Mauricius

Detail státu

Mauricius Mauricius - transparent

Nabízíme 119 ubytovacích kapacit za cenu 15 984 Kč - 468 890 Kč.

Ráj na zemi, země v ráji. Mauricius - místo pro váši dovolenou

Mauricius, nebo též Mauritius je díky svému unikátnímu historickému vývoji místem, kde se mísí řada civilizací, náboženství a kultur ze tří kontinentů. Některým se se slovem Mauritius vybaví slavná známka, která k tomuto sopečnému ostrovu přitáhla pozornost. Jeho oblíbenost v posledních letech stále roste.

Ocitnete se na jednom z nejkrásnějších míst na planetě. Dlouhé bělostné pláže lemuje Indický tyrkysový oceán a pouhým okem je vidět korálový útes lemující ostrov ukrývající pod hladinou úžasný podmořský svět. Je to ideální místo pro potápění a další vodní sporty. Vydejte se na jednu z nejkrásnějších pláží Indického oceánu, zamiřte na pláž Flic en Flac kousek od hlavního města

Port Louis. Milovníci surfování rozhodně nesmí vynechat Tamarinskou zátoku a vyznavači pravé exotiky by se měli vydat do tropického pralesa v národním parku Black River Gorges. Vnitrozemská krajina sopečného původu láká na vodopády Charamel, nebo botanický park Pamplemousse.

Místní města jsou jedinou rušnou oblastí. Za trochou historie, poznáním místních památek a večerním ruchem můžete vyrazit do hlavního města Port Louis, nebo Moka. Pojeďte s námi na malý ostrov velkých zážitků Mauricius. Objevte i další lákavé lokality Seychely, Maledivy, nebo Srí Lanku.Kdy vyrazit na dovolenou na Mauricius

Nejlepší měsíce pro dovolenou nebo návštěvu Mauricia jsou květen až začátek prosince. Pro vyznavače vodních sportů a potápění je lepší zvolit pro dovolenou na Mauriciu jiný termín než leden a únor, kdy vrcholí možnost výskytu cyklónů a nepanují tak optimální podmínky pro provozování těchto sportů.

Mauricius má typicky tropické teplé klima během celého roku, ovšem díky jihovýchodním větrů nebudete na ostrově pociťovat přílišné dusno. Letní období je od prosince do dubna, kdy však může být zvýšená vlhkost vzduchu a zimní období trvá od května do listopadu a je chladnější a s nižší vlhkostí vzduchu.

Teploty na pobřeží Mauricia se pohybují mezi 25 ° C a 33 ° C v létě a mezi 18 ° C a 24 ° C v zimě. Na náhorní planině ve vnitrozemí Mauricia bude vždy o cca 5 ° C chladněji. Vnitrozemí Mauricia je také částí ostrova s největší vlhkostí.

Oblíbené lokality pro dovolenou na Mauriciu

Grand Baie

Tato turistická oblast se nachází na severozápadě Mauricia. Je to moderní část ostrova s většími resorty, rušným životem a rozsáhlou nabídkou obchodů služeb. Slouží také jako výchozí místo pro většinu výletů k ostrůvkům na sever od Mauricia.

Trou aux Biches

Tato oblast Mauricia se nachází jižně od Grand Baie na západním pobřeží Mauricia. Je ideálním místem pro někoho, kdo hledá lepší pláže než jsou v rušném Grand Baie, ale kdo se zároveň nechce vzdát komfortu blízkých restaurací a možnosti aktivit ve volném čase na své dovolené. Pláže v této části Mauricia jsou nádherné s bílým pískem, vstup do vody je pozvolný a pláž je ohraničena palmami, kde je možné najít příjemné útočiště ve stínu. Laguna u Trou aux Biches je chráněná od silných větrů, nabízí skvělé koupání a také rozmanitý a bohatý život v moři pro úžasné šnorchlování.

 

Port Louis

Hlavní město Mauricia tepe životem, nejen na pobřeží v přístavu, ale i na trzích s ovocem a dalšími potravinami. V rámci poznání na dovolené je možné navštívit i expozici s nejdražšími a nejslavnějšími známkami na světě – modrý a červený Mauricius. Severovýchodně od Port Louis se v městě Pamplemousses nachází nádherná botanická zahrada.

 

 

 

Flic en Flac

V tomto místě Maurcia začíná jedinečná nádherná pláž, která se táhne dolů k jihu až po výběžek Le Morne. Nachází se zde jedny z nejkrásnějších a nejluxusnějších hotelů na Mauriciu, pro milovníky dovolené na nejvyšší úrovni nebo pro milovníky golfu je toto ideální oblast.

Oblast Flic en Flac nabízí úžasná místa na potápění a dobrý výběr restaurací s mezinárodní nebo místní kuchyní. Další výhodou této části Mauricia je skutečnost, že Flic en Flac je vzdálen od hlavní cesty podél pobřeží, což zaručuje nižší objem zejména nákladní automobilové dopravy s ohledem na místní převážně cukrovarný průmysl.

Nedaleko od Flic en Flac se nachází safari park Casela, kde je možné projet na čtyřkolkách oborů s divokými zvířaty. Nejúžasnějším zážitkem ovšem je asi hodinová procházka s divokými lvy bez náhubků či obojků v doprovodu zkušeného mašíra. Lvi jsou bezprostřední a dokonce se snaží lovit drobná zvířata, vyrůstali ovšem v zajetí a lidskou společnost tak tolerují, vše je bezpečné. Nově také možnost se pomazlit s mláďaty geparda. Více na http://www.safari-adventures-mauritius.com/files/index.php . Nezapomenutelný zážitek na Vaší dovolené!

 

Le Morne

Poloostrov v úpatí hory Le Morne Brabant je nejzápadnějším místem Mauricia a nabízí jedno z nejkrásnějších míst pro dovolenou na Mauriciu. Jednoznačným lákadlem je nádherné koupání na bílých plážích lemovaných palmovými háji, to vše s panoramaty skal. V této části Mauricia se nachází luxusní resorty s možností potápění na korálovém útesu nebo golfu na výborně připraveném golfovém hřišti.

 

 

Jih Mauricia

Jižní pobřeží ostrova je poměrně nejméně zasaženo turistickým průmyslem. Je zde poměrně skalnaté pobřeží a větrno, což zajišťuje ideální podmínky pro vyznavače windsurfingu a kite surfingu. Nedaleko města Souillac se nachází krokodýlí a želví farma, je možno být v kontaktu se želvami starými i 200 let. V areálu parku je také unikátní sbírka motýlů a brouků včetně největšího brouka světa (titanus giganteus – až 22 cm).

 

 

Východ Maurcia

Na východním pobřeží jsou nejčastěji frekventovaná letoviska v oblasti Trou d’Eau Douce a Belle Mare. Z prvního jmenovaného jsou dobře přístupné dva menší ostrůvky Ille de l’Est a Ille aux Cerfs, které jsou oblíbenou destinací pro krásné koupání a vodní sporty. V oblasti Belle Mare jsou nejhezčí pláže na východním pobřeží Mauricia.