jednou z květin, které si ženy tak rády dávají do vlasů je Mariposa – bílý „motýlek“.

Kuba je plná kontrastů a přepychové resorty a odkazy socialistické doby střídají chudinské čtvrti, místní tržiště a vyhlášené bary. Kuba to jsou pestré barvy, tradiční životní styl a neustálý pohyb v rytmu salsy. Vrhněte se do víru rušného nočního života, mějte se však také na pozoru, zejména mimo turistická centra.

Chcete poznat kubánské památky, projít se po promenádě Malecón a dát si rumový koktejl ve slavné La Bodeguita del Medio? Vydejte se do Havany, snad nejatmosféričtější metropole na světě. Varadero je největší a velmi oblíbené středisko kam každoročně míří spousta turistů, zažijete zde pravý ostrovní cvrkot. Klidu a nádherných pláží si užijete na ostrově Cayo Coco, nebo na ostrůvcích Cayo Guillermo a Cayo Santa Maria.

Občas si připadáte, že se ocitnete v jiném světě. A v některých oblastech je to vlastně pravda, na ostrově třeba nenajdete ani jeden bankomat. Politika je zde stále citlivé téma, ale v poslední době se situace poměrně uklidnila a tak se i turisté dostanou do míst, kam by dříve pronikli jen stěží. Pokud si ovšem nejste jisti, raději se informujte v hotelu.

Neváhejte a vydejte se s námi na prázdniny na ostrov, který vás překvapí. Objevte kam se vydat na Kubu. Nebo se inspirujte pro cestu do jiné destinace Bahamy, Dominikánská republika a Jamajka

Kuba üdülés
Kuba utazás
Kuba tengerpart