Skvělá dovolená na Kubě za super ceny

Kuba: Ostrov nepoznaných krás
 

Ještě, než se necháte odradit politickými nepokoji, zkuste se na Kubu podívat jako na úžasné koloniální místo, v němž se jednoduše zastavil čas.

 

Z naší nabídky luxusních zájezdů na Kubu

Detail hotelu
 
Be Live Experience
Turquesa 
8 dní all inclusive,
z Prahy a Vídně
star star star star  
od 22 100 Kč
Velký plavecký bazén,
wellness, Wi-Fi, windsurfing

Přímo na dlouhé písečné pláži
Detail hotelu
 
Hotel Cubanacan
Bella Costa 
7 dní all inclusive,
z Drážďan a Vídně
star star star star 
od 23 000 Kč
Wellness, sportovní aktivity
kadeřnictví, kosmetický salón

Vhodné pro rodiny s dětmi

Celý ostrov tvoří kolem čtyř tisíc menších ostrůvků. Ty nabízejí nejrůznější způsoby vyžití. Pokud jste šílenci do sportu, určitě navštivte Kubu koncem zimy a začátkem jara. Při pohybu vás nebudou obtěžovat fatální vedra. Avšak jestli máte-li za cíl lenošit a chytat bronz, vydejte se na Kubu uprostřed sezóny. Doporučujeme nevynechat ani možnost potápění. Překrásné korálové útesy jen čekají na to, až je objevíte.

Ztracený ráj na zemi

Kuba v mnoha ohledech působí jako ztracený ráj. Ve městě Viňáles najdete snovou krajinu plnou rozmanitých tvarů stolových kopců. Kuba je proslavená výrobou doutníků, proto je s nimi spjatá i většina okolí. I když neholdujete pokuřování tlustých hnědých cigaret s kouřem hustým jako mléko, je úžasné udělat si procházku po kopcích posetých nejlepšími doutníkovými odrůdami pěstovanmi s láskou kubánských farmářů.

Málokdo ví, jak kulturně založená je Kuba. Nemusíte obrážet jen české a americké hudební festivalu. Naplánujte si některý i na Kubě. Obzvlášť jste-li fanoušky přesných i rozverných rytmů tradičních perkusových nástrojů nebo kubánského diska plného zvučných tónů trumpety. Na své si ale přijdou i posluchači například hip hopu. Kuba je plná výborných jazzových muzikantů, tamže pokud vás budou chtít místní zatáhnout do nějakého podniku s živou hudbou, neváhejte ani na vteřinu.

Jestli jste mistři převleků nebo prostě jen obdivujete energické průvody, nenechte si ujít jeden z tradičních karibských karnevalů. Konají se především během sezóny a vír barevných masek vás jednoduše strhne s sebou a pustí až na sklonku noci. To už budete příjemně vytančení a plní pozitivních vibrací.

Jestli holdujete spíš městu, rozjeďte se do toho hlavního, tedy Havany. Panuje tu poklidná atmosféra podpořená nádherně propracovanými koloniálními domy. Město nezvládá domy opravovat, což nepůsobí tak žalostně jako v ostatních městech na světě. Naopak to dodává okolí na tajemnosti. I auta jezdící po Havaně vypadají jako vystřižená z filmu o mafiánech. Ale nebojte, je to pouze iluze. V Havaně je bezpečno. Projděte se kolem kouzelně vyřezávaných fasád a dojděte až na nádhernou pláž. Uslyšíte, jak mořské vlnky omílají skálu s pevností a dokonale dotvářejí romantiku města s přitažlivě smutnou historií.

Mafiánská romantika

Až se bude stmívat, udělejte si ještě procházku k pověstné továrně na doutníky. Už je tu sice nešoulá na koleni bezzubý stařík s prokouřenými plícemi, ale i tak je zážitek vidět místo, kde se z prvotřídních tabákových listů stávají ty nejdražší a nejžádanější doutníky.

Kuba je jednoduše ideálním místem pro dovolenou. Nejlepší na tom je, že se nemusíte jen válet na dece a sedět na hotelu u skleničky. Octnete se totiž v úplně novém světě, v kterém je neustále co objevovat. A až se po dovolené potkáte s přáteli, kteří jako již tradičně strávili léto v Chorvatsku, budete mít na kontě několik legendárních historek, které vám budou moct jen závidět.  

Místní čas je
-5
O 5 hodiny méně než v České republice
 

Měna

Na Kubě se setkáte se 2 oficiálními měnami. Platí se zde národním pesem (CUP) a konvertibilní pesem (CUC), přičemž konvertibliní peso je určeno pro turisty a zjískáte jej směněním za eura nebo dolary. 1 CUC = 0,85 EUR
 

Kdy navštívit

Turistická sezéna probíhá na Kubě celoročně. Ať už je období léta nebo zimi, na Kubě Vám bude zaručeně teplo. Průměrná měsíční teplota vzduchu dosahuje po celý rok okolo 26 – 30°C.
 

Doba letu

Pokud se rozhodnete leťet na Kubu, počitejte s tím, že v letedle strávíte okolo 12 hodin. Jelikož přímé spojení z Prahy neexistuje, bude muset strávat 1 – 2 hodiny buďto v Amsterdamu nebo Paříži, kde se často přestupuje.
 

Český delegát

Pro pohodový průběh vaší dovolené je na Kubě přítomen také český delegát, jehož kontaktní údaje obdržíte spolu s dalšími informacemi o vašem pobytu.