Španělsko

Detail státu

Španělsko Španělsko - transparent

Nabízíme 1157 ubytovacích kapacit za cenu 790 Kč - 215 100 Kč.

Zažijte dovolenou v krásném a temperamentním Španělsku

Španělsko je jednou z nejnavštěvovanějších zemí Evropy a není divu, svou polohou a rozlohou nabízí tolik možností, že jedna návštěva rozhodně stačit nebude. Na každém rohu tu na vás dýchne horkokrevnost místních, vášnivá hudba, víno a sangria, ale pozor o siestě se vše uklidní jako by celá městečka usnula. V turistických lokalitách je v nejrušnějším období červen – září živo siesta ne siesta.

Ať už se chystáte na pevninu, Baleárské ostrovy, nebo Kanárské ostrovy, čeká vás prvotřídní servis a krásné, široké udržované pláže, ať už je omývá středozemní moře, nebo Atlantský oceán. V místních letoviscích si odpočinete od každodenního stresu a shonu. Přes sezónu tu téměř neprší a tak se při plánování nemusíte příliš zaobírat počasím.

Pokud se nechystáte jen na lenošení na pláži, věřte, že Španělsko poskytuje celou řadu možností jak se zabavit. Španělsko je bohaté na historii a kulturní tradice a také na rozmanité architektonické styly což dokazuje i fakt že 44 míst je zapsáno na seznam UNESCO. Velká města jako Madrid nebo Barcelona lákají turisty i mimo hlavní sezonu, kdy je počasí daleko příznivější pro objevování kulturních krás. Krásná, slunná Barcelona představuje celou řadu Gaudího staveb, katedrálu Sagrada Família, trhy na hlavní třídě La Rambla a celou řadu dalších míst. Madrid láká především na noční život, ale najdete zde také historická místa navíc, stejně jako Barcelona nabízí jedinečná fotbalová utkání a atmosféru kolem zápasů. Starobylá města jako Toledo, Segovia, Málaga, Granada (s opevněným palácovým komplexem Al Hambra), Cordóba a Sevilla by na vaší mapě návštěv také chybět neměla.

Španělská kuchyně je proslulá po celém světě, a všudypřítomné Tapas jako příloha k místním lahodným vínům, vám dají možnost ochutnat nepřeberné množství dobrot různého druhu od sýrů, přes uzeniny po mořské plody. Přes den vás osvěží ovocná Sangria, kterou vám do džbánu připraví v každém podniku. Tradiční oběd může mít až několik chodů, rozhodně jako jeden z nich ochutnejte Paellu a studenou polévku Gazpacho. To, že je Španělsko jednou z gastronomických velmocí dokládá i fakt že v Madridu naleznete nejstarší restauraci na světě. Restaurante Botín v provozu od roku 1725.

Charakteristickým znakem španělského území je velká rozmanitost krajiny. Ve Španělsku najdete pouště, polopouště, pahorkatiny, hory, skalnatá pobřeží, písčité i kamenné pláže, roviny, stepní a sopečné oblasti, mokřiny a údolí s bujnou vegetací, což vytváří nádhernou scenérii plnou barev a kontrastních jevů. Hornatý reliéf Pyrenejí láká na túru i na lyže, při návštěvě Gibraltaru se zase ocitnete na dohled Africkému pobřeží, každý kousek této země umí něčím překvapit a to nejen svou podobou ale množstvím kultur, které tuto podobu dál formovaly.

Objevte s námi krásy horkokrevného Španělska. Podívejte se i na další oblasti, které by vás mohly zaujmout Portugalsko, Řecko, Kypr.
 

 

Kdy vyrazit na dovolenou na Kanárské strovy

Díky své poloze jsou Kanárské ostrovy vhodné k dovolené celoročně. Klima je velmi mírné a teploty v létě zde dosahují v průměru 24 °C a v zimě 18 °C. Zdejší klima je také velmi slunečné a suché, na Kanárských ostrovech prší v průměru 10 dní za rok.

Jak už bylo řečeno, Kanárské ostrovy jsou celoroční destinací, klima se zde podivuhodně zaseklo v období jara až léta. Záleží tedy opravdu jen a pouze na Vás, jak si svou dovolenou na Kanárských ostrovech představujete, co všechno zde chcete podnikat a podle toho zvolíte nejvhodnější termín pro cestování.

Zimní měsíce na Kanárských ostrovech (prosinec až březen) jsou chladnější (teploty viz výše), nicméně stále si budete připadat jako v ráji, zejména při srovnání s jinou zemí kontinentální Evropy. Právě díky tomu na Kanárských ostrovech panuje v zimních měsících čilý turistický ruch. Během letních měsíců (červen až září) panuje druhá hlavní sezóna na Kanárských ostrovech, hlavně díky náporu španělských turistů trávících zde svou letní dovolenou. V období konání karnevalů (přelom února až března) je na Kanárských ostrovech také velmi rušno.

Barcelona

Do Barcelony se vám vyplatí jet i na pouhý víkend. Ne nadarmo se jí říká perla středomoří. Nechte se oslnit naprosto bezkonkurenčními západy slunce úžasného hlavního města Španělska. Samozřejmě si nemůžete nechat ujít ani honosný symbol města chrám Sagrada Familia a přilehlé písčité pláže, nad nimiž se pnou neústupné skály.

Madrid: Přívětivější než kdykoliv předtím

Pokud jste ještě nenavštívili Madrid nemohli jste si vybrat příhodnější dobu. Zaprášené Madridské ulice se totiž proměnily v lokalitu milující své turisty. Navštivte některé z příjemných zákoutí a plně se ponořte do strhující atmosféry mladého a urbanisticky řešeného města. Nepotkáte tu na každém rohu kostel, zato si tu prohlédnete spoustu slavných děl umělců jako jsou Picasso, Dálí nebo Goya. Španělé jsou velmi milí. Po chvíli mezi ně zapadnete jako byste tu vyrostli. Jejich srdečnost a přívětivá povaha vás nenechají na pochybách, že jste vybrali dovolenou správně.

Jako v jiném časovém pásmu

Španělé jsou pověstní odlišným programem dne, než je ve středoevropských státech. Místní žijí především v noci. Což je pro nás, kteří nejsme přivyklí na velmi teplé léto, velká výhoda, jelikož nemáme hned po opuštění hotelu v podpaží mokré koláče. Pokud toužíte po návštěvě divadla, připravte se na to, že to nebude dřív jak v 22:00, odpoledne jsou obchody zavřené kvůli odpolední pauze a na večeři je nejvyšší čas až kolem 21:00.

Býčí zápasy

Pohlídejte si, kdy se vydáte do rušných španělských ulic. Obzvlášť jste-li na dovolené v Madridu, Seville nebo Rondě. V době býčích zápasů tady fungují jiná opatření, protože ulicemi se budou prohánět rozzuření býci. Mistři tradice jsou tu nejváženějšími umělci. Pokud jsem ale jedete právě kvůli nim, vyberte si dovolenou v některé z výše zmíněných lokalit!

Flamenco

Každý Španěl vám řekne, že pravé Flamenco neuvidíte nikde jinde než v nějaké zapadlé španělské kavárničce. A má pravdu. Tanečníci, zpěváci a kytaristé pomocí flamenca vyjadřují své nejniternější pohnutky i povrchní touhy. V obou případech je to neuvěřitelná podívaná. Nechte se strhnout jejich zarytostí a pověstným šarmem!

Přesvědčili jsme vás? Úžasné! Podívejte se na některý zájezdy do Španělska z naší nabídky od německých a rakouských cestovek. Čekají tam na vás parádní zážitky. Perfektní ceny, výborná dostupnost a rychlé jednání!