Skvělá dovolená ve Vietnamu za super ceny

Vietnam: parádní pláže a gurmánské zážitky

Země draků, dobrodružství, výborného jídla a netradičního odpočinku. Taky by se dal jednou větou shrnout celý Vietnam. Proč si ale neříct o této půvabné zemi víc?

Z naší nabídky luxusních zájezdů do Vietnamu

Detail hotelu
 
Seahorse Resort & Spa
 
8 dní se snídaní, 
z Vídně
star star star star  
od 36 000 Kč
Windsurfing, bazén,
wellness, Wi-Fi

Zdarma půjčovna kol
Detail hotelu
 
The Cliff Resort
& Residences
8 dní se snídaní,
z Prahy a Vídně
star star star star 
od 38 000 Kč
Hlídání dětí, knihovna
fitness studio, parní lázeň

Zdarma půjčovna kol
Detail hotelu
 
Phu Hai Resort
 
8 dní se snídaní,
z Vídně
star star star star  
od 34 500 Kč
Wi-Fi, venkovní bazén,
kosmetický salón, vodní sporty  

Vhodné pro rodiny s dětmi
 

Dovolená, to je hlavně pořádný odpočinek. Odpočinek od každodenní ubíjející rutiny nebo náročné práce, která si bere svou daň. Garantujeme vám, že Vietnam je pro to jako stvořený! Kultura se silným smyslem pro tradici tu na vás bude zhluboka dýchat z každého koutu. Její dech voní exotickým kořením, omamným parfémem a historickým odkazem mudrců.

Sever, jih nebo zlatý střed?

Severní Vietnam oplývá vysokými horami. Vesničky mezi nimi jsou ukázkou fantastické lidské práce. Vaše cesty tady budou osamělé, ale o to víc nezapomenutelné. Střední Vietnam potěší jak milovníky historie, tak dovolenkáře toužící po odpočinku. Zbožňujete potápění? Tak to už na nic nečekejte, balte brýle a vrazte, protože v jiných zemích možná uvidíte rozsáhlé korály a průzračnou vodu. Ale jen tady uvidíte ryby tak barevné, že se vám o tom bude ještě dlouho zdát. Místní to vědí, a proto jsou připraveni pomoct vám s potápěním, jak jen budou moct. Jižní Vietnam je pověstný tropickým počasím. Pokud teda máte v plánu jen ležet na pláži, opalovat se a nechat se hýčkat vlnkami moře, jeďte sem. Vysoké teploty vám nic víc ani nedovolí dělat. Vydejte se sem ve správném období, jinak si nedočkáte ničeho jiného než dešťů.

Oblíbeným turistickým cílem je i Dračí zátoka. To je takové plovoucí město. Ale doslova. Plavou tady obchody, restaurace, domy i bary. Jeho obyvatelé nevstupují na pevnou zem. Proč taky. Vám se odsud taky nebude chtít odjet. Je ideálním místem pro nakoupení suvenýru. Raději si s sebou neberte všechny svoje úspory, nebo je tady utratíte. Legenda praví, že Dračí zátoka a ostrůvky v ní vznikla z perel, které vyplivli draci.

To je ale výlet na několik dní. I když budete navštěvovat jen pláž blízko hotelu, pocítíte jedinečné kouzlo této země. Na Vietnamu je krásné, že si tu můžete užít svoji vysněnou dovolenou po svém. Ať už chcete obdivovat krásy pro Evropany neobvyklé architektury, družit se na trzích v centru města nebo jen tiše ležet na pláži: věřte, že budete spokojení.

Pro gurmány to nejlepší

V každém větším městě v ČR minete denně několik vietnamských restaurací. Češi si je okamžitě zamilovali. To však není nic proti gurmánským zážitkům, které vás čekají při návštěvě Vietnamu. Některé speciality ve vietnamských restauracích u nás prostě nenajdete. Ať pro jedinečnost surovin nebo pro nízkou četnost objednávek. To je ovšem škoda. Jen v centru dění ochutnáte do sytosti nepestřejší kuchyni světa. Suroviny voní opravdověji, koření je rozmanitější a maso křehčí.

Ve Vietnamu platí: Co se hýbe, to se sní. Proto tady ochutnáte maso živočichů, o kterých by vás nikdy nenapadlo strčit je do pusy. Tím máma na mysli třeba hada, kozu, psa, buvola nebo žábu. Od návštěvy Vietnamu vám už každá kuchyně přijde obyčejná. Je to zkrátka zážitek, který si musíte přidat do pomyslného itineráře!