Kypr

Detail státu

Kypr Kypr - transparent

Nabízíme 161 ubytovacích kapacit za cenu 6 980 Kč - 165 290 Kč.

Cestujte s námi do ostrovního ráje

Třetí největší ostrov ve východní části Středozemního moře, kde slunce svítí až 320 dní v roce, vás zve na návštěvu. Ať už jste náročný cestovatel, nebo trávíte dovolenou s dětmi, Kypr má něco pro každého.

Udržované pláže s kvalitním servisem a celou řadou atrakcí lákají turisty v hlavní sezóně, která je zde od června do září. Místní letoviska se pyšní kvalitním servisem a prvotřídním přístupem ke klientům.

I v dalších ročních obdobích má však Afroditin ostrov co nabídnout. Rozdělením na dvě části, řeckou a tureckou vzniká řada paradoxů i unikátností. Pozor si musíte dát na doklady, se kterými cestujete. Do řecké části vám stačí občanský průkaz, kdežto do turecké části budete potřebovat pas s minimálně 6. měsíční platností.

Kypr představuje unikátní spojení vlivných kultur řecké, římské a osmanské. Celá řada historických dochovaných historických památek je k vidění ve starobylých městech i v horách. Navštivte hrobky králů v Pafosu, kulturní akce, ruch velkoměsta a kus staré i nové historie v hlavním městě Nikósii. Projděte se v písku slunných pláží a po palmových promenádách nejstaršího obývaného města Larnaca, zažijte novou i historickou podobu města Limassol, vyražte do města duchů Famagusta, nebo se vydejte k mýtickým Afroditiným útesům Petra tou Romiou.

Vydejte se pěšky, nebo na kole do národních parků Troodos, Kykkos a Akamas, naplánujte túru, nebo lyžovačku na bájné hoře Olymp, nebo se vydejte opačným směrem a potopte se za krásami podmořského světa. Máte rádi řeckou kuchyni a silný turecký čaj? Na Kypru dostanete obojí a za ochutnání stojí i místní pochoutka Haloumi.

Naplánujte s námi ideální dovolenou na Afroditině ostrově a připravte sobě a svým blízkým jedinečný zážitek, na který budete rádi vzpomínat. Už balíte? Objevte s námi krásy ostrova Kypr a místní pohostinnost, nebo zkuste jiný z ostrovů v nabídce např. Řecké ostrovyPortugalsko, nebo Španělské ostrovy 

 

 

Kdy vyrazit na dovolenou na Kypr

Nejlepší čas pro dovolenou na Kypru závisí na druhu dovolené a zážitků, které chcete mít. Na Kypru obecně panuje intenzivní středomořské klima a jeho průběh je snadno předvídatelný. Letní měsíce červen až září jsou horké, živé, plné akcí se všemi službami na maximální úrovni a dostupnosti. Zejména srpen je vrcholem turistické sezóny na Kypru. Kypr je také ideální pro trávení sportovní dovolené, najdete zde vybavené tenisové kurty s umělým osvětlením a několik golfových hřišť. Zejména 18-ti jamkové hřiště Aphrodite Hills Golf Resort s nádherným výhledem na moře patří k nejvyhledávanějším v oblasti Středomoří.

Měsíce říjen až květen jsou na Kypru klidné měsíce podzimu, zimy a jara, kdy je krajina pokrytá divokými květy v barvách duhy. Pokud hledáte aktivní dovolenou na Kypru, je chůze v masívu Troodos nebo na poloostrově Akamas nebo jízda na kole po poloostrově Karpas (Kırpaşa) na severu nejpříjemnější v podzimních a jarních měsících. Průběh podzimu v říjnu a jara v dubnu a v květnu je rychlý, stejně jako následný nástup zimy a léta. Srážky je možno očekávat nejčastěji během podzimu a zimy, mimo tyto měsíce je déšť vzácný.

Zimy na Kypru jsou proměnlivé se střídavými teplejšímu a studenějšími dny. Podnebí se rovněž mění v závislosti na nadmořské výšce. Na masívu Troodos se obvykle vyskytuje sníh a od ledna do poloviny března je také možné si zalyžovat na Olympu v jižní části ostrova.

Průměrné denní teploty v létě Lefkosii / Severní Nicosii leží mezi 22 ° C a 37 ° C, ale často dosáhnou i 40 ° C nebo více. Od prosince do března klesá teplota v okolí masívu Troodos až pod bod mrazu.

Oblíbené lokality pro dovolenou na Kypru

Agia Napa (Ayia Napa)

Jednoznačně nejoblíbenější turistické letovisko na Kypru, zejména díky svým krásným plážím a nepřeberné možnosti vodních sportů. Velmi známou je pláž Nissi Beach s bělostným jemným pískem a skalisky po obou svých koncích. Letovisko Agia Napa nabízí i velmi dobrou možnost nočního vyžití, nachází se zde velké množství restaurací, taveren a barů.

Limassol (Limasol)

Největší přístav na Kypru skrývá mnoho historických a archeologických památek, je centrem vinařského průmyslu a je také ideálním výchozím bodem pro výlety do masívu Troodos a ostatních měst Kypru.

Historickou perlou Limassolu je středověký hrad, kde se roku 1191 konala svatba anglického krále Richarda Lví srdce a kde je v současné době umístěno muzeum těchto dávných časů. Kromě historické části je Limassol také moderním městem se skvělou nabídkou restaurací, barů a klubů pro večerní vyžití.

Larnaka (Larnaca)

Larnaka je třetí největší město na Kypru a její obchod je téměř výhradně založen na příjmech z turismu. Pro trávení dovolené je spíše vhodný pro ty, kteří chtějí kombinovat koupání s návštěvou a večerními procházkami ve městě. Přímořská promenáda začíná u turecké pevnosti ze 17. století a pokračuje podél hotelů až k maríně. Po cestě minete i tzv. Lazarův kostel, kde jsou údajně uloženy ostatky tohoto světce vzkříšeného Ježíšem. Stejně jako Nicósie je i Larnaka rozdělena na řeckou a tureckou část., na své dovolené tak máte možnost poznat muslimskou i křesťanskou kulturu ve středomoří.

Západně od Larnaky se rozprostírá jezero Larnaka Salt Lake, kde zimu přečkávají tisíce plameňáků a jiných ptáků. V blízkosti jezera se nachází i posvátné místo islámu Hala Sultan, kde jsou údajně uloženy ostatky proroka Mohameda.

Pafos (Paphos)

Toto letovisko na jihozápadním kraji Kypru je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, zejména díky četným archeologickým nálezům (např. čarokrásné mozaiky z 3. až 5. století z domů Dionýsa, Orfea a Aiona nebo vily Thesea, hrobky králů v Kato Pafos). Nedaleko Pafosu se nachází i bájná pláž Petra tou Romiou, kde se dle legendy zrodila bohyně Afrodité.