Maledivy

Detail státu

Maledivy Maledivy - transparent

Nabízíme 129 ubytovacích kapacit za cenu 20 223 Kč - 973 764 Kč.

Pokud romantika, pak jedině dovolená v tropickém ráji na Maledivách

Maledivy tvoří soustava tisíce ostrůvků a devatenáct atolů omývaných vodami Indického oceánu. Tato tropická destinace je pro mnohé symbolem romantické dovolené, na každém z ostrovů je prakticky jen jeden rezort a tak mají hosté dostatek soukromí. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy skvělým místem pro vaši dovolenou téměř po celý rok.

Korálové útesy obklopují každý ostrůvek, tisíce živočichů a celé neuvěřitelné světy i vraky lodí jsou ukryty v atolech pod mořem. Na túry zapomeňte, ostrovy jsou všeobecně velmi nízké a výškou nepřekračují 2,5 metrů nad mořem. Typickým jevem jsou zde domečky, vlastně celé vesničky postavené nad mořem, mola vedoucí z ostrůvků, loďky a rybolov a taky divoká příroda a exotická fauna. Národním stromem Malediv jsou kokosové palmy.

Pokud milujete pláže a dovolenou u moře ocitnete se v ráji. Bělostné pláže prvotřídní servis a stín palmových listů poskytují ideální prostředí pro lenošení na slunci, pohodě napomáhá i skvělá vybavenost hotelových komplexů. Ideální podmínky ocení milovníci všech vodních sportů, které jsou tu hojně provozovány. K oblíbeným ostrůvkům patří Atol Ari, North Male Atol, nebo South Male. Všechny ostrůvky jsou vhodné pro romantickou dovolenou i pobyt pro rodiny s dětmi.

Milovníky historie, nebo milovníky ruchu potěší výlet do hlavního města Malé. Starobylé domy a malé uličky, se snoubí s moderní architekturou. Navštívit můžete i tradiční rybí trh, Národní muzeum, architektonické velkodílo palác Mulee-aage s nádhernými zahradami, nebo jednu z architektonicky nejcennějších mešit světa Hukuru Minskiy, pocházející ze 17. století.

Už se těšíte na pobyt na svém malém kousku ráje? Podívejte se na naši nabídku z ostrovů Maledivy. Podívejte se i na další destinace jako Srí Lanka, Mauricius, nebo Seychely.

 


Dovolená na Maledivách - kdy vyrazit levně na Maledivy

Maledivy

Podnebí na Maledivách je tropické s dvěma rozlišitelnými sezónami monzunů: suchý severovýchodní monzun od prosince do března a vlhký jihozápadní monzun od května do listopadu, kdy je nutno očekávat možnost silnějšího větru a deště. Duben je možno považovat za přechodné období s výrazně čistou vodou a teplým podnebím. Teplota je během roku stabilní okolo krásných 30° C. 

Od prosince do dubna je na Maledivách období suchého podnebí s ojedinělými srážkami a nižší vlhkostí vzduchu, pro dovolenou je to takto ideální čas. Od února do dubna je nejteplejší období a všechna střediska jsou značně vytížena. Od poloviny prosince do začátku ledna jsou ceny pobytů dražší díky oslavám Vánoc a Nového roku na Maledivách.

Od května do listopadu je období, kdy jsou bouře a déšť pravděpodobnější. Klima je stále teplé, ale obloha může být zatažena a vlhkost vzduchu je vyšší. Na druhou stranu je to období s nižším počtem návštěvníků, což mohou někteří návštěvníci Malediv upřednostňovat. V tomto období jsou také ceny dovolených levnější - na velmi příznivé úrovni, zejména last minute nabídky zaručují značně atraktivní a cenově příznivou luxusní dovolenou. Vyhledej zájezdy na Maledivy >>>

Potápění na Maledivách je vynikající celoročně, přestože základním pravidlem je, že život na útesu je daleko pestřejší a lepší viditelnost ve vodě je na západní straně atolu od května do listopadu a na východní straně atolu od prosince do dubna. Maledivy jsou rájem pro potápěče díky nepřebernému množství podmořských obyvatel korálových útesů. Běžně je zde možné spatřit hejna mant, žraloků velrybích a delfínů.

Last minute zájezdy na Maledivy

Last minute nabídky zájezdů obsahují nabídky zájezdů od pobytů bez stravy až po zájezdy All inclusive +. Využitím Last Minute zájezdů můžete tedy cestovat levněji a výhodněji.
 

Oblíbené lokality pro dovolenou na Maledivách

Meeru Resort

Tento resort nacházející se v oblasti North Male Atolu je ideální pro rodiny s dětmi. Ovšem celkově je možné ho charakterizovat jako „místem dostupných snů“. Meeru je dost velký na to, aby splnil nepřeberné množství různých požadavků na trávení dovolené na Maledivách od aktivní a živé dovolené, po soukromou dovolenou v ústraní.

Nedávno byl v Meeru vybudován resort v resortu – Meeru Village je kombinací stávajících Water Villas a Jacuzzi Villas umístěných na souši se zcela novou sekcí nazvanou Spa, která se tyčí nad lagunou na separátním molu. Tato část má své vlastní krásné centrum, recepci, restauraci s barem, to vše obklopené úchvatnou pláží s bílým pískem.

Nejlepší pokoje (30 tzv. Jacuzzi Water Villas) mají vysoký standard 5-ti hvězdičkového resortu. Směřují buď na východ nebo na západ, jsou rozlehlé a bez debat luxusně zařízené. Původních 27 pokojů v tzv. Water Villas je popravdě umístěno nad hladinou laguny jen způli a vzhledem k orientaci na východ sem v odpoledních hodinách sluníčko nesvítí. Jejich interiér je nicméně také velmi dobře vybaven.

 

Hilton Iru Fushi Resort & Spa

Tento luxusní resort byl počínaje 1.červencem roku 2009 zařazen do celosvětové sítě Hilton, což svědčí o jeho absolutní kvalitě nabízených služeb a komfortu na Vaší dovolené na Maledivách. Resort vybudovaný na panenském Noonu atolu je obklopen více než 20 hektary sněhobílé pláže a svěží tropickou vegetací, přičemž transfer hydroplánem z Malé trvá přibližně 45 minut a nabízí podívanou na úchvatnou scenérii.

Nadbytek čerstvě vylovených místních ryb a mořských živočichů je k dispozici v elegantní a uvolněné restauraci, kde je tým kuchařů připraven vykouzlit šťavnaté a lákavé speciality z celého světa, ať už jde o romantickou večeři o 6 chodech pod hvězdami nebo neuspěchaný alfresco oběd na pláži.

Lázně jsou klidným útočištěm s 21 jednotlivými lázeňskými pavilony zasazenými do soukromí obklopeného tropickými rostlinami. Lázně na Iru Fushi má ctí tradiční ajurvédské postupy. V komplexu Hilton se můžete na své dovolené na Maledivách kochat pohledem na Indický oceán od úchvatného jakoby nekonečného bazénu, zpestřit si pobyt hrou na osvětlených tenisových kurtech nebo si vybrat některý z nepřeberného množství vodních sportů.

 

Adaaran Resort

Tento resort na Raa atolu představuje místo s velmi dobrým poměrem ceny a kvality ubytování a souvisejících služeb. Je ideálním místem na trávení klidné relaxační dovolené na pláži, večer je centrálním místem zábavy bar v hotelu. Písečná pláž je krásná kolem celého atolu, jedinou výjimkou je část na jihozápadě ostrova, kde jsou patrné menší problémy s erozí půdy. Pokud rádi šnorchlujete, oceníte blízkost korálových útesů, které jsou v komfortní vzdálenosti od mělké laguny.

 


Kuramathi

Kuramathi v atolu Rasdhoo je jediným ostrovem na Maledivách, kde je více než 1 hotelový resort – na tomto ostrově jsou hned 3 a dají se odlišit na základě ceny a rozsahu nabízených služeb. Za „ekonomickou třídu“ je možné označit resort Village, za „business třídu“ resort Cottage Club a za „první třídu“ resort Blue Lagoon. Ostrov Kuramathi je poměrné dlouhý a jasně členitý, což zaručuje velmi odlišné možnosti trávení Vaší dovolené na Maledivách. Pohyb po celém ostrově je nicméně neomezený a je také možno využívat bary, restaurace a sdílená sportoviště, bazény a lázně v rámci všech 3 resortů. Po celém ostrově se táhnou příjemné stezky nebo máte možnost si zavolat o přepravu minivanem zdarma.

 

Sun Island

Resort Sun Island v atolu South Ari nabízí zřejmě nejideálnější poměr kvality za danou cenu. Zároveň je ale dobré vědět, jaké máte od své dovolené na Maledivách očekávání. Ostrov Sun Island je rušným a živým místem, je v přímém opaku k typům resortů pro klidnou relaxační dovolenou. Resort má 354 pokojů a patří k největším komplexům na Maledivách. Zároveň zde ale naleznete krásnou pláž, spoustu původní zeleně a vegetace a také nepřeberné množství aktivit pro zpříjemnění Vaší dovolené – vodní sporty, posilovna, osvětlené tenisové kurty, vnitřní kurty na squash a badminton, kulečníky atd. Milovníci rybaření si mohou vybrat z několika speciálních výletů a zejména při večerních výletech jsou úlovky hotelem zpracovány a je pořádáno příjemné večerní barbecue.