Skvělá dovolená na Maledivách za senzační ceny

Exotická dovolená na Maledivách s německými CK
 

Chcete se cítit jako největší zazobanec? Chcete pocítit nebeskou sladkost naprostého luxusu? Toužíte zabořit prsty nohou do příjemně teplého písku a pak skočit do průzračného moře? Už nad ničím neuvažujte: musíte jet na dovolenou do Malediv!

Doporučujeme námi osobně prověřené hotely

Detail hotelu
 
Summer Island Maldives
Severní Male Atoll, Maledivy
7 dní, plná penze
odlet z Vídně s německou Jahn Reisen

star star star star 
od 37 800 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4,5/5
Resort nově po rekonstrukci, bungalovy přímo na pláži, šnorchlování, bazén
Nádherná laguna s průzračnou vodou
Detail hotelu
 
Bandos Maldives
Bandos, Maledivy
9 dní, polopenze
odlet z Prahy s německou 5vF

star star star star
od 35 500 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4,5/5
Romantické pláže s palmami, skvělé jídlo, bílá písečná pláž
Vhodné pro rodiny s dětmi

To, že jsou Maledivy předražené a nedostupné normálním lidem, je pouze dalece rozšířený mýtus. Na své si tu přijde každý, kdo má trochu našetřeno na hezkou dovolenou. Místo toho, abyste tedy jeli na Krétu nebo do Egypta, můžete se vydat užít si sem. A dovolená vás vyjde dokonce levněji, pokud se rozhodnete pro německou nebo rakouskou cestovní kancelář.

Ať už si vyberete kterýkoliv s malých ostrovů, můžete se těšit na perfektní péči. I když je tu alkohol kvůli islámu zakázaný, vy si budete moct v kterékoliv destinaci pochutnat na výtečných exotických koktejlech nebo lehkých místních specialitách, sestávajících převážně z ryb a chutně kořeněných příloh.

Maledivy

Jen úžasný výhled a vy dva

Maledivy jsou jako stvořené pro romantiku! Pokud jste s partnerem v jednom kole a nemáte čas na dovolenou v sezóně, raději si počkejte, až nastane listopad. Teprve potom sbalte kufry a jeďte. Od listopadu do začátku dubna tady totiž nastane období sucha, pro které je typické nebe bez mráčku a příjemně teploučké moře. Teprve potom si vychutnejte se svou drahou polovičkou dech beroucí západy slunce a výhled na širé moře.

Dovolená s dětmi

Pokud byste bez svých drobečků nevytáhli paty z domova, máme řešení i pro vás. Místní se nebudou zlobit, i kdybyste si s sebou dovezli batole. I v takhle útlém věku bude mít o zábavu postaráno. V hotelu vám vypůjčí spoustu hraček, které si můžete vzít na pláž. Ale i bez nich se ti nejmenší budou umět zabavit spoustou neznámých a krásných věcí okolo, jako jsou nádherní motýli nebo nepoznané rostliny. Maledivské pláže jsou i ideální místem pro první lekce plavání, protože sestup do vody je velmi mírný.

Žádná nuda

Maledivy nejsou nijak členité, takže pokud si nepotrpíte na smrtonosné výšlapy, je tohle místo určené přesně pro vás. Některé ostrovy obejdete i za pouhou půl hodinku. Nepotřebujete ani boty, stačí se prostě vydat za nosem. Jestli přece jenom chcete nějaké dobrodružství, domluvte se s některým z místních na výlet lodičkou.

Ohromně populární je tu večerní rybaření. Většina obyvatel by tu bez rybolovu nepřežila a to, že se budete zajímat o jejich zvyklosti, je velmi potěší. To, co si ulovíte, pak upečte nad ohněm. U toho můžete vyzjistit od místních nejpodivnější zvyklosti nebo zážitky, které se jistě nebudou podobat těm, které slýcháte pořád dokola v České republice.

Navíc si tu můžete zaplavat s delfíny, s želvami nebo s rybičkami prokličkovat mezi korálovými útesy. Jestli fandíte potápění, nebudete se chtít už vynořit. Navíc tu potkáte kvanta zajímavých lidí, kteří se sem vydali za stejným účelem jako vy.

Především ale poctivě odpočívejte. Maledivy jsou místem, kde z vás má spadne každodenní stres a fungují jako balzám na nervy. Není nad to ulehnout do stínu kokosové palmy, jež tu lemují každé pobřeží, a poslouchat vlnky odrážející se od kraje písčité pláže. Nemusíte řešit výpravy pro jídlo, dlouhé cestování k moři a uvíznutí v některé z turistických pastí.

Maledivy
Místní čas je
+4
O 4 hodiny více než v České republice
 

Měna

Maledivská rupie(MVR), jejíž jednotkami jsou lárí (1 rupie = 100 lárí), 30 Kč je v přepočtu cca 20 MVR. Je dobré vybavit se na cestu také americkými dolary, na spoustě míst jimi lze platit a některé směnárny přijímají z mezinárodních měn právě a/nebo pouze tuto.
 

Kdy navštívit

Turistická sezona je na Maledivách prakticky po celý rok. Ideální čas pro návštěvu je však od listopadu do dubna. V tomto období se vyhnete období dešťů. Teploty se přes den průměrně pohybují kolem 30. stupňů, od února do dubna však ještě o něco stoupnou a tyto tři měsíce také představují hlavní turistickou sezónu.
 

Doba letu

Přímé letecké spojení mezi Českou republikou a Maledivami neexistuje, v závislosti na mezipřistání(ch) se doba letu může pohybovat mezi 10. – 15. hodinami.
 

Český delegát

Pro pohodový průběh vaší dovolené je na Maledivách přítomen také český delegát, jehož kontaktní údaje obdržíte spolu s dalšími informacemi o vašem pobytu.