Dovolená v Řecku s německými CK

Dovolená Řecko s německými CK, ušetříte až 40%, rezervujte online zde!
 

Dovolená v Řecku, to je klasika, která nezklame. Nikdo vás tu nikam nežene a milí Řekové udělají všechno pro to, abyste si svoji vysněnou dovolenou užili na maximum. Vyberte si dovolenou podle preferovaného místa na této stránce - Kos, Zakyntos, Chalkidiki, Skiatos, Skopelos, Santorini a ostrov Kréta - od německých a rakouských cestovních kanceláří! Pokud byste si nevěděli rady, rádi vám s výběrem poradíme. Ale teď už se pojďte podívat na nejúžasnější místa Řecka!

Doporučujeme námi osobně prověřené hotely

Detail hotelu
 
Lindos Princess Beach Hotel
Lardos, Řecko
8 dní all Inclusive
odlet z Vídně / Prahy s německou 5vF

star star star star 
od 15 400 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4,5/5
Přátelský personál, spousta zábavných aktivit s noční show,mini klub pro děti od 4 do 12 let
Vhodné pro rodiny s dětmi
Detail hotelu
 
Creta Maris Beach Resort
Kréta, Řecko
7 dní all inclusive
odlet z Prahy / Drážďan s německou 5vF

star star star star star  
od 20 800 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4,5/5
Fantastické jídlo, jen pár krůčků od písečné pláže, komfortní moderní středisko
Vhodné pro rodiny s dětmi
 

Heraklion: město velkolepých památek

Heraklion, to jsou úžasné památky, jako je kostel Heraklion nebo radnice v Loggie, tak do příjemných kaváren a na překrásné oblázkové pláže! Centrum zábavy největšího řeckého ostrova Kréta ukrývá i nejcennější poklady antiky v nově rekonstruovaném archeologickém muzeu, zkrátka ideální dovolená pro ty, které nebaví jen polehávat na pláži.

Řecko

Thessaloniki: město moudrosti

Severní Řecko je naprosto úžasné! Druhé největší město je plné nádherně zachovalých památek připomínajících římskou vládu i nádhernými cíli pro zvědavé turisty. Doporučujeme zvolit dovolenou na Chalkidiki nebo Olympské riviéře a nevynechejte ani půvabné město Thessaloniki neboli Soluň. A dámy, Soluň je plná úžasných butiků s věcmi za parádní ceny. Takže přijedete nejenom opálené, ale i v úžasném ohozu.

Výstup na Olymp

Určitě vám neušlo, že Olymp je sídlem bohů. Tato pověst má něco do sebe, protože potom, co vstanete třeba na nejvyšší vrchol s názvem Mytikas, zapomenete na všechny přízemní lidské problémy a užijete si jen krásný pocit zaslouženého výhledu, který si dříve mohli dopřát jen ti nejvyšší z nejvyšších!

Rhodos: Zablbněte si v obrovském akvaparku!

Asi 12 kilometrů od Rhodosu se nachází akvapark o rozloze neskutečných 100 000 m2! Jestli projdete všechny jeho atrakce za jediný den, máte náš obdiv. Věřte, že děti na výlet sem v životě nezapomenou. Tolik bazénů s umělým vlnobitím, extrémně rychlých skluzavek, lanových drah nad hladinou vody, divokých vodních vírů a trampolín na jednom místě určitě nikdy neviděli a dlouho zase neuvidí. Uděljete si dovolenou na Rhodosu a spojte ji s tímto báječným výletem!

Nejen pláže, ale i řecké divadlo pořád žije!

Naprostý světový unikát je zmizelé a znovu objevené divadlo v Epidauru. Nejstarší starověké divadlo stále funguje a slyšet zde zpěv a orchestr nebo vidět divadelní hru je snem všech profesionálních herců i milovníků kuriozit. Dorazte sem v období některého z konaných festivalů a podívejte se, jak staří Řekové uměli využít přírodní prostor a udělat z něj nevídanou atrakci! Ideální dovolená pro fanoušky umění.

Řecko

Zakynthos: nejkrásnější pláž Řecka

Oblíbený ostrov Zakythos má své nej. Nejfotogeničtější pláž Navagio je snad na fotce v každém kalendáři. Je často zobrazovaná s vrakem pašerácké lodi. Dostanete se k ní bohužel jenom lodí a její rozloha je pouhých 200 metrů. Jestli jste fanoušky adrenalinových situací, zajeďte si na dovolenou do letoviska Kokkari. Kousek od něj je pověstná nuda pláž v zátoce Samosu.

Tajemství řecké kuchyně patří k vaší dovolené

Řecko se nepyšní jen výborným sladkých jogurtem. Vůbec se nebraňte ochutnání z jejich pohostinných stolů. Uvidíte tu Loukoumades, neboli zlatavé kuličky z řeckého těsta, kourabiedes, tedy cukrové sušenky z vlašských ořechů nebo úžasnou řeckou baklava, která má hned několik variant, z nichž všechny jsou výtečné.

 
Místní čas je
+1
O 1 hodinu více než v České republice
 

Měna

V Řecku se v rámci EU platí eurem. Peníze lze měnit na letištích, ve směnárnách i v hotelích. Nechybí zde bankomaty a platit můžete také svou platební kartou, jak jste zvyklí.
 

Kdy navštívit

Středomořské klima zve na návštěvu od jara do podzimu. Nejteplejší jsou měsíce červenec a srpen, které jsou doslova horké, přesto i v tuto dobu patří Řecko mezi turisty oblíbené letní destinace. Vše závisí na tom, do jaké části Řecka se chystáte cestovat.
 

Doba letu

Do Řecka se od nás dostanete i přímým spojením. V závislosti na cílové destinaci trvá let okolo komfortních 2 hodin.
 

Český delegát

Pro pohodový průběh vaší dovolené je v Řecku přítomen také český delegát, jehož kontaktní údaje obdržíte spolu s dalšími informacemi o vašem pobytu.