Seychely

Detail státu

Seychely Seychely - transparent

Nabízíme 75 ubytovacích kapacit za cenu 30 590 Kč - 991 590 Kč.

Dovolená, ze které se nebudete chtít vrátit, má jméno Seychely

Exotický ráj se rozkládá na více než stovce ostrůvků a atolů. Většina turistů mluví o své návštěvě v superlativech. I vy se můžete nechat omámit dokonale vyhlížejícími plážemi s jemným bílým pískem v kontrastu s černými skalami, tyrkysovým mořem, exotickou kuchyní a horkými slunečnými dny, stejně jako přírodními krásami, květy a dalšími zajímavostmi. K pobytu na Seychelách navíc nepotřebujete očkování, ani vstupní víza.

Bělostné pláže a podmořský korálový svět jsou velkým lákadlem potápěčů a milovníků šnorchlování. Díky nízké osídlenosti se pestrý svět neukrývá jen v atolech pod hladinou, ale také na pevnině. Místní podmínky nejlépe vyhovují odpočinku, ač jako všechny ostrovy obklopené atoly vybízí také k vodním sportům a potápění. Služby jsou zde na výborné úrovni a můžete se spolehnout na velkou dávku pohostinnosti. Oblíbenými lokalitami jsou La Digue nejkrásnější ostrov Seychel známý pro svůj klid, Mahé s národním parkem Seychellois a možností turistických výletů, Praslin s národním parkem Vallée de Mai, nebo Aride, ostrov známý kvůli největší hustotě plazů na světě. Oblibě se těší také místní Mikroostrovy.

Na ostrovech si každý najde ten svůj kousek ráje. Svou krásou a romantickou scenérií lákají Seychely zamilované z celého světa. Pláž Anze Lazio patří mezi deset nejkrásnějších pláží na světě. Pro své líbánky si toto místo vybírá čím dál více párů, Seychely byly také volba prince Williama s manželkou Kate.

Cestovatelé potvrzují komfort, dokonalý servis ale také souznění s okolní přírodou. Máte také možnost ochutnat exotickou kuchyni plnou ryb a mořských plodů. Už balíte? Který kousek ráje ze Seychel to bude? Podívejte se i na další destinace Mauricius, Srí Lanka a Maledivy, které by mohly být místo pro vaši snovou dovolenou.

 

 

Kdy vyrazit na dovolenou na Seychely

Seychely se nachází v tropickém klimatickém pásu se stabilními teplotami, které se v průměru celoročně pohybují mezi 24 a 31 °C. Srážky se na Seychelách vyskytují zejména od listopadu do února, nicméně jedná se o krátké přeháňky, navíc prší zejména v noci a svěží ranní vzduch na dovolené na Seychelách jistě oceníte. Nejtepleji bývá v březnu až dubnu, relativně nejchladnějším obdobím roku pak léto od července do srpna. Díky své poloze blízko rovníku se Seychelám obvykle vyhýbají tropické bouře a monzuny.

Roční období na Seychelách jsou zásadně ovlivňována sezónními větry. Tyto přinášejí teplejší a vlhčí proudy vzduchu ze severozápadu od října do dubna. Od května do září přinášejí jihovýchodní větry chladnější a sušší počasí, ale vítr také zvedá vlny, proto je v tomto období příjemnější najít chráněnou pláž pro Vaši dovolenou na Seychelách. Měsíce, kdy se větry na Seychelách mění (březen až duben a říjen až listopad) jsou většinou klidné.

Ceny hotelů na Seychelách vyskočí nahoru a může být těžké najít volnou kapacitu během sezóny od prosince do ledna a od července do srpna. Během Velikonoc může být rovněž těžší najít volný hotel dle Vašeho přání pro dovolenou na Seychelách.

Ostrov Praslin

Praslin patří do kategorie Vnitřních ostrovů a bez zardění lze říci, že Praslin Vás svede vším, co nabízí pro luxusní dovolenou: jedny z nejkrásnějších pláží na světě, luxusní hotely, výtečné restaurace podávající delikatesy z čerstvých ryb a mořských plodů, sametová džungle a kopce svažující se do tyrkysových vod a všudypřítomná pohoda. Na Praslinu můžete také najít proslulé pláže jako Anse Lazio a Anse Gerogette, které se objevují v top 10 seznamech nejlepších pláží světa.

Na ostrově Praslin se nachází úžasné palmové údolí Vallé de Mai, které je od roku 1983 zařazeno na seznam lokalit chráněných UNESCO. Zde se nachází cca 6000 unikátních palem Coco de Mer, jež jsou specifické pro Praslin a pouze 2 další ostrůvky. Tyto palmy se dožívají až 1000 let, listy mají až 14 metrů dlouhé a 6 metrů široké, přičemž plodit své obrovské kokosové ořechy začínají až po 25 letech. I samotný sběr ořechů je velkou a střeženou událostí, každý ořech je pro export evidován a jeho skořápku je možno si koupit jako suvenýr za poměrně velkou sumu.

 

Ostrov La Digue

Tento další z Vnitřních ostrovů Seychel je proslavený svými až neskutečně romantickými plážemi, které Vás lákají z katalogů a promo materiálů cestovních kanceláří. Královnou místních pláží a snovým cílem mnoha dovolených na Seychelách je Anse dArgent na západním pobřeží ostrova LaDigue. Pokud by Vás na Vaší dovolené na Seychelách ostrov La Digue již přestal uspokojovat, je zároveň ideálním odrazovým můstkem pro cestování na jiné ostrovy, včetně Félicité, Grande Sœur a pohádkový Ile Cocos.

Navzdory své svěží a oslnivé kráse se ostrovu La Digue podařilo uniknout poněkud bouřlivému turistickému rozvoji Seychel, který má znatelný vliv na ostrovy Mahe a Praslin a existuje zde pouze jedna osada -La Passe. Obecně má ostrov La Digue uvolněnější atmosféru než ostatní hlavní ostrovy, je zde pouze jedna cesta a prakticky žádná auta, spíše kola nebo povozy vlečené voly. Milovníci rybaření na dovolené zde mohou prožít radost z lovení tuňáků či mečounů a dalších druhů ryb.

 

Ostrov Mahé

Mahé je hlavním ostrovem Seychel, kde je koncentrováno jak obyvatelstvo, tak exportní ekonomika země. V hlavním městě Victoria se nachází hodinová věž svým vzhledem připomínající londýnský Big Ben. Na ostrově jsou kopce z čediče vysoké i 1000m.

 

 

Ostrov Denis

Tento ostrov je nejsevernějším ze všech seychelských ostrovů. Je snovou destinací pro dovolenou pro milovníky rybolovu, neboť je zde skvělá příležitost chytit tuňáky, mečouny, barakudy nebo jiné ryby. Díky korálovému útesu se zde dá skvěle šnorchlovat a během své dovolené na Seychelách určitě nezapomeňte navštívit zdejší jeskyně.

 

Bird Island (Ptačí ostrov)

Od hlavního ostrova Seychel Mahé je vzdálen přibližně 100 km. Jak už jeho název napovídá, jedná se o důležité hnízdiště mnoha druhů ptáků. Díky své poloze na okraji pevninského šelfu jsou vody v okolí tohoto místa Seychel bohaté na podmořský život, pokud budete mít štěstí, máte možnost na své dovolené vidět delfíny, mořské želvy karety a dokonce i velryby. Na souši zase máte možnost obdivovat obrovské suchozemské želvy.