Skvělá dovolená na Kapverdách za senzační ceny

Kapverdy: Pravý ráj nejenom pro surfaře

Kapverdské ostrovy jsou osobité a plné úžasných zážitků. Místní prostředí vás naprosto uchvátí svým klidem, nepřetržitě dovolenkovou atmosférou a výhledy jako vystřiženými z katalogu cestovní kanceláře.

Z naší nabídky luxusních zájezdů na Kapverdy

Detail hotelu
 
Oásis Atlantico
Salinas Sea
8 dní se snídaní,
 z Prahy a Vídně
star star star star  
od 30 800 Kč
Hlídání dětí, Wi-Fi
přímo na pláži, dětský bazén 

Zahrada s hřištěm
Detail hotelu
 
Meliá Dunas Beach
Resort & Spa
9 dní all inclusive,
z Prahy a Vídně
star star star star  
od 34 600 Kč
Diskotéka, miniklub
wellness, fitness studio

Venkovní a krytý bazén
Detail hotelu
 
Aqua Hotels Sal
Vila Verde
8 dní bez stravy,
z Vídně a Drážďan
star star star star  
od 28 500 Kč
Dětské hřiště, bazén,
Wi-Fi, slunná terasa 

Prostorné pokoje
 

Můžou se zdát trochu opuštěné, ale nenechte se zmást. To je ten vytoužený klid, který hledá většina upracovaných lidí toužících po pořádné dovolené. Není šance, že byste se tu chytli do některé z turistických pastí, a přece je tu k vidění spoustu věcí. Zní to trochu jako zázrak, že ano? A to teprve počkejte, až na ostrovy, které minul neklid turistického ruchu v pravém slova smyslu, pojedete.

Nejdřív vás překvapí, že domorodci, kteří tu kolem vás budou zběsile běhat, aby splnili všechny vaše přání, neznají déšť. Léto tady totiž snad nikdy nekončí. Teploty se nestále drží takového bodu, abyste mohli skočit do teplého moře. Nedotčená příroda tu kvete v celé své ničím neomezené kráse, a přece je připravená být po vůli zvědavým turistům.

Nejoblíbenější destinací je ostrov Pal. Chcete dobrodružství? Pak si zvolte letovisko, kde to žije! Můžete celý den vyspávat pod slunečníkem a noc prohýřit v diskotékových rytmech s dalšími rozdováděnými turisty. Je vaším cílem spíš relaxovat a nenechat se nikým rušit? I vám mají Kapverdy do nabídnout. Chcete na dovolenou s dětmi? I vám mají co nabídnout. Zkrátka každý si tu přijde na své!

Ráj surfařů

Na Kapverdské ostrovy by se měli rovnou přestěhovat všichni, které fascinuje nebo se věnují surfingu. Aby ne. Podmínky pro něj už nemohou být ideálnější. Letní sezóna tu začíná v červenci a končí v listopadu. To je tu moře spíš klidnější, na obloze ani mráček a mezi listy exotických stromů se prohání jemný vánek. Oproti tomu mezi prosincem a červnem tu začíná ta pravá divočina. Vítr znatelně zesílí a z malých nevinných vlnek se stávají pořádně živé vlny, které nedají spát nikomu, kdo má srdce dobrodruha. Jestli si netroufnete rovnou na surf a raději byste nejdřív moře v kůži sportovce jen tak trochu poškádlili, vyzkoušejte windsurfing.

Na Kapverdy se nevztahuje roamingové právo, což se zprvu může zdát jako velká nevýhoda, je to ale přesně obráceně. Obzvlášť pro workoholiky totiž dovolená představuje jen změnu místa, ale nikoli způsobu přemýšlení. Tady se ale dokonale odříznete od přetechnizovaného světa a zapomenete na starosti, které s sebou nese rutina celotýdenní práce. Zkuste prostě uvěřit, že to váš stávající život bez vás nějak zvládne a že i vy si zasloužíte tolik potřebný odpočinek.

Vidíte ty stromy, mezi nimiž lze cítit jemný vánek? Podívejte se ještě jednou a pořádně. Skrývá se tam totiž nejeden exotický pták tak neuvěřitelně krásný, že se vám ani nesnilo. Pokud vás okřídlenci příliš nezajímají, počkejte si na obrovské mořské želvy. Panenská příroda je tu absolutně jiná než na dovolených, na kterých jste byli do teď. V tom je kouzlo Kapverd. Pokud jsme vás přesvědčili, rezervuje dovolenou co nejrychleji. Tyto ostrovy mají totiž dokonalé předpoklady pro to stát se velmi oblíbenou turistickou destinací. Zanedlouho tu tak zmizí kus panenské přírody a vystřídají ji švitořící davy turistů. Vychutnejte si jejich kouzlo, dokud je čas!