Rakousko

Detail státu

Rakousko Rakousko - transparent

Nabízíme 1894 ubytovacích kapacit za cenu 299 Kč - 163 590 Kč.

Rakousko – Alpská zimní královna

Rakousko je naším jihovýchodním sousedem. Je výraznou turistickou destinací lákající zejména na malebné scenérie rakouských hor, kulturní a historické památky a vysokou úroveň služeb. Alpy pokrývají většinu rakouského území. Historicky hrálo Rakousko významnou roli a památky jsou k vidění téměř v každém větším městě. Mezi hlavní turistické atrakce patří hlavní město Vídeň připomínající zejména císařské období a lákající na tradiční adventní trhy, Salzburg žijící Mozartem a vážnou hudbou, historické město Linz, nebo Graz.

Každoročně sem zavítají tisíce lidí za vysokohorskou turistikou a zimními radovánkami. V létě jsou hlavní atrakcí v horách turistické výšlapy, cyklistické výlety, malá malebná horská jezírka a městečka. V zimně pak samozřejmě zimní sporty všeho druhu kdy bílé svahy působí jako prostor bez hranic, když stojíte na kopci a pod vámi se otevírá horské panorama vyzývající k jízdě – je to skutečný ráj pro lyžaře. V obou případech se alpská horská střediska stávají výchozím bodem pro turisty.

Mezi nejznámější z těchto středisek patří Innsbruck, Kitzbühel, Schladming,  Zell am See nebo Hochkar.

 

 

Kdy vyrazit na dovolenou do Rakouska

Třeba doplnit

Oblíbené lokality pro dovolenou v Rakousku

Innsbruck

Sportovní a kulturní centrum Tyrolska. Ve vysokoalpinistickém pohoří, které se v okolí rozkládá, se můžete projít pěšky na nějaký vrcholek, anebo si vyjet nahoru na kole. S patřičným jištěním se také můžete vyšplhat vysoko do hor a užít si tak neuvěřitelného výhledu. Innsbruck je opravdovou zimní ikonou, je tu obrovská nabídka sportovních aktivit. Nedaleké lyžařské areály Patscherkofel stejně jako Nordkettenbahn nabízí vynikající zimní podmínky. Také tu nechybí sportovní akce – třikrát se ve městě Innsbruck konaly zimní olympijské hry; koná se zde sáňkařský světový pohár a při turnaji čtyř skokanských můstků vždy v lednu měří své síly světově nejlepší skokani na lyžích.

Kitzbühel

Je jedním z nejnavštěvovanějších středisek ve všech ročních obdobích. Malebné starobylé městečko, nad kterým se vzdouvá rozsáhlá síť sjezdovek různých obtížností až do sousedního Kirchbergu, vše je ale pod značkou Kitzbühel. Místní dvoutisícové svahy, které jsou na pohled poměrně krotké umí být ve skutečnosti opravdu strmé o čemž se často přesvědčují také profesionální lyžaři, kteří se tu setkávají v rámci světového poháru v alpském lyžování na vrcholu střediska Hahnenkamm. V létě se také stává vyhledávanou destinací golfu.

Schladming Dachstein

Další oblíbená letní i zimní destinace v podobě starobylého městečka se sportovním duchem. Místním nejvýznamnějším lyžařským areálem čtveřice perfektně propojených zalesněných vrcholů s dojezdem do komornějších středisek a pak také ledovec Dachstein. Dopravní tepnou je kabinová lanovka. Pod Dachstainem v části Ramsau najdou vyžití i milovníci běžeckého lyžování a milovníci adrenalinu mohou na ledovci navštívit 17. metrovou do volného prostoru vysunutou plošinu. Velkou výhodou Schladmingu je severní orientace sjezdovek zaručující přísun sněhu. Unikátní je 100% možnost pokrytí sjezdovek technickým sněhem, nejvýkonnější v Rakousku.

Zell am See – Kaprun

Je oblíbené středisko nedaleko historického Salzburgu. Příroda se zde opravdu předvedla. Třpytivá jezera střídají zeleně se skvoucí horské louky a mezi nimi se tyčí bělostné ledovce. Sníh je zde celoročně můžete si tak dopřát luxus koupání v místních jezerech a pak vyrazit na ledovcové lyžování na ledovci Kitzsteinhorn Gletscher. Užijte si pohled na 30 horských vrcholů – dokonalá kulisa pro ideální dovolenou, objevte kouzlo místních sjezdovek a užijte si pohostinnost a prvotřídní servis místních podniků.