Řecko

Detail státu

Řecko Řecko - transparent

Nabízíme 1198 ubytovacích kapacit za cenu 1 258 Kč - 268 250 Kč.

Najděte v Řecku rovnováhu těla a mysli

Řecko, je ideálním místem pro vaši dovolenou. Může za to poklidný řecký styl života v kombinaci s azurovým nebem, krásnými plážemi a hřejivým sluncem. Ať už se vydáte na pevninu, nebo na některý z ostrovů, za lenošením na pláži, kulturou, za sportem, nebo přírodními krásami, s Řeckem rozhodně neprohloupíte. Tajemné mýty a báje tu dýchají z každé uličky, vydejte se s námi na antickou pouť.

Hlavní sezóna trvá od května do října. Turistická letoviska Řecka jsou na opravdu vysoké úrovni. Řecko je z jedné pětiny tvořeno ostrovy, žádná jiná evropská země není tolik propojena se životem na moři jako právě Řecko. Písčité pláže, mořské útesy, všudypřítomné slunečníky poskytující alespoň nějaký stín v horkém dni, celá řada atrakcí, klubů, restaurací a kaváren a krychlové bíle domky trčící na kopcích nad mořem dokreslují idylickou scenérii vaší dovolené.

O tom, že zde najdeme kus historie, snad nemůže být pochyb. Ne nadarmo se Řecku přezdívá kolébka západní civilizace, snad každý ve škole pochytil nějaké ty antické filozofy, umělce a báje, politiky a sportovce, nebo slavné Olympijské hry. Popisovat či procestovat veškeré pamětihodnosti Řecka by bylo opravdu na dlouho, většina z nich, ale stojí za vidění a tak nezbývá než si vybrat podle vašeho zájmu. Určitě neuděláte chybu návštěvou Atén s vysokou koncentrací historických míst jako třeba Panteon a Olympeion. Velké oblibě se těší také sportoviště Olympie, antické město Delfy, klášter Meteora, nebo jedno z prvních center křesťanství Soluň.

Místní gastronomie stojí za pozornost jako všude jinde ve Středozemí, základem je olivový olej, sýr Feta, tradiční řecký jogurt, med, tzatziki a pak také hlavní jídla Gyros, Souvlaki, Musaka a řecký salát. Samozřejmě si tu na své přijdou i milovníci čerstvých ryb a mořských plodů. Za ochutnání stojí místní vína a pálenka Ouzo co chutná po pendreku.

Řecko samozřejmě nežije jen minulostí, ale pravdou historie a tradice jsou pro tento nejslunečnější stát Evropy typickými devizami.

Navoďte s námi tu pravou prázdninovou atmosféru v Řecku, nebo na jednom z jeho Ostrovů. Podívejte se i na další destinace, které by vás mohly zajímat Španělsko a Portugalsko.

 

 

Kdy vyrazit na dovolenou do Řecka

Třeba doplnit

Oblíbené lokality pro dovolenou v Řecku

Odhadovaný počet řeckých ostrovů je asi 6 000. Ostrovní život se v mnohých případech o toho pevninského dost liší, někteří ostrované na pevnině nikdy nebyli a naopak. Mezi hlavní turistické oblasti patří Korfu, Zakynthos, Kréta, Kos a Rhodos.

Korfu

Je oproti zbytku řeckých ostrovů zeleným rájem a je porostlý hustou vegetací poskytující v létě tolik žádaný stín. Klima je zde pro Středoevropana přívětivější než žhavé slunce jižněji položených ostrůvků ač od června do srpna zde prakticky neprší. Nechybí zde však pro Řecko typické olivové háje a krásné pláže protkané skalami a kopci. Za vidění stojí také hlavní město Kerkyra (dědictví UNESCO), nejvyšší vrchol Pantokrator pod kterým se krčí malá opuštěná vesnička, či menší okolní ostrůvky.

Zakynthos

Je nejslunnějším místem v Řecku, také se zde drží velké množství zeleně a květů, tyrkysové moře, písčité pláže, potápění a plavání v tamních jeskyních, při kterém snadno potkáte mořské želvy. Ostrov je oblíbený i pro další vodní sporty jako je jachting a surfování. Profil ostrova je ideálním pro horské pěší túry, stoleté vesničky, množství kostelů, klášterů a historických památek jako třeba zbytky staré benátské pevnosti.

Kréta

Ostrov, který se těšil přízni řeckých bohů je kombinací krásných písčitých pláží a vysokých hor a horských stezek. Zejména severní část patří k velmi oblíbeným turistickým cílům a hlavní město Heraklion a jeho okolí jsou ideálním místem jak pro lenošení, tak pro aktivní dovolenou. Další zajímavá místa na ostrově jsou snadno k dosažení půjčeným autem.

Kos

Další oblíbená destinace z řad řeckých ostrovů ležící u tureckého pobřeží. Ostrůvek je spojen s životem a prací Hippokrata. Pokud máte rádi potápění, nebude Kos vaším cílem, potápění s výstrojí je zde zakázáno. Jedná se o pro Řecko netypický profil, nížinatý profil s několika kopci. Čekají na vás jemně písečné i oblázkové pláže.

Rhodos

Turistický ruch je na Rhodosu obvyklý jev a servis je zde na dobré úrovni, jsou zde ale také místa kam ještě vůbec nezavítal a kde je překrásná pustá příroda a zapadlé, nedotčené pláže. Na výlet láká pohoří Ataviros, navštivte údolí motýlů, nebo hrad Monolithos.